HP sprzedaje ostatnie skrawki Palm WebOS:

LG jest zakup wszystkich aktywów związanych z webOS: kod źródłowy, talent technika, patenty i inne. Planuje korzystać z oprogramowania w swoich inteligentnych telewizorów. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione, choć informacja prasowa mówi ani firma spodziewa deal “mieć istotny wpływ” na jego finanse.

HP (HPQ, Fortune 500) z pewnością nie zabraknie webOS, które nabyła w 2010 roku, kiedy kupił niewydolnego Palm za 1,2 miliarda dolarów. Palm webOS to było nowatorskie i szanowanym, ale jego smartfony Pre i Pixi nie zdjąć z nabywców.

HP przysiągł byłoby “Podwojenie w dół” na webOS, ale to nie jest to, co się stało. Zamiast webOS padł ofiarą problemów na HP podczas niespokojnych czasów Leo Apotheker. W sierpniu 2011 roku, kilka miesięcy po objęciu kierownictwa, Apotheker wykonane ogromnych zmian, które obejmowały złe wiadomości dla webOS.

HP uśmiercił swoją webOS tabletu opartego płytki dotykowej po zaledwie 49 dni na rynku.Firma wyciągnął wtyczkę na całej linii smartfonów webOS, mówiąc żaden z webOS produktów osiągnął wewnętrznej Spółki cele sprzedaży.

, Który pojawił się, aby zabić webOS w ogóle, ale zakup LG ożywia platformy – choć niekoniecznie jako oprogramowania mobilnego. W komunikacie informującym o ofertę, LG koncentruje się na użyciu tylko webOS w swoich telewizorach podłączonych do Internetu. WebOS prawnikami dołączy nowy “Dolina Krzemowa LG Laboratorium”, która skupi się na badania i rozwój.

Leave a Reply