İnternet balonu, olmayan canavar, bir “ulusal hazine” dir

Titanyum Medya Not: İnternet sektöründe, her ne kadar doğrudan geleneksel sanayi ile ilişkili olmayan, ama gerçekten bir niteliksel dönüşüm için, miktarı toplamaya devam geleneksel sanayi gelişme sürecinde kökenli. İnternet sektöründe bile tanımlamak için “yıkama tendon kesme hamuru”, ne de bir abartı ile doğrudan bedensiz geleneksel sanayi, ama geleneksel bir zaten diyaliz, iki, üç endüstriyel açıdan, olmasa da.

Yazar Wenchi, 21. yüzyılda yaptığı “deniz” bakış açısı, bir Çinli internet sektörün performansı, ve Çin İnternet sektöründe düşündüklerini internet ekonomisinin gelgit. Oldukça etkileyici.

Wenchi, şunları söyledi:
Ben nokta com sınıf tema seviyorum, genellikle titanyum medya genellikle makaleyi okuyun. Hong Kong, medya altı ay, yazma en ve finansal sınıf ağ ile ilgili yorumlar beslenir. Katılımlar Çin dış bakış açısı üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmak istiyoruz.

Hatırlatma okuyun: Yazar gramer alışkanlıkları bizim her zamanki rehber biraz farklı olabilir, ancak okuma etkilemez. Örneğin, “dot com” metninde belirtilen biz “Micro Internet” diyoruz, ya da doğrudan “İnternet” olabildiğince anlaşılır.

Birkaç gün başlığı, dürüst olmak gerekirse “Ma Liang Wengen …… Baidu Robin Li, Çin ikinci zengin adamı aşmak için” önce Çin Girişim ev, benim için bu yeni ekonomi mümin şaşırtıcı değildir. Hayat büyük bir eğilim sayısallaştırma olduğu için, öncesinde geleneksel endüstri devleri ağ devi servet puan durumu, doğal olarak zaman meselesidir. Tabii ki, iç zenginlik liste rolü için böyle bir referans, her zaman özel patronlar biter. Kamu ekonomisi, Çin yeraltı ekonomisi tüm saymak saymak yoktu.

Buna rağmen birçok bankacı öğleden sonra haberleri paylaşmak ve beni tekrar “Eğer Omen patlatma, com balonu zirve nokta mı” ve benzeri, bin, Alibaba nihai liste yaklaşan diğer kanıtlar “Nasdaq yüksek olduğunu sordu hala bu ve benzeri “hataları tekrarlamak için bu Facebook halka arz piyasası anlamına mı geliyor.

Garip bir mantık ve zorla Başlangıçta ilgisiz şeyler, bu eski okul insanlar çok rahatsız, geleneksel bakış “kanıtlamak” için, bir araya. İlk destek sütun, ve de muhtemelen yazarın nokta com ekonomi hayranları olduğunu biliyorum, bu yüzden öznel duruşu kaçınılmazdır.

Ama yine de mevcut durumu tartışmak için bu fırsatı almak istiyorum. Ne sözde kabarcık durum? Yakında patlama bir baloncuk olduğu anlamına mı geliyor? Bir kaza patlama neden olur olsun?

İnternet hisse senetleri son altı aylık eğilim bilgileri, spekülasyon net bir kavram gerçekten var. Elektrik sağlayıcıları, cep telefonu oyunları, çok etkileyici çevrimiçi ücretli içerik ağı işletme performansınızın.

McCaw için aldatıcı çukur (MCOX ABD) olduğunu, bitti elektrik sağlayıcılarının kavramı, Alibaba IPO (ya da Yahoo ilk çeyreğinde kazanç net kar üç kat Alibaba haber atladı ifşa olduğunu) yarar olduğu, değilse Bu Groupon (grpn ABD) gibi gaz kavramları büyük bir fiyat artışı vardır.

Mikro-kanal bu yana mobil ağ oyunu, kısa bir süre öncesinde büyük bir endüstri konsolidasyon, sosyal oyun neden olduğu şok ulaştı, bu yüzden 91 radyo astronomik olaylara Baidu geçtiğimiz günlerde satın vardır. Deli, ama tabii Premium kez arkasında korku kalıcı duvardan atlamak dışına taşımak, hem de sahne arkasında Alibaba teklif katılmak mobil ağ çağında Baidu nedeniyle anlamak, takip fiyatları delilik daha arkasındaki hayal kırıklığı anlayacaksınız.

