Jaguar klasikleri Coventry sığınmak

Dikkate değer, prim otomotiv markalar mirasın önemini göz önüne alındığında, önemli araçların yüzlerce bu dini ya Warwickshire araba müzenin bir köşesine küme ya da kapalı kapılar arkasında gizli korur bırakarak, 2012 yılından bu yana bir yoksun.

Coventry Transport Müzesi’nde Jaguar Galeri bu tespit doğru bir şekilde gidiyor. Ücretsiz – Jaguar’ın küresel HQ daha az bir mil bulunan Coventry gelişmekte olan otomatik miras merkezi, içinde bir üst seviye montaj halka tekrar klasik D-Türleri, E-Türleri, XKSS ve XJ220 görmek anlamına gelir.

Tipik olarak Jaguar için, teslimat tarzında yapılmıştır. Araba bir ülke otelde yığılan ve izleyicilerden yüzlerce önizleme için yanan güneş toplanmıştı Coventry merkezinde bir polis eşlik konvoy sürüldü. Sadece D-Type etkili paha biçilmez, ve ekran kolektif değer ile ilgili tahminler milyonlarca sterlin onlarca vardı.

Peki neden, sonra, Jaguar mirasını evsiz oldu? Beş yıldır ünlü tabanı ile, Browns Lane tesisi, 2007 yılında konut geliştiricileri Ford, Jaguar eski sahibi tarafından satıldı. Bazı huzursuzluk kapalı zaman yerinde miras merkezi, geçen yıla kadar yürütmenin durdurulmasına verildi. Bu Dearborn, Michigan Henry Ford Müzesi kapanış gibi olurdu. Ancak şimdi Jaguar doğru şeyler başlamıştır.

Yürütme güzel ise, Jaguar’ın yeni kazılar tekbaşına miras merkezi – ve bu soyağacı ile bir marka için, bu yokluğu göze çarpıyor. BMW 200 bina BMW Welt, Münih kendini onun tapınak, Almanya $ geçirdi. Mercedes-Benz Müzesi Stuttgart, dünyanın en büyük bağımsız otomobil müzesi, bildirildi doların üzerinde 190m maliyet. Hatta spor otomobil üreticisi Porsche kendi Stuttgart mirası müze $ 130m geçirdi.

“Miras bizim geleceğimiz,” Jaguar / Land Rover Genel Müdürü Dr Ralf Speth, tasarım şefi Ian Callum bu ile birlikte, 1 Ağustos etkinlikte Onun varlığı üzerinde Jaguar Galeri açılışında söyledi şirketin ne kadar ciddiye belirtilen madde. Şüphesiz, daha sonra, Jaguar Dünya uzakta olamaz?

Leave a Reply