Gelecek “kapsül” Yüksek Hızlı Tren: New York Pekin iki saat

Yakında gelecekte hangi olacak, Pekin geri gidebilirsiniz o akşam işe gitmek için New York uzak Amerika’ya alıyorum sonra Pekin, Çin, trende sabah erken yapmak tamamen mümkündür. ABD şirketi sadece iki saat için New York’a Pekin tamamlanmasından sonra, bir vakum boru hattı taşıma sistemi geliştiriyor, ama dünya çapında sadece altı saattir.
Teknoloji deli “süper yüksek hızlı tren” kavramını önerdi
“Tahliye Tüp Taşıma” fikir aslında 1990’larda makine mühendisi Daryl Oster tarafından geliştirilen ileri sürülen ve 1997 yılında o teknoloji patent aldı.
Bir var “teknoloji deli,” bu kavramı zengin, önerilen bir tarihinde ABD elektrikli otomobil şirketi Tesla CEO’su Alan Misk (Elon Musk) dedi “süper yüksek hızlı tren,” fikri, bu ulaşım kavramı daha katkıda bulunmuştur tasarım detayları ve ET3 şirketin vakum boru ulaşım projeleri, aynı zamanda tasarım bu fikri temelinde.
Bu yılki teknoloji konferansında Maske planını açıkladı. Misk sistem karmaşık hava bağışıklık çeşitli çok güvenli kaza değil söyledi. Bir mermi tren üç-dört kez daha hızlı şimdi daha hızlı, sen uçağın iki kez mevcut hız elde edebilirsiniz. İddiaya göre, bu proje üzerinde Misk artış Belki de nedeni, mevcut Kaliforniya yüksek hızlı tren kaybıdır inanıyor, bu yüksek hızlı tren dünyanın en yavaş en pahalı.
Ziyaretçi pop-up için “kapsül” koymak
Son zamanlarda, “ET3” olarak adlandırılan Colorado şirketi Şirket saat vakum boru hattı taşıma sistemleri başına üç kilometre uzunluğunda, en fazla 4,000 mil inşa ediyor. Tasarımcı Dai Rui Auster belirlenen belirli ayrıntıları Sorumlu, araştırma ve özel çalışma Boşaltılmış Tüp Transport geliştirilmesi konsantre amacıyla, Florida’da bir makine mühendisi Auster çift diğer işler istifa daha yüksek bir maaş alabilirsiniz .
Anlaşılıyor, ET3 firma tasarımcı tarafından öngörülen bir “yüksek irtifa boru hattı” projesi geliştirmeye kararlı, bu endişe verici bir oranda saatte 6500 kilometre ulaşabilirsiniz. Yolcular New York’tan Los Angeles’a, sonra, vakum hattı oturup, Amerika Birleşik Devletleri Pekin New York sadece 45 dakika sürer sadece altı saat de küresel bir tur, iki saat sürer.
Tasarımcı göre, bir “kapsül” gibi ulaşım bu yüksek irtifa boru hattı taşımacılığı, her kapsül gibi top mermisi hedefe başlatıldı gibi boru hattı, yerleştirilir.
Kamu Daha fazla bilgi için, şirket aynı zamanda daha fazla bilgi için “kapsül” tasarım web sitesinde yayınlanmaktadır: Her “kapsül” 183kg, uzunluk 16 feet (4.87 metre) ağırlığında, 4-6 yolcu ağırlayacak bagaj bölmesi vardır depolama. Aynı yüksek hızlı tren ile iki hedef bağlayan boru hattı yere inşa edilecek.
Sürtünmesiz, daha ucuz, daha çevre dostu
Tasarımcılar projenin güç kaynağı manyetik kaldırma teknolojisini kullanır söyledi. Belirli bir fırlatma cihaz yayılan neredeyse sürtünmesiz ortamda bütün servis, kesintisiz hedefe götürmek. Vakum boru taşıma inanılmaz hıza erişebiliyor olsa da, ancak yolcu sadece küçük bir ivme güçleri hissedebilirsiniz.
Tasarımcı karayolu taşımacılığı tren ve uçaklar daha güvenli, daha ucuz ve daha sessiz daha ulaşım sürtünme modu olmadan, hava olmadan bir vakum olduğunu söyledi.
Seyahat maliyeti, ET3 şirket şimdi pahalı bilet fiyatları ile karşılaştırıldığında, dedi, onlar San Francisco 100 $ düşmüştür New York seyahat giderleri proje edebiliyoruz. Vakum boru taşıma maliyeti çok ucuz, sadece karayolu 1/4, yüksek hızlı tren 1/10 olmasıdır. Beklenen planına uygun, bu boru hattı kaynak tasarrufu ve altyapı maliyetleri oluşturmak için yol üzerinde var olan yüksek hızlı demiryolu köprüsü için “bağlı” olabilir.
Daha değerli olduğu ulaşım temiz ve çevre dostu bu araçtır. Tasarımcı ulaşım diğer geleneksel yöntemlerle daha vakum kanal taşıma kilovat saat trafik ulaşım tren trafiği ve fazla 50 kat başına daha az enerji tüketen, vakum tüpleri olduğunu söyledi.

Leave a Reply