Jak zmienić swój telefon w maszynie biometrycznego skanowania

Smartfony to potężne narzędzia, a także z odpowiednimi aplikacjami i akcesoria, mogą stać się jeszcze bardziej. Kalifornii tech firma uruchomiła narzędzie, które zamienia zwykły iPhone 4 lub 4S w potężne narzędzie biometrycznych skanowania.

AOptix zaprezentowała aplikację i owinąć wokół urządzenia do toczenia smartfona w przenośny tęczówki, twarzy, odcisk palca i skanera głosu.
Sprzęt komputerowy i oprogramowanie, pierwszy tego typu na iPhone, nazywa AOptix Stratus, który obejmuje zarówno iOS App – który będzie kosztować 199 dolarów – i owinąć wokół urządzenia dla iPhone 4 lub 4S. Aplikacja korzysta z iPhone aparatu do przystawki zdjęcia twarzy i głosów płytowych, a tam jest extra aparat, który robi skanowanie tęczówki i mały czujnik do skanowania odcisków palców. AOptix wyda także Software Development Kit dla swoich klientów, aby mogli dostosować aplikację do własnych potrzeb.
W lutym, Departament Obrony wypłacane AOptix 3.000.000 dolarów rozwijać udoskonalone rozwiązanie za pomocą narzędzia, które się rusza dziś.
Zobacz także: pomysłowy aparat koncentracji uwagi
Jak Post-it notes rozprzestrzeniać jak wirus
Sprawdź bitew punktu globalnych ataków cybernetycznych
Zbioru gumy z mniszka Ideą tego systemu jest to, aby uznanie biometria łatwiejsze i mobile. Pomyśl o agencji ochrony granic, które mogą korzystać z funkcji rozpoznawania tęczówki na lotnisku w punkcie kontroli celnej lub ze służbami policji lub prawo, które musi zweryfikować tożsamość w podróży i nie może sobie pozwolić na duże, uciążliwe sprzęt do tego. To gdzie jest cala Stratus
Wykonywanie pracy systemu na iPhone sprawia, że ​​wszystko łatwiejsze. “Jeśli używany iPhone przed, można to wykorzystać”, powiedział Dyrektor AOptix Marketingu Produktu użytkownika Joey Pritikin.
W telekonferencji demonstracji Pritikin pokazał, jak działa system. Użytkownik wkłada iPhone w urządzeniu, podłącz go za pomocą 30-pinowego złącza, a następnie uruchamia aplikację. Interfejs aplikacji jest przyjazny dla użytkownika i prosty, i pozwala użytkownikowi rejestrować dane biometryczne osoby w porę z względną łatwością. Korzystanie z iPhone pozwala również rejestrze Aplikacja współrzędne GPS i przekazuje wszystkie dane za pośrednictwem telefonu komórkowego połączenia internetowego.
Aplikacja ma na celu pomóc użytkownikowi określić odległość, przy której stanąć naprzeciwko drugiej osoby i automatycznie zrobi zdjęcie, gdy obiekt jest w dobrym zasięgu. To automatyczne wychwytywanie działa zarówno z iPhone kamery oraz z wbudowanym skanerem tęczówki. Wszystkie zdjęcia wykonane są przechowywane i łatwo dostępne w aplikacji. Aplikacja pozwala na stworzenie profilu osoby w tym jego tęczówki, twarzy, głosu, odcisków palców i informacji biograficznych. Ten trove danych jest wtedy dostępne z kranu palca.
Zobacz także: 30 dolarów gadżet pozwala przejąć kontrolę oczy
Pritikin wyjaśnił, że kiedy zaczęli pracę nad projektem, musieli zdecydować, czy chcą korzystać z off-the-shelf produkt jak iPhone lub rozwijać własne, być może za pomocą platformy jak Android. Ale w końcu osiadł na iPhone z różnych powodów.
“Jest to bardzo bezpieczne jako platformy, która jest, oczywiście, ważne dla naszych klientów,” powiedział. “[To] bardzo stabilne, można kupić samo urządzenie na świecie. Mają bardzo silną ekosystem wspierania akcesoria, takie jak ta, którą stworzył.”
Pritikin odmówił powiedzieć ile kosztuje urządzenie, podkreślając fakt, że nie jest produktem konsumenckim, ale raczej jest on przeznaczony dla firm i agencji rządowych. Stratus może być stosowany na przejściach granicznych, podczas operacji reagowania w przypadku katastrof (przy regularnym infrastruktury dla weryfikacji tożsamości nie jest obecny), do zdalnej bankowości mobilnej i opieki zdrowotnej nawet zdalnego.
Jeśli używany telefon iPhone przed, można użyć tego
Joey Pritikin, AOptixCountries jak Indie, które to Wdrażanie programów krajowych ID dać każdemu obywatelowi unikalny numer związany z danych biometrycznych (PDF), może również być docelowymi klientami.
Zobacz także: Wydrukuj naturalnej wielkości robota na mocy 1.000 dolarów
Zapytany, czy istnieje jakikolwiek kraj AOptix odmówi sprzedawać swoje produkty do, biorąc pod uwagę, że mogą one być stosowane do monitorowania i profilowania, Pritikin odpowiedział, że jego firma opiera się na wytycznych z Departamentu Handlu USA i nie będzie eksportować swoje produkty do krajów takich jak Iran lub Korea Północna.
Pritikin odmówił określenia konkretnych klientów, którzy już kupili Stratus, ale powiedział, że pierwsze transporty będą pod koniec kwietnia.

Leave a Reply