Görünüşe Bu Matters: Ellerini yıkama emmek

George Carlin kez “Ben otomatik Tuvalete gitmek her zaman ellerimi yıkamak yok. Ellerimi yıkamak zaman biliyor musun? Onlara ne zaman s ** t” dedi.

O vefat Birkaç yıl önce, ben aslında George yıkanmamış elini sıkmak için bir şansı vardı. Kesinlikle adam karşılamak için elde pişman değilim ederken, ben, şimdi, biraz ben derhal sonrası giriş Doritos zevk olsun veya olmasın ile ilgili.
Parmaklarınızı o peynir kalıntı – o kadar iyi.
“Görünüşe göre bu Matters” sosyal-medya trends.Of sahasında Jarrett Bellini haftalık (ve biraz rastgele) bakmak mı, George elleri göre, muhtemelen herkesten, aslında ilk etapta doğru yıkamak bize sadece 5% düşünen kadar kirli Michigan State Üniversitesi’nden yeni bir trend çalışma.
Bak, bu şaşırtıcı istatistik bize diğer% 95 sadece sabun bakıyorum önermek değil, sessizce biraz saçmalamak, ve daha sonra bir şapka olarak taşıyın. Çoğunlukla hepimiz sabun genel konsept çıkıyor.
Ama gerçekten anlamı çok insan aslında bulaşıcı mikropları öldürmek için yeterince uzun için yıkama kalmamasıdır. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, tek etkili bu sadece uyluk kapalı aldı ne olursa olsun cehennem iğrenç kalıntıları uzak temizlemek için sabun ve su ile fırçalama en az 15 saniye harcamak gerekir.
“, Düz bana Doktor ver. Kanser mi?”
El yıkama çalışma “Bu bir Skittle var.” Kirli sırlarını açığa
Yıkama on beş saniye kadar gibi görünmüyor, ama öyle. Cidden. Diğerleri okuma ya da yardım gibi, bu uzun süre bir şey yapıyor deneyin. Bu imkansız yakın lanet var.
Aslında, şu anda seni sayma elleriniz mock-yıkama başlamak istiyorum. Ben size yedi almak zaman aptal duygu başlayacağız söz veriyorum. Hangi altı saniye sürer ortalama yıkama, daha tam bir saniye artık sadece yarım ve.
Ancak, sağlam bir 15-Mississippi bize gerekli ne olduğunu bu yüzden pervasızca birbirine yanma hissi veren, kirli ve hastalıklı şehir etrafında gitmez.
Bu Bangkok için budur. Ben “Hangover” devamı gördüm.
Peki, tüm bu brüt ve talihsiz bilgi edinmek için, Michigan State Üniversitesi araştırmacıları gizlice kamu tuvaletler 3.749 kişiyi gördüklerini. Hangi Eminim tüm ürpertici değildi değilim.
“Ne? Sen kamu banyo için bir kamp sandalye yapmayız?”
Özellikle erkekler – – aynı zamanda insanların 33% sabun kullanmayın, ve% 10 hatta hiç yıkamak için rahatsız etmedi öğrendim çoğumuz doğru yıkamak için başarısız keşfetmek ek olarak.
Ve, ne yazık ki, bu kişilerin biri sadece sandviç yapılmış oldukça iyi bir şans var. Ve I insan pislik küçük küçük parçacıklar içinde boğdu ortalama “yaptı”.
Carl Borchgrevink, konukseverlik iş profesörü ve çalışmaya baş araştırmacı, “son araştırmalar yıkama uygun el çok daha yüksek bir oranda oluştuğunu ileri sürdü, çünkü bu bulgular bize şaşırtıcı idi.”, Dikkat çekti
Yani, biz tembel ele verdik görünüyor.
Bazı yiyecek ve (özellikle) sağlık işletmeler teknoloji dönüyor neden olan. Temel mesaj: Tüm kirli ve brüt, yani biz robotlar getiriyorlar.
Örneğin, yemek servisi çalışanları kimlik rozeti verir CloudClean var. Tuvalet bir sunucu veya aşçı yürüyüşler, duvara monte edilmiş sensörü bireyin geliş notları zaman. Başka bir sensörü sabunluk yer almaktadır.
O molası sırasında pota duman sadece orada muhtemelen bu yana hangi oldukça muhtemeldir – – kimlik rozeti bir hatırlatma olarak bip sesi yavaşça olacak Suzie ellerini yıkamak için unutursa.
Suzie tamamen oda ayrılmadan önce yıkamak için başarısız olursa, sistem otomatik olarak utanç verici fotoğrafları ile onu Facebook durum güncellemeleri.
Bu ceza ve kamu aşağılama söz konusu olduğunda, CloudClean etrafında karışıklık yok.
Aslında, sistem sadece Suzie muhtemelen balık görev olmamalıdır yönetimi bildirir. Ama diğer fikri kesinlikle çok, çalışmaya devam eder.
Benzer bir sistem, Biovigil, aynı zamanda elektronik rozetleri kullanır. Bir doktor veya hemşire bir hastanın odaya girdiğinde, rozeti dezenfektan kullanmak için tek tek hatırlatıyor. Daha sonra, o alkol tespit rozeti için bir el tutar. Dezenfektanı kullanılmış ise herkesin bildiği kadar, rozeti yeşil döner. Ve tüm bu merkezi bir sunucu kaydedilir.
Aslında umarım mikroplar endişelenecek bir daha az şey yapma, yoğun ve rahatsız sağlık çalışanları için büyük bir sistem gibi görünüyor.
Olarak uyluk üzerinde büyüyen tüm bu kanserli Skittles karşı.

Leave a Reply