İnternet mevzuat önümüzdeki beş yıllık yasama planı girmesi bekleniyor

Dün öğleden sonra, Devlet Konseyi Bilgilendirme Ofisi tarafından emanet, Sosyal Bilimler Uzmanlar Çin Bilimler Akademisi şu anda internette yasama ilkelerine karşı karşıya Çin’in internet yasama konularda İnternet yasal konular forum tarafından toplantıya, İnternet yasama sistemi ve diğer konularda temel yapısını ele alındı. Uzmanlar Yukarıdaki bilgiler, kişisel bilgi koruma ve spam uzmanları düzenleme sorunları da tartışma odağı olduğunu ortaya koymuştur.
Elektronik Kanıt Yasası, ağ güvenlik yöntemi, ağ düzenleyen hukuk ve kişisel bilgileri koruma kanunu: Çin Halk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Profesör Liu Pim Xin gelecekte İnternet alanında dört yasal acil giriş olduğuna inanmaktadır.
1993 yılında başlayan Çin’in internet özellikleri. Gelişme yaklaşık 20 yıl içinde, alanında internet mevzuatı “, daha az alt bölüm kuralları ve daha üst hukuk” durum gösteren. Şu anda, İnternet alanında yüksek rütbe, “hukuk” sadece iki çağrılabilir: 2000 yılında Ulusal Halk Kongresi yayımlanan 2004 yılında “Hakkında İnternet güvenliği karar” ilan “elektronik imza yasası.” Ve 800’den fazla bölümü düzenlemeleri parçalanma gibi, daha çapraz bölüm kuralları ve çatışmalar arasında ve düşük cezalandırmak vardır. Bu arada, mevcut internet düzenleyici mevzuat aynı zamanda güçlü renk özelliklerini gösteren.
Bu bağlamda, elektronik kanıtlar liupin yeni bakış uzun vadeli odak alanları, bu Çin’in internet mevzuat hataları, en çok acil servis ve Internet doğdu kuralları ve bazı bölümlerde düzenleme de bölüm başkanları başarıları olmak, küresel Internet mevzuat birleşik bir yasa yoktur. Bu arada, mevcut düzenlemelerin İnternet “kontrol içeriğini, haklarını daha az korunması” kamuoyu etkileyen İnternet mevzuat nedenleri kızgınlık biri haline gelmiştir somutlaşan.
Liu, yeni ürünler, mevzuat anlamak için internette daha fazla kişi almak için gereken “ifade özgürlüğü haklarının kamu, özellikle koruma ile ilgili olarak haklarının gereksinimleri korunması artırmak için düzenleyici yasalar azaltarak, düşünce içine” dedi.
Bilgi Güvenliği Kanunu “, on yıl sonra ve şimdi tartışma halen” taslak belge için 27 erken 2003 Zhongbanfa, “dedi. Hareket ve ilgili bilgi güvenliği hukuku en az onda biri alınan milletvekilleri hakkında MIIT yıl Ve her yıl cevap için aynı şekilde olacaktır değişiklik milletvekillerinin öneriler milletvekilleri araştırma yıl dayanmaktadır. biraz dikkat, ciddi cevap umut ‘, ancak bu tasarının her yıl alacaksınız. “Elektronik Çin Akademisi ve Bilgi Güvenliği Sol Xiao-dong, başkan yardımcısı, forumda, yasama yeni sorunların ortaya çıkması dikkate değil, aynı zamanda mevzuat ve hukuk yoluyla değil sadece bir çok problemle çözülebileceğini gerçekleştirmek için söyledi.
Pekin Normal Üniversitesi Hukuk Fakültesi profesörü ana hatlarını İnternetin en büyük efsanelerden mevcut mevzuat bu olduğuna inanıyor “Internet üzerinde yasama alanında, bir sorun bir sorun, ama biz bir sorun haline gerçekten bir sorun değildi.” Bay Liu İnternet mevzuat aşağıdaki üç açıdan anlaşılabilir, diyor.
İlk olarak, internet gerçek dünya, “parlaklık dünya,” ne olursa olsun online ve offline internette mevcut ortak hukuk, çoğu. İkinci olarak, bakış satış noktasına, temel kuralları içeriğin küçük bir parçası öncül altında kurulmuştur uygun değiştirilmiş veya yeni değişikliklere uyum için küçük değişikliklerin yargı yorumu gerekir. Üçüncü olarak, internetin uygulama geliştirme, yasa sadece ilave artış dikkate almak gerekir gerçekten boş görünüyor. Ancak bu oran sadece çok küçük bir bölümü.
İnternet yasama eğilimleri için, forum, araştırma kurumları, üniversiteler ve akademisyenler, avukatlar, sanayi temsilcileri farklı görüşler dile getirdiler.
Teknolojik tarafsızlık ilkesinden gördüğünüz ana hatları, internet kullanıcı bilgilerini kendi sosyal iletişim ve teslimat için kullanılır. Kullanıcı bilgileri toplanır ve kullanımı kaçınılmaz olduğunu büyük veri, çağında, kullanıcının tercihine bilgiler hala bilgi hem de işletmeler için faydalıdır. Bu nedenle, kişisel bilgi güvenliği korunması bilgi sızıntısını önlemek, ancak istismarı önlemek için, bilginin makul kullanım korumak için değil yatıyor. Bu bilgi koruma ve denge kullanımı işlemek gerekir. Spam Suistimal en yoğun ifadesi, sahte kimlik, gizlilik sorunları işgali. Bir yargı kural tabanlı, teşvik özel haklarına kişisel bilgilerin gelecekte koruma.
“Yasama çalışma alanında Internet Kişisel Bilgilerin Korunması Yasası farklı tedavi edilmelidir yasama süreci hızlandırılmalıdır temel bir yasa temsil.” Devlet Konseyi Kalkınma Araştırmaları Merkezi, forumda GAO Shi Ji önerilen “bu yasama yargı çevre, hukuk kavramının üstünlüğü ile Bazı Kanunlarda Devam etmek için, sizi bekleyebilir. kısa zamanda açık bir hukuki ilişki sanal dünya ve gerçek dünya. ”

Leave a Reply