Facebook przyszłość handlowych eksport

Online i offline przez układ, Facebook próbował znaleźć O2O i dane przyszłego komercyjnego eksportu.
Aby dowiedzieć się, service kupon Facebook nie jest to łatwe zadanie, ponieważ Facebook zawsze tak, aby ich nazwiska, ale w rzeczywistości są one całkowicie z różnych modeli biznesowych.
Po pierwsze, w sierpniu 2010 roku Facebook uruchomił Facebook Places, która jest członkiem sieci społecznej opartej na systemie automatycznego pozycjonowania. Listopada Facebook uruchamiany po wykorzystaniu technologii Facebooku Zameldowanie Linki usług – użytkownik za pośrednictwem aplikacji Facebook w restauracji, supermarketów, barów, kawiarni i innych miejsc, “znak”, Facebook dostarczy odpowiednie kupony rabatowe w nagrodę . Listopada 2011 r., Facebook uruchomiła podobne oferty usług na Facebooku, światło widać z nazwy oba są bardzo podobne w całej próbie O2O Facebook bocznym. Facebook uruchomił te dwie usługi są faktycznie bezpośrednie naśladowanie Foursquare (Foursquare jest oparta na informacji o lokalizacji użytkownika telefonu komórkowego strony serwisu mobilnego akcji i zachęcanie użytkowników telefonów z innymi swoją obecną lokalizację geograficzną i inne informacje). Facebook chce korzystać z portali społecznościowych jako sklepy jednostka wprowadzają ruch, chociaż te dwie usługi są nadal działa, ale wielkość różnicy, a Foursquare bardzo daleko.
Druga usługa Facebooka kupon został uruchomiony w 2011, naśladując usługi kupić Groupon, użytkownicy kupić kupony na Facebooku post do przechowywania gotówki. Facebook nie jest ograniczone usługi buy discount, jednocześnie umożliwiając klientom korzystanie z mobilnych wyszukiwania pobliżu promocji. (Porównaj, kup Groupon zleceniodawcy maja 2012 przed uruchomieniem mobilnych opartych na lokalizacji obsługi klienta Groupon Now.) Usługi Kupię, ale sukces Facebooka nie wyobrażam sobie, że właśnie rozpoczęła się cztery miesiące Facebook będzie w sierpniu 2011 Wypowiedzenie pracy.
Ale Facebook, próbując kupić pole i nie zatrzyma, w kwietniu 2012 roku Facebook uruchomił oferty Facebooku, usługa różni się od poprzedniego Kupuj:
1. Oferty Facebook opiera się na relacji między kupców i użytkowników, zawiadomienie rabatu sklepie zamieszczonych na stronie głównej, tylko aby zobaczyć swoich fanów. (Oczywiście, firmy mogą również korzystać z usług reklamowych do promowania swoich rabatów.)
2. Facebook Oferty zakaz bezpośredniego handlu, chcesz uczestniczyć w działaniach użytkowników, trzeba kliknąć na oferty ze zniżkami, a kupcy będą wysyłane do użytkownika, elektroniczny list potwierdzający, i poprosić użytkownika o Dyskont kupon wiadomości MouMou pojawi się w jego krąg przyjaciół, użytkownik z usługi ze zniżkami potwierdzenia. Przedstawiony problem: Kliknij użytkownik Facebooka nie chce kupony rabatowe to naprawdę spędzić dużo ludzi po prostu zobaczyć moich znajomych poprosić o zniżkę, a następnie sam chciałem zobaczyć jak to jest, więc zasięgnąć informacji pojawia się także w kupon kręgu przyjaciół (to się nazywa marketing wirusowy), ale prawdziwi użytkownicy skonto najwyraźniej nie tak dużo. Facebook oferuje Facebook oświadczył 2012 będzie 4.200.000 unikalnych użytkowników zadać przed. To wydaje się być dość dobre wyniki, ale nie określa, jaki procent użytkowników wyplacic kupony rabatowe, trudno jest oszacować prawdziwą popularność.
Jak Kupon Facebook
Więc jak traktować usługę kupon Facebook zaangażowanych w to? Po pierwsze, Facebook zawsze, różne próby, nawet tylko proste naśladownictwo (Groupon naśladując kupuj, czy naśladować geografii Foursquare polecam), ale w niewłaściwy sposób, gdy Facebook odkrył gdy szybkie wyjście.
