HP zajmuje ostrożny krok do wód z nowego tabletu z systemem Android

Oferta firmy HP, aby odmłodzić swoje przedsiębiorstwo produkcyjne jest Slate 7 – co nie jest najwyższej klasy tablet, ani wyjątkowo tanie urządzenie.

Zamiast 169 dolarów Slate 7 Pakiety 7-calowy ekran, rozdzielczość 1024×600, 1,6 GHz dwurdzeniowy procesor i 8 gigabajtów pamięci. Chociaż nie jest obrzydliwie niewygodne, jest większy i cięższy niż wiele znanych 7-calowych tabletek, takich jak Google Nexus 7.

Te specyfikacje są w porządku, ale ledwie fenomenalny przez 2013 norm. I to samo dla wydajności i jakości. To nie jest najszybszy, a najpotężniejsze i najbardziej atrakcyjny tablet jest, ale jest wystarczająco silne, aby robić to, co większość ludzi potrzebuje. I to nie paskudztwo w ​​jakikolwiek sposób jest. To ma ładną najnowszej wersji Androida zainstalowana – 4,1 – co oznacza, że ​​posiada większość nowych funkcji.

Slate 7 jest pierwszym dużym HP uwalnianiu od nieudanej tabletu TouchPad – produktem ubocznym jego katastrofalnym nabycia Palmy w 2010 roku. Kiedy pogłoski o możliwej HP Android tablet strugane, publiczne oczekiwania były nieco wyższe.

I słusznie. Ale to najnowsza propozycja jest nieco ciut kłopotliwy. Idąc na entry-level rynku konsumenckim jest dobrym strategii w krótkim okresie (to zachowało sprzedaży komputerów firmy HP na wodzie na chwilę teraz). HP prawdopodobnie będzie musiała być bardziej agresywny z cen.

Related: Zysk HP spada o 16%, pokonując super-niskie oczekiwania

W odróżnieniu od rynku komputerów, gdzie HP (HPQ, Fortune 500) zazwyczaj oferuje produkty, które są kilkaset dolarów tańsze niż maszyny najwyższej klasy, Slate 7 jest tylko 30 dolarów tańsze niż Nexus Google 7, który jest cieńszy i lżejszy, mocniejszy i pochodzi z lepszym wyświetlaczem.Nexus 7 będą miały również wolniejszy spadek do technologicznego starzenia.

7 Slate będzie grzywna tablet kupić gdyby było znacznie tańsze niż inne 7 lub 8-calowy tablet. Ale w tym przypadku, niższe koszty prawdopodobnie nie przełoży się na lepsze wartości w dłuższej perspektywie.

Tagged with 

Leave a Reply