Hiç büyük teknoloji ürün lansmanı için değil nasıl

Samsung Perşembe gecesi dünyanın dikkatini vardı. Sonra şirket patladı. Koreli teknoloji devi, en son akıllı telefonu, Galaxy S IV başlangıç ​​New York, yüksek profilli şehir aldı. Samsung telefonda bile göstermek için tarihi Radio City Music Hall aldı.

Her şey Samsung’un lehine görünüyordu: Bu donanım cesaret ve pazarlama kurnazlık ile bir marka haline Galaxy marka bina geçen yıl geçirdi.
Ve sonra ışıklar yandı.
İlgili haber: Samsung Galaxy S IV tanıttı
Kalabalığın abartılı yapmacık, gereksiz şaka ve politik yanlışlık sınırlanmıştır, en iyi ihtimalle, anları bir saat maruz bırakıldı. En kötü ihtimalle, düpedüz cinsiyetçi oldu.
Hiç büyük teknoloji ürünü başlatmak için gidiyoruz, burada yapmamalıyız sekiz şeyler vardır.
1) teknolojik okuryazar olarak kadın tasvir etmeyin: Evet, kadın olmak ne akıllı telefon kullanıcılarının giderek artan bir bölümü var olduğunu kabul etmek için Tamam bulunuyor. Onlar Samsung’un en son ve en büyük teknoloji isterdim temel sebebi onların çivi kuru ve berbat getting saçlarını önlemek tutmak olduğunu önermek için Tamam değil. (Samsung Yorumlarınız için taleplerine yanıt vermedi.)
2) teknolojik olarak okuryazar kadın tasvir etmeyin … Tekrar: Evet spor izleme özellikleri iyi. Evet, bazı kadınlar spor içine bulunmaktadır. Ama spor heyecanı, veya teknoloji hemen hemen herhangi bir diğer yönü, pek belirli cinsiyet edilir. Ve milyonlarca fikrini sunma 2013 yılında dünyada yeri yoktur.
3) garip yorum yapmak için seyirci shills bitki etmeyin: olay olmanın daha gerçeküstü anlardan biri görünüşte rasgele şeyler güldüler ve alkışladılar seyirciler bir numara oldu. Kesinlikle Samsung seyirciler dikilmiş olduğunu bana görünüyordu. Ve her şey çok daha garip yapmak, birkaç verme garip sahnede kadın sanatçılar çekiciliği hakkında yorumlar işaret duydum. Huh?
4) bir Broadway oyuna olay yapmayın: fikrini kavramsal havaya bile, senin en büyük ürün lansmanı maske yok. Kimse gerçekten sunum hakkında umurunda. İnsanlar telefon önemsiyorum.
5) tırıs sahnede bir çocuk Sakın: Bütün aşırı büyümüş de küçülmüş gençlik hile en az 10 yıl içinde-rahatsız edici değil olmamıştır. Elinde bir smartphone tutunan artık mazur kılmaz.
6) Hiçbir musluk dans: smartphone-şilin yarım pint tap dansı yapma? Samsung, sadece sorun karmaşıklaşır.
Radio City Music Hall 6.000 kişi Kurabilirsiniz: 7) Bir tiyatronun bodrum demo yeni telefon etmeyin. Ve Perşembe gecesi oldukça dolu görünüyordu. Yani Samsung demo istasyonları içine kalabalık corral çalıştı neden gerçek tiyatro boyutta bir kısmını beni dışındadır.
8) en düşük ortak payda-tipi popülizme tenezzül etmeyin: Bu olay bütün mesele mainstream itiraz Samsung tarafından bir girişim oldu. Özellikle, Amerikan yaygın. Ama bir daha kibirli, daha popülist sesi grev çalışırken, Samsung sadece retrograd olan kültürel mecazları için oynarken, en düşük ortak payda için gitti.

Leave a Reply