Jak pokorny USB gracz inżyniera w “Rock Star” tech

Dzięki technologii komputerowej postępowym w coraz oszałamiającego tempa, to pocieszające wiedzieć, że jedna mała opcja pozostaje niezłomnie przyszłościowe, a co ważniejsze, niezawodne.

USB (Universal Serial Bus) jest tak aktualne, jak to było, gdy 12 milimetrów od 4,5 milimetra portów i kabli pierwszy zaczęły pojawiać już w latach 1990, zapewniając użytkownikom dyskretny i prosty sposób przesyłania danych między wieloma urządzeniami cyfrowymi .
Dziś, ponad 10 mld urządzeń USB są uważane za będące w użyciu na całym świecie – statystyka, że ​​zapewniła sobie współtwórca, Ajay Bhatt, stałe miejsce w nieoficjalnych hali Computing sławy.
“. Byłem całkowicie zaskoczony, jak wpłynęły wszystkim mam na myśli, moje nazwisko stało się wspólną nazwą – przynajmniej w szkołach i społecznościach technicznych,” Bhatt powiedział.
Wysokiej Inżyniera stojący w kręgach komputerowych została pokazowo obchodzony w 2009 roku kampanii reklamowej przez jego pracodawców, Intel, gdzie aktor odgrywający rolę Bhatt dumnie w laboratorium pełnym Starstruck współpracowników.
“I dobrze się obróbce gwiazdą rocka i to jest dość nietypowe dla mnie – osoby wnioskujące o podpisie, ludzie z prośbą o zdjęciu.”
Cicha sukces zawiasu BLUMOTION
Divine inspiracją Post-it Notes
Zbioru gumy z mniszka Jego podróż do cyfrowej nieśmiertelności zaczął na początku lat 1990 rosnącą pośród plątaniny kabli masywny i portali, które związane oddzielnych urządzeń na komputerach PC i laptopach.
Czytaj: Raspberry Pi + Arduino = 100 dolarów Super PC
Jeden kabel będzie rozmawiać z klawiatury, Bhatt przypomina, podczas gdy inny będzie podłączyć modem. Inny kabel aktywna drukowanie, łączenie się z innego dysku twardego do monitora.
“To było trudniejsze niż to potrzebne, aby być”, mówi.
“Szukałeś na dwóch urządzeń z podłączeniem kabli i chciałeś co się stało, ale przepisy nie były tak proste. To było bardzo trudne dla przeciętnego człowieka, aby go używać. Wszystkie technologie w tym momencie został opracowany dla technologów przez technologów. ”
Postawił o stworzenie jednego połączenia dla komputerów w całej branży. Przez sześć lat lobbował kolegów w firmie Intel, a następnie w innych firmach komputerowych, wzywając wszystkich, aby wskoczyć do autobusu.
“Początkowo było to dla nich trudne do zrozumienia istoty. Mieliśmy duży namiot i włączyliśmy wszystkich, słuchaliśmy wszystkim za wkład i próbował kierować do naszych możliwości i dlatego USB to uda,” Bhatt powiedział.
To wszystko było łatwiej powiedzieć niż zrobić, mówi, wymaga radykalnej zmiany w branży ekosystem.
“Aby osiągnąć sukces w czymś takim trzeba spojrzeć na problem z ich perspektywy Tak, gdybym poszedł do, powiedzmy, Compaq -. Który jest teraz (własność) Hewlett-Packard – zwykliśmy myśleć ich problemy i jakie problemy są napotykane, “powiedział.
USB było dobre, ponieważ skierowana niektórych kwestii zadowolenia klientów, a jednocześnie pomaga producentami sprzętu komputerowego, aby zaoszczędzić pieniądze.
Bhatt handlowe własne oczekiwania dla swojego wynalazku były początkowo dość skromne.
Czytaj: najmniejszy na świecie aparat fisheye
“Myślałem, że to (jednorazowe) 40.000.000 dolarów okazja”, mówi. “Nie mogłem sobie wyobrazić, gdzie USB upadł lub, gdzie będzie nadal iść. Ten przekroczyła najdziksze z moich wyobrażeń.”
Wiele osób powiedział, że to nie może być zrobione, a następnie udać się do sklepu lub porozmawiać z użytkownikami. Oni wszyscy zachwyceni USB, jak łatwo jest.
Ajay Bhatt, Intel engineerThe pierwszy model (USB 1) pojawił się na rynku w latach 1990 i był hitem. Nowsze wersje programu – USB 2.0 Release 2000 i USB 3.0, który zadebiutował w 2008 roku – już znacznie lepsze szybkości transferu danych.
“USB 3.0 to 400 razy szybciej (niż oryginalne USB), a jak idziemy do przodu widzę USB będzie 816 razy szybciej,” Bhatt mówi.
“To się zmienia. Wielka część USB jest to, że pierwsze urządzenie, które kupił może nadal pracować z komputerami dzisiaj, i mam nadzieję, że to będzie działać z komputerami w przyszłości.”
Dziś, około dwóch miliardów USB-tych są wysyłane co roku, z milionów sprzedawane każdego dnia.
Jednak projekt nigdy nie było o pieniądze, mówi 56-latek.
“Ktoś mi kiedyś wywiad i powiedział, nie wiem, nie wiem, czy zrobiłem grosza na USB punktu i Intel zanotował grosz za punkt USB wtedy zrobiliśmy dużo pieniędzy”, mówi .
“Myślę, że to, co zrobiliśmy było stworzyliśmy otwarty standard, że każdy może korzystać. Jaki jestem szczęśliwy widząc, że wszyscy uczestniczy w tym eko-systemu i wszystkie są zarabianie pieniędzy.”
Prawdziwym Najważniejsze dla Bhatt though było trwałe poczucie wartości w jego kapitale własnym osobistym.
“Myślę, że dla każdego inżyniera, aby zobaczyć swoje pomysły, swoje wizje na półce w sklepie to niesamowite uczucie – wiedzieć, bo stworzył coś, można sobie wyobrazić coś,” mówi.
“Wiele osób powiedział, że to nie może być zrobione, a następnie udać się do sklepu lub porozmawiać z użytkownikami. Oni wszyscy zachwyceni USB, jak łatwo jest. To sprawia, że ​​czujesz się dobrze.”

Leave a Reply