Yani, daha sonra gerçekten büyük giriş platform oyunu ek (Oyun ABD), diğer mobil oyun stokları aslında sakin, satın alma fiyatı yarar. , Bu yıl hisse fiyatı ralli olarak prim çevrimiçi içerik gibi Netflix (NFLX ABD) gibi sağlayıcıları, müzik devam (300104 CH) ve çok açıktır ki bu yüksek büyüme etkisi sonra halk tarafından kabul edilmesi kanıtladı yeni iş modeli yararlanacak olan Tencent ile uzun uzun l takiben 2006 hemen aynı var.

2008 yılından bu yana performans keyfi yüksek değerleme balonu patladı olarak yorumlanır, o korku da bu köpük gerçek nedir, ya da ürün döngüsü daha uygun olduğu gibi bile anladım. Birçok kişi bir sıcak nokta com nokta com balonu ve bin niteliği farklı olmuştur anlamıyorum.

Küçük inek ev kullanıcıları ile genel dönüşmüştür zaman zaman, değişti, tüketici hisse senetleri ile ağ paylaşımları için büyük bir taban platformu farklı ve daha doğal tekel etkisi zevk. Ve ağ odaklama etkisi sayesinde, orada sürece yeni bir iş modeli yapışkan yeterli kanıtıdır, aynı zamanda karlı anka Liaoyuanzhishi, bazen gelir (ya da daha fazla, çünkü rekabet başarısızlık kazanmak için geleneksel sanayi hızla ateşli dayanmaktadır olabilir piyasada şebeke operatörlerinin önceki nesil) pazar payı, bu yüzden bazı insanlar mutlaka sınırlı ya da sürdürülebilir çok kenarına olmadığını düşünüyorum.

Yani, Facebook liste fiyatı, bilgilerin kullanılması kamu yatırımcılara pompalanan bulmak için, mekanizma asimetri olarak anlaşılabilir, ancak nokta com balonu patladı eşit olamaz, onlar elektrik tedarikçisi Röle sosyal ağ açmak için, bir yıl yok çünkü, ve şimdi ağ Zımba dayanır Bu nedenle, daha sonraki yatırımcıların beyaz gelişigüzel toplu shuffle alternatif döngüsü çok daha aşırı görebilirsiniz.

Sadece aslında, bu bir bak, hemen hemen tüm rüzgar ve su, sadece birkaç örnek değil tüm Internet hisse senetleri, rüzgar Sina (SINA ABD’ye karşı hareket, düşmüştür Renren (RENN US) hiçbir hareket yoktur ) tutuk olarak kaybı pus Youku (Yoku ABD) dışında henüz, vasat. Ben mantıksız JiQuanShengTian sormak, aynı zamanda com balonu balonu patladı nokta ne?

ABD gevşek para koşulları, nokta com balonu yakıt, tehlikeli: varlık balonlarının

Mevcut sözde nokta com balonu ile aynı fikirde değilim, bu görünmeyen gelecekteki potansiyel tehlike anlamına gelmez.

Ben varlık balonu ilk kuruldu nasıl sorabilir miyim? Bu sorunun cevabı gelişen, düşük işlem maliyetleri ve yatırım hedefleri ile birleştiğinde likidite, düşük faiz ortamı ile çalkalanıyor. Yeni ekonomi balonu, o zaman güvenilir bir yeni şeyler (bu yeni teknoloji ürün veya yeni muhasebe ürün olup olmadığını) eklemeniz gerekir.

Dot com balonu biraz benzer önce mevcut piyasa ortamında bin ile oluşur, daha sonra Doğu Asya mali krizi, piyasa ve LTCM olay Fed kez ön planda bol likidite, bir yürüyüş durumda yapmak için faiz oranlarını çünkü kavramının ABD sermaye dönmek sihirli nokta com içine yola bu bağlamda. Değil bugünün piyasa ortamında, gelişmekte olan piyasalarda likidite Shen illet geleneksel sanayi, gelişen durum yapmak teknoloji hisseleri oynamadı, dondurma başladı mı?

Deja vu tüm biraz. Tabii ki, aynı zamanda mevcut ağ hisselerin karlılık desteklenmektedir konusunda iyimser olduğunu ve hacimli hatta nakit, onların seleflerinin hatalarından yanarak tekrarlamak istemiyorum. Bu argüman kendi gerçeği vardır, ama görünüşe göre tüm bu yıl kaç şirket kendini tekrar özelleştirme delisting değerini hafife unutulmuş olsa da. Payları aşağıda hisse başına nakit ile satın alınan şirketin yapmak için hiç kimse için kurutulmuş işlem gören – sorumlu son beş yıl içinde, ben “Ölü Yaşam” hiçbir borç için ne anlama geldiğini öğrendim diyebilirim. Benim için, gerçek destek ağı şirketin hisse senedi fiyatı, her zaman sadece gelir artışı.

