Google Açıklama: Biz kullanıcı bilgileri satmıyoruz

Erken geçen hafta, medya, Google da dahil olmak üzere haber birkaç teknoloji devleri, kırdı kullanıcı gizliliği bilgi sağlamak için ABD hükümetine Birçok şirket söyledi. Milli Güvenlik Kurulu Yahoo, Apple, Google ve dokuz sunucuları diğer teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere erişim yönlendirebilir bildirdi, istihbarat örgütleri kendi bilgisayar sistemleri izleme doğrudan gidebilirsiniz.
Google ulusal güvenlik istekleri içeren kullanıcı bilgilerini, ayrıntıları sağlamak için hükümete açıklanmıştır.
New York Times da bir Google kullanıcı verileri gönderme işlemi, ortak protokolleri kullanarak dosya transferi FTP, tamamen yasaldır Salı bildirdi. Google’ın baş hukuk görevlisi İngiliz medyası açıkladı bir televizyon röportajında ​​vardı söyledi.
FTP basit Taraflar, anlaşmanın dosya yüklemek ve indirmek. Bu klasörün çevrimiçi eşdeğerdir, her iki taraf dosya transferi işleyebilirsiniz. Google’ın baş hukuk memuruna bir PBS televizyon haber programında, Sayın Drummond, sunucu FTP, vurguladı yerine Google’ın davranışlarına göre hükümet,.
“Ayrıca dosya içinde arama sırasında Biz, içine belgeleri ibraz.” Bu süreçte, Google sunucularına herhangi geçmeden.
Geri bu yılın Nisan ayında, Google’ın baş hukuk görevlisi Drummond zaten ulusal güvenlik ve aralık ayrıcalıkları sayısı hakkında daha fazla bilgi serbest bırakmak için Salı günü hükümet soran bir açık mektup yayınlamıştı.
Bazı medya ABD Ulusal Güvenlik Ajansı PRISM adlı bir program olduğunu dikkat çekmişlerdir. Sayesinde bu program, çok iyi bilinen teknoloji şirketleri sunucu sistemine doğrudan erişim ile istihbarat örgütleri. Apple, Facebook, Yahoo, Microsoft ve Skype teknoloji devleri de dahil olmak üzere listesinde yer almaktadır. Bu rapor olduğunu, “Posta, sohbetler, videolar, fotoğraflar, veri depolama, dosya transferi, video konferans ve diğer bilgileri de dahil olmak üzere çok yönlü istihbarat arama nesne izleme, durdurma, genişletmek mümkün PRISM.
Drummond kamu PRISM zarar söylentiler bastırmak için genel konuşmak bu konuda özel olarak yapılmış.
Google sözcüsü Leslie Miller “Google dikkatle kullanıcı veri güvenliği konularında kabul edilmiştir. İnsanlar genelde hükümet sisteminde biz söylüyorlar” açık kapı “, ancak Google kullanıcının özel verilerine hükümet erişime izin vermiyor” dedi.
Google ve diğer teknoloji şirketleri defalarca sadece onaylamak için hükümetten meşru talepleri karşılamak kendi sunucularında hükümeti doğrudan erişim sağlamaz söyledi olmasına rağmen. Ancak, birçok sorun hala hükümet gözetim programı kapsamında hayatta kalmak için nasıl, var, bu şirketler nedeniyle hükümet kısıtlamaları, daha fazla bilgi ifşa edemez söyledi.
“İnsanlar bu nedenle şirket yanlış anlama bir sürü neden vardır, biz çok kızgın bu yüzden bu konuda.” Drummond Sayın ile bahsetti.
Microsoft, yalnızca “daha sonra kanun veya mahkeme celbi ile bağlı”, şirketin müşteri verileri sağlayacak aldığını açıkladı. Facebook kurucularından ve CEO’su Zuckerberg de bu hükümet saldırı sunucu PRISM proje izin vermeden önce Perşembe günü Facebook duymadım söyledi. Zuckerberg “aldı, biz aktif bu savunacak Biz herhangi bir devlet kurumu genel talep gelmemiştir.”, Yaptığı açıklamada
Bu dosya aktarım mekanizması sorun neden için, teknoloji devi çalışan bu çalışanların en önemli şey veri, hükümetin daha fazla bilgi istek mesajı ifşa gerektiren neden olan, kurumsal yönetim için adalet aramaya olduğuna inanmaktadır.

Leave a Reply