Facebook skok sprzedaży o 38%, z telefonu impuls

Facebooka sprzedaż skoczyła o 38% w pierwszym kwartale, wzmocniony przez rosnące przedsiębiorstwa telefonu reklam.

Inwestorzy laser-koncentruje się na telefon komórkowy, która Facebook powiedział, jest kluczem do sukcesu w przyszłości. Telefony sprzedaży reklam stanowiły 30% całkowitych przychodów Facebooka reklamy w pierwszym kwartale tego roku – ostro z poprzednich dwóch kwartałach, a od zasadniczo zera zaledwie rok temu.
Facebook rozpoczął pracę reklamy do swoich produktów mobilnych tylko kilka kwartałów temu, zwłaszcza, gdy ukazała się nowa Apple (AAPL, Fortune 500) iOS Aplikacja w sierpniu.
To mobilne doładowania ad pomogło zwiększenie przychodów, ale wzrost aktywnych użytkowników miesięcznie na telefon strony Facebooka i aplikacji jest spowolnienie. To skoczył 54% w ciągu roku do 751 milionów, czyli nieco poniżej czwartego kwartału 57% w ujęciu rok do roku, a skok 61% roczny wzrost w trzecim kwartale.
Że tempo wzrostu będzie prawdopodobnie nadal się kurczyć jak użytkownicy mobilni przyjść do parytetu z wszystkich użytkowników. Facebook poinformował, że suma miesięcznych aktywnych użytkowników skoczył do 1,11 mld w pierwszym kwartale 751 mln euro, z których dostęp do Facebook na swoich telefonach i tabletach.
Facebook (FB) akcje były w zasadzie płasko Po godzinach handlu po raporcie.
Facebook założyciel i dyrektor generalny Mark Zuckerberg spędził dużo czasu na rozmowy powynikowej konferencji rozmawia o reklamie i jak firma zamierza kontynuować integrację reklam bez alienacji użytkowników.
“W perspektywie długoterminowej, tym, co się dzieje na prowadzenie działalności gospodarczej jest reklamy, które są bardzo wysokiej jakości … Co ludzie są zainteresowani,” Zuckerberg powiedział.
Począwszy od reklam w użytkownikach Kanały w zeszłym roku “był cennym krokiem”, dodał. “Gdziekolwiek ktoś się treści z Facebooka, model biznesowy jest po naturalnie.” Facebook planuje kontynuować tę filozofię, jak toczy się nowe produkty reklamowe.
COO Sheryl Sandberg powiedziała, że ​​czuje się “bardzo dobry” o formatach Facebooka reklam, ale ona myśli, że “tam jest dużo miejsca, aby poprawić nasze reklamy” w zakresie jakości.
Sprzedaż reklam pomogły napędzać sieci społecznej w ogólnej wielkości przychodów do 1,5 mld EUR w kwartale – solidne wyniki w to, co jest na ogół miękkie kwartał na rynku reklamowym w większości firm. Marki zwykle spędzić mocno na rynek w szał świątecznych zakupów w czwartym kwartale i popuścić na początku roku.
Zysk wzrósł o 7% w ciągu roku do 219.000.000 dolarów, mimo nawał jest przez ogromne wydatki.
Koszty wzrosły o 60% w ciągu roku do 1080000000 dolarów. Kierownictwo Facebook ostrzegł w ostatnim kwartale zarobków zadzwonić, że firma spodziewa koszty wzrosną o około pół roku. Facebook jest wydawać pieniądze na infrastrukturę oraz liczbie pracowników, a to wprowadzenie tych pieniędzy do pracy: W 2013 r. do tej pory, firma wydała już cztery główne nowe produkty.
Szukaj Wykres i News Feed reorganizacji weszła w pierwszym kwartale, a trzecie i czwarte produkty przyszedł za późno, aby zostać uwzględnione w środowych wyników.
Wcześniej w tym miesiącu przyniósł serwisu Facebook custom ekranu startowego dla smartfonów z systemem Android, które ostatecznie zawierają reklamy. Tydzień później, Facebook ogłosił “Kategorie Partnerski”, który umożliwia reklamodawcom dotrzeć do konkretnych użytkowników w oparciu o ich przeszłości zakupowych – nawet jeśli zakupy się nieaktywny.
Facebook ujawniło również, że aplikacja do udostępniania zdjęć Instagram do 100 mln aktywnych użytkowników miesięcznie w pierwszym kwartale.
Rival społecznościowy LinkedIn (LNKD) jest ustawiony na finanse kwartalne sprawozdanie czwartek po rynku zamyka.

Leave a Reply