Jabłko 2013 Q3 zarobki: stało się coś najbardziej niepokojące

Dzisiaj firma Apple 2103 kwartał 3Q, tj. 29 czerwca 2013 przed pierwszym trzech miesiącach sytuacji finansowej. Zysk na ogół są: całkowite przychody z 35300000000 dolarów, zysk netto w wysokości 6,9 mld euro, średni zysk na akcję o 7,47 dolarów, marża brutto 36,9%. Zeszłoroczne 35000000000 dolarów przychodów i 8800000000 dolarów zysku netto, rentowność sprzedaży z 42,8%. Sprzedaży wyrobów 31.200.000 sztuk sprzedanych w iPhone, iPad 1460000000 jednostek, Mac 380.000.000 jednostek, odpowiednio, w zeszłym roku liczba ta wynosiła 26.000.000 sztuk, 17.000.000 szt. i 400 mln sztuk.
Jeśli te dane nie są wystarczające wizualny kontrast, a następnie zwiększyć lub zmniejszyć obraz powyżej, aby lepiej zilustrować niektóre z problemów. Przychody ogółem, oprócz wzrostu US District 3 procent i wzrost o 12%, pozostałe Europie, Chinach, Japonii, Azji i Pacyfiku, w innych regionach spadła qoq spadek w ponad 20% rok do upadku roku jest również 10 % lub więcej (tylko całkowite przychody Japonii w ciągu ostatniego roku, co stanowi wzrost o 27%). A w linii produktów firmy Apple, oprócz iPhone sprzedaży w ciągu ostatniego roku, co stanowi wzrost o 20%, jak i iTunes / usługi oprogramowania wzrosła o 25%, inne wszystkie spadek: sprzedaż iPada spadła o 14%, Mac spadła o 7%, rok iPod w dół 32%.
Wydajność jest dość tragiczne! Jeśli Apple zarobki zgłosić ten negatywny zaznaczone na czerwono, to naprawdę jest różowo.
Nawet jeśli nie szuka winy na głowie Tima Cooka, ale od objęcia urzędu Cooka, Apple naprawdę nie produkują satysfakcjonującej odpowiedzi dla akcjonariuszy. A to ludzie w miejscach pracy odchodzi najbardziej martwi się i boi doszło, to wydanie zysk, naprawdę udowodnić, najbardziej martwi się. Dla Apple, akcjonariuszy i konsumentów, raport finansowy ma ważne znaczenie. Zarobki raport ujawniło również, za co sygnał? Niech nam przybliżoną analizę.
Linia produktów podatne
Z zarobków najbardziej oczywiste, aby zobaczyć, oprócz iPhone, sprzedaży produktów Apple sprzętowe linia jako całość są w szybkim spadku. iPad zmniejszyła się o 25% (QoQ) i 14% (rok do roku), Mac spadł 5% i 7%, iPod dół 19% i 32%, a nawet dochody akcesoria spadła o 15% i 4%. iPhone sprzedaży w stosunku do poprzedniego kwartału i w dół 17%, ale w porównaniu do ubiegłego roku i wzrost o 20%. Linia produktów firmy Apple to najszybciej rosnący iTunes / oprogramowania / usług przychodów, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła o 25%, choć jeszcze w dół 3 procent sekwencyjnie.
Jednakże iPhone maszyna pieniądze nie może kontynuować. Chociaż iPhone i iTunes i innych usług wzrosły o 15% i 25% przychodów w celu uzupełnienia spadku innych produktów firmy Apple, dzięki czemu łączne przychody nadal rosły o 1%. Ale jak autor powiedział, zanim iPhone BusinessInsider to paliwo rakietowe została wyczerpana, operatorzy pomagają Samsung, HTC, Motorola, itp. wiele do promowania swoich produktów. iPhone smartfony w całej historii rozwoju doszła do końca cyklu życia, nie można pojechać w szybki wzrost Apple, więc przewaga Apple w linii produktów staje się coraz bardziej słaby.
