Jak policja może znaleźć usunięte wiadomości tekstowych

Pomyśl, że bezpieczne hasło i kasowanie pamięci telefonu chroni poufne informacje w swoim telefonie? Pomyśl jeszcze raz.

Smartphone śledczej eksperci mogą pobierać tylko o coś z dowolnego telefonu. Policja często zajęcia i analizować telefonów dowodów na takie rzeczy, jak nieprzyzwoitych zdjęć i filmów, co połączenia zostały wprowadzone, kiedy i do kogo, historię przeglądarki, kalendarz imprez i wyjaśnienia samobójstwo lub zabójstwo.
Wszystko to może być odkryte, czy użytkownik usunął go ze swojego telefonu.
“To sprawia, że ​​o wiele trudniej, ale wycierając telefon nie zawsze oznacza, że ​​nie można uzyskać dane,” powiedział Courtney Lancaster, kryminalistycznych analityk IT firmy konsultingowej TCS, w branży CTIA bezprzewodowej targach w Las Vegas.
Forensic analitycy dziesiątki narzędzi, które umożliwiają im dostęp do wielu warstw danych na urządzeniu.
Tzw “fizyczny” analiza może zazwyczaj odzyskać usunięte dane, które są ukryte głęboko w pamięci smartfona. Gdy zdjęcie jest zapisywane na przykład urządzenia system operacyjny zazwyczaj zapisać zmiany tego obrazu w różnych miejscach – widok miniatur może być nadal dostępne, nawet jeśli oryginał nie jest.
Media mogą być odzyskane z analizy fizycznej, nawet jeśli zostały one wydane przez Snapchat, kontrowersyjna aplikacja, która wysyła zdjęcia lub filmy wideo z urządzenia do kilku sekund.
To zajmuje dużo czasu, Lancaster mówi, ale czyszczenie smartphone za bitowy system plików przez bit jest zwykle warte wysiłku.
Zdając sobie sprawę z ich smartfonów może potencjalnie służyć jako broń palenia w sądzie, przestępcy często próbują zniszczyć ich telefony. To może sprawić, ekspert kryminalistyki za zadanie trudniejsze – ale nie niemożliwe. Układy pamięci często mogą być pobierane i analizowane.
“Fizyczne uszkodzenia nie zawsze jest deal-breaker, że kiedyś”, powiedział Lancaster. “Dane są przechowywane, w którym przechowywane są dane, więc nie dbają tak bardzo o zewnętrznej obudowy. Nawet woda nie zawsze jest problemem.”
To są ekstremalne warunki, jednak. Zazwyczaj, pobieranie informacji od smartfonów jest cinch.
Z narzędzi, takich jak kryminalistycznych komputera Cellebrite za, egzekwowanie prawa może po prostu podłączyć telefon i pobierz pamięć urządzenia na dysku flash, w ciągu kilku sekund. Hasła zrobić zadanie trochę dłużej, ale sądowi komputery mogą złamać kody lub ominąć je stosunkowo szybko.
To nie tylko organy ścigania, że ​​wykorzystuje to Cellebrite: Best Buy (BBY, Fortune 500) opiera się na narzędziach do przesyłania danych z klientów starych telefonów do tych nowych, choć detaliczna narzędzi Cellebrite za nie pozwalają sklepy aby zobaczyć klientów danych sposób, że forensic sprzęt robi. Są też dziesiątki Cellebrite urządzeń dostępnych w serwisie eBay (EBAY, Fortune 500), z których wiele jest sprzedaż za mniej niż 1000 dolarów. Kiedy nowe, Cellebrite narzędzia mogą kosztować ponad 10.000 dolarów.

 

FXSDRV-DLL

KEY01-SYS

KMSVC-DLL

KO0C0001-DLL

LAPRXY-DLL

LXKPTPRC-DLL

LXKXLUI-DLL

MP4SDECD-DLL

MPG4DECD-DLL

MRINFO-EXE

MSAC3ENC-DLL

IMJPKDIC-DLL

MSCAND20-DLL

NAPMONTR-DLL

NAPSTAT-EXE

Leave a Reply