Instagram trafi 100 milionów użytkowników

Po Instagram ogłosił terms-of-service zmiany w grudniu, hordy użytkowników przysiągł oni opuścić witrynę. Ale te zagrożenia były w dużej mierze pusty: Instagram ogłosił we wtorek, że teraz ma 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.

Milestone pochodzi zaledwie kilka miesięcy po tym, udostępniania zdjęć firmy drugie urodziny, a mniej niż jeden rok od Facebook (FB) kupił Instagram na 1 mld dolarów.

Współzałożyciel Kevin Systrom napisał długi post na blogu z okazji nowości, kronikę skromne początki Instagram jest w chłodnej przestrzeni współ-pracy na szczycie Zatoki San Francisco, a podróż do stania się światowym fenomenem.

“Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ludzie są przechwytywania świata w czasie rzeczywistym za pomocą Instagram podziału obrazów z najdalszych zakątków świata,” Systrom napisał. “To, co widzimy w wyniku jest świat bardziej połączone i rozumieć poprzez fotografie.”

Post Systrom w omówiono również parę, która spotkała się z Instagram i zaczęli się spotykać, zwyczaje Instagram małych firm rzemieślniczych, a Wielka pracownika pomocy Narodów, który wykorzystuje platformę do akcji obrazy z obozów dla uchodźców w Sudanie.

“Instagram, jako narzędzie do inspirowania i połączyć, jest tak potężny, jak wspólnoty to jest zrobione. Z tego powodu czujemy się bardzo szczęśliwy, że szansę na budowę w tym z wami wszystkimi”, pisał.

Powiązane historia: Twój smartphone aparat: Poznajcie człowieka za kurtyną

Feel-good post koncentruje się na sukcesach Instagram, a nie wspominając trudny okres firma poślizgiem przez zaledwie dwa miesiące temu.

W grudniu, Instagram ogłosił zmianę reguł, które dałoby spółce prawa handlowe do kont użytkowników i obrazów. Użytkownicy zbuntowali się, ponieważ w najgorszym przypadku, nowe zasady pozwoliłyby firmie sprzedawać obrazy do osób trzecich.

Backlash była szybka, z użytkownikami ślubując zrzucić swoje konta Instagram całkowicie. Instagram szybko wycofał, mówiąc, że nie było ich intencją, i obiecał, że “zmiany do poszczególnych części” nowych warunków, aby jego intencje jasne. Że zmiękczona polityka weszła w życie w styczniu.

Niektórzy myśleli, że szkoda już zostało zrobione, z raportów ostrzegających o exodusie Instagram użytkownika. Na 100000000 miesięcznych czynnych, jednakże, wydaje się, wielu użytkowników Instagram zatrzymany wokół.
– Zobacz więcej:

Leave a Reply