A to dopiero trzeci kwartał, nowy sprzęt Apple jest zwolniony od tego czasu dwa lub trzy miesiące. Przed, że konsumenci będą uważać, aby kupić produkty Apple, więc następnym kwartale zarobki zgłosić jeszcze nie optymistyczne. W nowym sprzęcie, kolor zwolnić iPhone w zasadzie zostały zakończone, jeśli Apple uruchomienie tanich wersja iPhone, potem oczywiście musi zaakceptować niższe marże i aby zapewnić lepsze osiągnąć poprzednich marże na sprzedaży. Poprzedniego kwartału, marża brutto spadła o 14%, zgodnie z iPad sprzedaż spadła o 14 procent, przychody spadły 27% punkt widzenia, tania wersja iPhone może być ten efekt. (I kolor obejmuje konsumentów kupuje konto, zobacz iPod sprzedaży spadek o 32% jest trudno powiedzieć.)
Jeśli iPhone nie może kontynuować z powodu gwałtownego wzrostu sprzedaży Apple akcesoriów, oprogramowania, sterowników sprzętowych opierając się na dochodach, to w przypadku sprzętu spadku sprzedaży, pozostałe przychody trudniej mieć stabilny wzrost.
Luka Platform
Zwyczajne walne zebranie Apple w czerwcu i październiku Zgromadzenia oprogramowania sprzętowego, widzieliśmy niektóre z logiką Cooka operacyjnego firmy Apple. A pod koniec WWDC właśnie wydany iOS 7 było wiele osób z zewnątrz nie są optymistyczne. Podczas iOS nigdy przedtem było tak drastyczna zmiana, ale oczywiście poza świat nieuchronnie wpływać na odpowiedź na sprzedaży produktów Apple. iOS 7 na wielu znajomy cień, wskazywały na system oprogramowania firmy Apple był w stanie wyciągnąć inny system operacyjny jest ogromna różnica.
Tymczasem ekosystemu Android stopniowo się zwiększa, interakcja i interfejs, jakość deweloperzy, umiejętności sprzedaży platform, doskonała aplikacja ilość i jakość i tak rozpoczęła blisko systemu iOS firmy Apple. Windows Phone, BlackBerry, Firefox, Selfish, Ubuntu posiada wiele dużych telefonów low-end, w połączeniu z wpływem nowych systemów, jak i przyszłego rozwoju HTML5 i Web App, ekosystem Apple nieuchronnie się dalej zmniejszać.
Media oraz Wall Street efekt nożyczki
Od szczególnej pozycji Apple na rynku i odwołania, raport zysk wyszedł, jest zobowiązany, aby spowodować wiele Analitycy z Wall Street i technologii medialnej interpretacji. A jeśli wyniki Apple dobry czy są jakieś jasne punkty, to te analitycy i media po raz kolejny wcisnąć Apple to efekt gwiazdy. Ale nawet jeśli słabe spadek wydajności, analitycy i media będą miały zdecydowaną interpretację, w ten sposób, ten negatywny efekt będzie nieskończenie przesadzone, Apple robi się mały błąd w świecie zewnętrznym będzie stać się bardzo poważne.
I niestety, tym razem Apple zysk podają, że jest to drugi przypadek. Słabe wyniki, ściany panika Street, analitycy prognozy i na podstawie bieżącego wykonywania dużej liczby orzeczeń być uwolnione, akcje spadły, w połączeniu z powtarzających Media podkreślają tę informację do publicznej wiadomości, w wyniku postaw konsumenckich zaczęła wprowadzić Jabłko niedźwiedziej stan, który dotyka produktów Apple bardziej niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej w kraju.
To jest jak na polu nauki i technologii jako “efekt nożyc” jako wybitnych firm technologicznych dużo uwagi przez świat zewnętrzny, nie ma własnych mocnych i słabych stron w małych pośrednictwem mediów i Wall Street zoom nieskończonej ostateczna produkowane efekt jest bardzo przerażające . Konsumenci mogą zobaczyć wyniki i sama spółka przejawia dużą lukę. Podczas gdy ten “efekt nożyczki” czasami dać Apple ogromną przewagę, ale najwyraźniej jest to obecnie możliwe przynieść wielkie szkody.
Obecne zarobki Apple, tak, że wszystkie obawy są obecnie. I to prawda, może być następny środowisko Kucharz obliczu coraz trudniejsze. Nowy produkt firmy Apple wprowadza tej jesieni, oprócz iPhone Lite (iPhone wersja), iPhone 5S, iPad mini wygląda jak iPad, nie wiem, co jeszcze przyniesie Apple nadal jest motorem wzrostu

Leave a Reply