Mówiąc z modelu biznesowego, Facebook Foursquare bliżej niż Groupon. Facebook przede wszystkim wpływów z reklam, a nie w sprzedaży, więc może być opracowany do Foursquare jako geograficznego systemu pozycjonowania w celu fizycznego reklamę sklepu, ale wszyscy wiemy, kupić klucz do ustalenia zespołu sprzedaży gruntu i po sprzedaży usługi wsparcia (przynajmniej na razie), ale Te dwa punkty nie są dobre na Facebooku. Więc kiedy Facebook świadomi ich social network nie kupuj decydującą rolę, gdy zdecydowanie zrezygnować. W następnym uruchomieniu ofert Facebooka, mimo kupić swój cień, ale istotą jest formą reklamy, Facebook nie jest zbyt mocno zaangażowany w transakcji kupon. W sumie, obsługa kupon, Facebook nie dostać dużo zysku, przyszłości Facebook może nadal wprowadzać nowe usługi.
Social Plugins: Układ danych użytkownika
2011, gdy Facebook w e-commerce naciskiem wprowadzono bezpośrednio do sklepu, Facebook sprawie przyjęcia otwartej funkcji Graph (Open Graph) jest połączony z innymi e-commerce. Lutego 2011 r., współpraca Facebook z Amazon, użytkownicy mogą zalogować się na Facebooka Amazon. Użytkownicy Amazon zostaną zaimportowane po informacji na Facebooku, a tym samym zapewnić bardziej precyzyjne zalecenia produktu. W październiku, eBay wprowadził również na Facebooku Otwórz wykres. Okazały, Facebook nie był udany, jak platformy handlowej, ale dzięki współpracy z innych witryn handlowych, Facebook może zebrać wiele danych, ale nie osobiście już obrót handlowy platforma transakcyjna. Dla firm z danych Facebooka użytkowników z pewnością uczynić je bardziej ukierunkowane reklamy, a na Facebooku, to jest jak za kulisami obserwatora nie, osobiście w stanie uzyskać danych operacyjnych witryn e-commerce, nadszedł czas oczekiwania , Facebook może znów wskoczyć do rynku dostawców energii elektrycznej.
Facebook Otwórz Wykres poniżej krótkie wprowadzenie. 2008, Facebook on-line Facebook Connect, Facebook Connect pozwala użytkownikom Facebook używać na innych stronach konta na Facebooku, co eliminuje potrzebę wiadomość strona musi zarejestrować kłopoty konta. April 2010, Facebook uruchomił Otwarte aplikacje Graph (Open Graph API), jego funkcja jest znacznie więcej niż zewnętrznych stron powiązanych z Facebooka, ale wiadomość na Facebooku i innych stronach narzędzia wymiany informacji.
Urodzony z wnioskiem jest to, że jesteśmy bardzo dobrze zaznajomieni z wtyczki społecznej Facebook. Jednym z najczęstszych jest “jak” przycisk, który może być umieszczony w dowolnym miejscu na stronie, gdy ktoś kliknie na Facebooku “jak” przycisku, automatycznie staje się fanem strony. Użytkownicy, takie jak informacje na stronie automatycznie pojawią się w instrukcji nic nowego, równoważnego robić bezpłatną promocję na miejscu. Ponadto, ponieważ użytkownik ma się wentylator z tej strony, po której stronie może wysłać wiadomość do niego. Facebook oferuje również szereg wtyczek społecznej, takich jak Facepile strona może wymienić wszystkich lubił stronie awatar użytkownika Facebook.
Teraz pojawiają się w głównych stron więcej niż social Facebooka wtyczek, a także Google, Twitter, LinkedIn, Pinterest i innych wtyczek społeczna, użytkownicy mogą również korzystać z Twittera, LinkedIn i innych sieci społecznościowych, aby zarejestrować kilka stron. Dobrą wiadomością jest to, że użytkownicy otrzymują bardziej spersonalizowane usługi, promocja biznesu jest bardziej ukierunkowane, minusem jest to, że wielu użytkowników Facebooka, jest wiele do pytania wyciek danych osobowych

Leave a Reply