Güney Kore Kuzey snubs görüşmenin ardından ortak bir sanayi bölgesi vatandaşları dışarı çekmek için

Seul ortaklaşa iki tarafından işletilen üretim bölgesinden tüm kalan vatandaşları çekilme kararı sonrasında Kuzey ve Güney Kore arasında sorunlu ilişkiler Cuma günü yeni bir darbe.

Güney Kore Birleşme Bakanı Ryoo Kihl-jae ile televizyonda duyuru Sanayi Kompleksi Kaesong de kötüleşen durum hakkında görüşmelerde bulunmak üzere bir isteğin Kuzey Kore’nin görevden izledi.
Pyongyang bölgede artan gerginlikler bu ay karmaşık faaliyet durduruldu.
Güney Koreliler ‘yakın kalkış bölge geleceği, iki ülke arasındaki işbirliğinin son büyük sembolü için kötü gidişatı. Bu son sekiz yıl içinde inter-Kore önceki gerginliği boyunca çalışmaya devam etti.
Ortak matkaplar Güney Kore’de devam
Seul Pyongyang ulaşıyor
Son iki ay içinde ‘Unutulan Savaş’ geri dönüş Veterinerler, Kore Yarımadası’nda gerginlik kılıç tehdidi zengin ve somut eylemler kısa olmuştur.
Ama sınır ve 120’den fazla Güney Koreli şirketlerin evlerin operasyonların Kuzey tarafında olan Kaesong karmaşık, önemli bir kurbanı haline gelmiş gibi görünüyor.
Büyüyen acı
Ryoo yaklaşık 175 Güney Koreliler çekilme kararı sınır kapısı olan bölgeye, işçi önlenmesi olmuştur, yanı sıra gıda ve tıbbi malzeme onların “haksız Kuzey eylemleri, neden büyüyen acı” bir sonucu olduğunu söyledi Geçtiğimiz birkaç hafta.
Perşembe krizi çözmek için belirgin bir son dakika girişimi, Güney Kore teklif reddedildi durumunda ciddi sonuçları uyarı, Kuzey ile resmi görüşmeler önerdi.
‘Aldatıcı’ teklifi reddetti
Ama Kuzey teklifi reddedilmiştir.
Devlet medya Cuma günü yaptığı açıklamada, Kuzey Kore Milli Savunma Komisyonu sözcüsü olarak karmaşık ilgili görüşmelerin Seul teklifini açıklanan “aldatıcı.”
Bu Seul “durumu ağırlaştırıcı tutar,” eğer “ilk nihai belirleyici ve önemli önlem almak zorunda.” Söyledi
Karmaşık kalır Güney Koreliler orada boş fabrikalar sonra arıyordum inanılıyor. Ryoo kendi iş faaliyetleri ile devam böylece Güney Kore hükümetinin karmaşık yatırım şirketleri destekleyeceğini aldığını açıkladı.
Faaliyet askıya
Bu ayın başlarında, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri yönelik ateşli retorik bir çılgınlık sırasında, Kuzey ağır müstahkem sınır ötesi karmaşık girmesini Güney Koreliler engelleme başladı.
Daha sonra geçici olarak orada faaliyet askıya aldığını söyleyerek, bölgenin fabrikalarında çalışan 50.000 ‘den fazla Kuzey Koreliler çıkardı. Kaesong Kim Jong Un rejimi için döviz önemli bir kaynak olarak kabul beri hareket bazı gözlemciler şaşırttı.
Kuzey sonra bozulan Kore Yarımadası’nda durumu BM Güvenlik Konseyi Pyongyang rejimine yaptırım sıkın isteyen, Şubat ayında en son altı nükleer deneme gerçekleştirdi.
Birlikte Güney Kore’de ABD-Güney Kore askeri eğitim egzersizleri ile sert yaptırımlar, Washington ve Seul karşı Kuzey Kore’nin tehditlerine yoğunlaştı.
Bu bölgeye füze savunma sistemleri taşımak için yeterli ABD unnerved Kuzey’in uğursuz dili, biraz son zamanlarda sakin ortaya çıkmıştı. Ve ABD-Güney Kore askeri tatbikatlar önümüzdeki günlerde sona ereceği.
‘ABD’ye karşı Açıklamalar emperyalistlerin ‘
Ama Perşembe günü Kuzey Kore askeri oluşturulması yıldönümünü kutlamak için bir etkinlikte, üst düzey yetkililerin Kuzey art arda son iki ay içinde kendi retoriği kullanılan bir şey “, ABD emperyalistlerinin” karşı nükleer saldırı teması canlandırdı açıklamalar yaptı.
‘Bir tık’
Kuzey Kore pilot “bir kez sorti emir, yerine dönüş için yakıt, nükleer bomba yükleyecektir ve fırtına düşman kaleleri onları havaya uçurmak için,” devlet haber ajansı etkinlikte şeklindeki bir komutan, Ri Pyong Kol, atıf Perşembe günü Pyongyang.
Ve Stratejik Roket Kuvvetleri Komutan. Kim Rak Gyom Kuzey Kore’nin söyleyerek olarak rapor edildi “kıtalar arası balistik füze bir başlatmak düğmeye basarak uzak tıklayın onların ilk hedef ve subay ve Stratejik Roket Gücü’nün erkeklerle brigandish ABD emperyalistlerin dens belirledik.”
Bu ayın başlarında, ABD kongre üyesi Kuzey “düşük” güvenilirlik de olsa, bir füze ile bir nükleer cihaz teslim olduğunu “ılımlı güven” ile değerlendirilecek bir Savunma İstihbarat Ajansı değerlendirme açıkladı.
Ama James Klaket, ulusal istihbarat direktörü, daha sonra diğer ABD istihbarat kurumları DIA vardığı sonuç paylaşmayan bu Senato Silahlı Hizmetler Komitesi söyledi.

Leave a Reply