Jak pokořit USB obrátil inženýr do “rocková hvězda” tech

S výpočetní technikou postupuje stále matoucí tempem, je uklidňující vědět, že jeden malý rys zůstává neochvějně pro budoucnost a co je důležitější, spolehlivý.

USB (Universal Serial Bus) je relevantní dnes, jako to bylo, když 12 mm do 4,5 mm portům a kabelům nejprve začaly objevovat již v pozdní 1990, poskytuje uživatelům diskrétní a jednoduchý způsob přenášení dat mezi řadou digitálních zařízení .
Dnes, více než 10 miliard zařízení USB věřil být v provozu po celém světě – statistika, která se zajistilo její co-vynálezce, Ajay Bhatt, pevné místo v neoficiálním sále Computing slávy.
. “Byl jsem naprosto překvapen, jak to má dopad každého Myslím, že moje jméno se stalo společný název – alespoň na školách av technických komunit,” řekl Bhatt.
Inženýrova vysoká postavení v počítačových kruzích byl skvěle oslavila v 2009 reklamní kampaň jeho zaměstnavateli, Intel, kde herec zobrazovat Bhatta vykračoval do laboratoře plné fascinovat spolupracovníků.
“Opravdu jsem si rocková hvězda léčbu a to je docela neobvyklé pro mě – lidé žádají o podpisu, lidé s dotazem na obrázku.”
Silent úspěch BLUMOTION závěsu
Božská inspirace Post-it Notes
Sklizeň gumy z pampelišky Jeho cesta na digitální nesmrtelnosti začala na počátku 1990 uprostřed rostoucí změti kabelů a robustní portály, které souvisejí se speciálním zařízením na PC a notebooků.
Přečtěte si: Raspberry Pi + Arduino = 100 dolarů Super PC
Jeden kabel by se mluvit s klávesnicí, Bhatt vzpomíná, zatímco jiný by připojení modemu. Jiný kabel povoleno tisk, s jiným propojením pevný disk k monitoru.
“Bylo to těžší, než to potřebovalo být,” říká.
“Vy jste se dívali na dvě zařízení s připojovací vodiče a chtěli byste, co se stane, ale pravidla nejsou tak jednoduché. Bylo to velmi obtížné pro průměrného člověka ji používat. Veškerá technologie v té době vyvinul pro technology v technologů. ”
Postavil o vytvoření jediné připojení k počítači přes celé odvětví. Po dobu šesti let se loboval kolegy ve společnosti Intel a na jiných počítačových firem a vyzval všechny, aby skočit na autobus.
“Zpočátku to bylo pro ně obtížné pochopit podstatu. Měli jsme velký stan a zařadili jsme všichni, jsme poslouchali každého člověka vstup a snažil se s ním na našich nejlepších schopností a to je důvod, proč USB je úspěšná,” Bhatt řekl.
Bylo to snadněji řekne, než udělá, říká, vyžaduje radikální změnu v průmyslu v ekosystému.
“Aby byli úspěšní v něco takového jste se podívat na problém z jejich pohledu Takže, když jsem šel do, řekněme, Compaq -. Který je nyní (ve vlastnictví), Hewlett-Packard – jsme přemýšlet o tom, jejich problémy a jaké problémy se potýkají, “řekl.
USB bylo dobré, protože to řeší některé z otázek, spokojenost zákazníků a zároveň pomáhá výrobcům hardwaru počítače a ušetřete peníze.
Bhatt vlastní obchodní očekávání pro jeho vynález zpočátku velmi skromné.
Přečtěte si: na světě nejmenší rybí oko kamery
“Myslel jsem, že to byl (jednorázové) 40000000 dolar příležitost,” říká. “Nemohl jsem si představit, kde USB je pryč, nebo tam, kde bude i nadále pokračovat. To překročil nejdivočejší mých představ.”
Mnoho lidí vám řekl, že to nemohlo být děláno, a pak jdete do obchodu nebo se obraťte na uživatele. Budou všichni potěšeni USB, jak je to snadné.
Ajay Bhatt Intel engineerThe první model (USB 1) přišel na trh v pozdní 1990 a byl okamžitý hit. Pozdější verze – USB 2.0 Vydáno 2000 a USB 3.0, který debutoval v roce 2008 – se výrazně zlepšila rychlost přenosu dat.
“USB 3.0 je 400 krát rychlejší (než naše původní USB) a jak jsme se jít dál Vidím USB bude 816 krát rychleji,” říká Bhatt.
“Je to vyvíjí. Velká část USB je, že první zařízení, které jste si koupili, můžete pracovat s počítači dnes, a doufejme, že to bude fungovat s počítači v budoucnosti.”
V současné době jsou asi dvě miliardy USB je dodáván každý rok, s miliony se prodávají každý den.
Ale projekt nebyl nikdy o peníze, říká 56-rok-starý.
“Někdo mi jednou rozhovor a řekl: Já nevím, já nevím, jestli jsem penny na USB bodu a Intel udělal korunu za bod USB, pak bychom udělali spoustu peněz,” říká .
“Myslím, že to, co jsme udělali, bylo jsme vytvořili otevřený standard, který si každý může mít prospěch. Jak jsem rád, že vidím, je, že všichni se na tomto ekosystému, a všichni jsou, jak vydělat peníze.”
Skutečný Pointa pro Bhatt když byl trvalý pocit stojí za svým osobním kapitálu.
“Myslím, že pro každý inženýr vidět vaše myšlenky, vaše vize na polici v obchodě, je neuvěřitelný pocit – víte, protože jste vytvořili něco, co si umíte představit,” říká.
“Hodně lidí vám řekl, že to nemohlo být děláno, a pak jdete do obchodu nebo se obraťte na uživatele. Budou všichni potěšeni USB, jak je to snadné. To vám dává dobrý pocit.”

Leave a Reply