Pazarlama anlayışı içinde Ma’nın temizlik becerileri Midas dokunmatik biri. Bu kadar uzun süre Düzen sabretmek saç, zaman başka bir şey bir Mighty fiyat satmak için olgun olduğu gibi, tüm yatırım bankalarının iştah özendirmek. Ben, Ma’nın iş kavramı gerçekten çok “oryantal” olduğunu buldu Charlie Rose, çalışanların çıkarlarını daha önemli müşterilerinin çıkarlarını koruma konusunda büyük bir tartışma verdiği röportajda onu etkiledi, müşterilerin yararına yatırımcıların çıkarlarını yatırımcılar en az olması önemlidir geçti zorluklar ve benzeri üzerinde işletmelerin gelgit ile.

Sonuç olarak, tahmini halka hissedarlar çaylak lojistik planları, ya da önemli bir finans sektörü yıkmak için Paypal planları daha fon meşgul olmaz. Ve bu büyük projelerin tüm utandım Alibaba Grubu’nun genel piyasa takip olmayacaktır.

10000000000 $ değerleme orijinal Alibaba.com ile karşılaştırıldığında ne kadar yüksek su muhasebe, ne olursa olsun, yüksek ses, ama PE30 kez değerleme olabilir – bu yüzden yatırım bankası aracılık sendikası beri Alibaba fiyat (üzgünüm, 80 listelenen izin tahmin 100 kez, biz) iştah karşılamak gerekir sanırım. Bu yüzden bazı çekinceleri gibi bazı Facebook benzeri Yichujikui görüşlerin listeleme sonra fiyat performans paylaşın. Alibaba son hileler bitkinlik başvurdu parlak bazı insanlar için, Youku tarzı hisse senedi fiyatları onların ihtiyaçlarına daha uygun olabilir sanırım, göz kamaştırıyor.

Dot com balonu köpük ile bir bütün olarak toplum için tek olumlu anlamı oldu

Komplo teorisi bitmiş, nankör gerçeği söylüyorlar. Kolektif açgözlülük ve korku elde kapitalist modeli, bir yan ürünü olarak varlık balonu rasyonel akıl değil, kalan insan zayıflık büyütülür.

Bir balon ekonomi, zaman çok kısa bir süre içinde insan toplumu demiryolu ağı, petrol yanmalı motor geliştirme, elektronik telekomünikasyon teknolojisi ve diğer teknoloji devriminin döşeme tamamlamak için var olduğundan, ancak, o da. Bu kapasite artırımı getirmek için mücadele spekülasyon riski olmadan, söylenebilir, çok gecikme olması yaşam başvuru süreci geliştirmek için birçok teknik vardır.

Bu nedenle, saf varlık balonu oyun ile ilgili, aynı manevraları, üretken nitel değişim promosyon dolaylı sonucu zenginlik ve çılgın trajikomedi bir sürü içerir rağmen. Bu “yan etki” muhtemelen gayrimenkul balonu asla. Ihtiyaçlar artı masrafları gerektirmez – kira veya ipotek, teorik bağışıklık bireylerin seçimi en üst düzeye çıkarabilirsiniz, yerine “katılmak zorunda.”

Ali Baba, hazine listelenen finansal yenilik çatışma dengesini karşılamak için başladı gibi olsa da bankanın başka bir şey daha “tehdit” hile, ama bir kez bypass anakara bankacılık sistemi kuşatma, ağ grubu hızla köpekbalığı monte yok, ve en parlak fırsatçı erkek Raiders savaş bir “Barbarlar Kapısı’nda, kenti” sahneye komplo.

Avrupa’da, internet elit, aynı zamanda uzun finans sektöründe bir parçası üzerinde en verimli yemin kadar dişli eski ekonomik merkezi olmuştur.

Aslında, aynı zamanda düşünmek, üçüncü taraf ödeme, döviz kontrolleri bitcoin atlayarak, kişisel, nakdi olmayan giderler elde etmek için kare, NFC cep telefonları serbest nakit ödemeler kolayca ulaşabilirsiniz da vardır elde etmek anlamına gelir. Para diğer temel fonksiyonlar, teorik olarak, banka hesapları tamamen dışında olmuştur. Savunma Geleneksel ticari bankacılık sistemi, kredi risk yönetimi ve yatırım bankacılığı piyasasında ek olarak, hükümet düzenlemeleri ile kalan son patron (aynı zamanda isyancıların izlemekte ağının bir parçası olan).

Leave a Reply