Google gizlilik ihlali için 7 $ milyon dolar ödemeyi

Salı günü Google 7.000.000 $ onun Street View araba kişilerin gizliliğini ihlal ettiği şikayetleri çözmek için devletlerin bir grup ödemeyi kabul etti.

37 ülke ile yerleşim şirketin otomobil geçirerek şifresiz Wi-Fi ağları şifreleri ve e-postalar gibi bilgileri toplamak için başvuran yaklaşık üç yıl sonra gelir. Şirket gelecekte tekrar ağlar girmeleri olmadığından emin olmak için adımları alacağını İnternet arama devi. Çözümün bir parçası olarak, Google ayrıca toplanan kişisel bilgileri yok etmek kabul etti.
“Bu anlaşmanın önemi mali açıdan ötesinde,” Connecticut Başsavcı George Jepsen dedi. “Tüketiciler gizlilik makul bir beklenti var.”
Google bu durumda bir çözüme ulaşmak için memnun olduğunu söyledi.
“Biz hemen Google’da gizlilik almak için çalışıyoruz,” diyen şirket dedi. “Ama bu durumda biz proje liderleri bu verileri asla istemedim. Biz hızla sorunu gidermek için bizim sistemleri kadar sıkılır neden olan, değil mi, ona bakmak bile kullanabilir veya vermedi.”
İlgili: regülatörler aşağı durmak, Google Search 2.0 hazırlar
Salı günkü yerleşim hızlı bilek üzerinde yetersiz bir tokat olarak gizlilik savunucuları tarafından eleştirildi.
“100 milyon dolar günün Google’ın geliri ile, ince sadece bir kova damla ve kötü davranış caydırmak için yeterlidir,” Amerikan Tüketici Enstitüsü başkanı Steve Pociask dedi. “Tüketiciler Google, zaman ve tekrar tekrar özür dilerim küçük bir para cezası ödemek ve bir ajans veya başka yerleşim muğlak vaatlerde, ancak daha sonra aynı davranışı yapmaya görme yorgun büyüyor.”
Geçen yıl, Federal İletişim Komisyonu hakkında “kasten” madde içine ajansın prob köstek için 25.000 $ para cezası.
İlgili: Avrupa gizlilik Google üzerindeki ısı ortaya çıkıyor
2007 yılından bu yana, Google Street View adlı bir Google Maps bileşeni için filmi 360 derecelik görüntülerini kendi çatıları bağlı kameralar ile araba etrafında gönderdi. Program Avrupa düzenleyiciler tarafından bakıldığında, Google, yanlışlıkla onun araçların aralığında idi korumasız kablosuz ağlara günlüğe internet kullanıcılarından sözde “payload data” parçacıkları indirilen keşfetti söyledi.
Google hala gizlilik ihlali nedeniyle birkaç farklı kişiler tarafından getirilen özel bir dava ile karşı karşıya. Aynı zamanda Avrupa Birliği yetkilileri şirketin kullanıcı verilerinin gizliliği hakkında endişeleri yatıştırmak için hareket sürece yaz Google’a karşı harekete geçmeye hazırlanıyor en önemlisi kendi gizlilik politikaları, Avrupa’da, başka zorluklarla karşı karşıyadır.

Leave a Reply