Facebook Mark Zuckerberg $ 1000000000 vergi faturası karşı karşıya

Zuckerberg kuyruklu vergi hit Facebook hissesini artırmak için hamlesini geçen Mayıs kaynaklanıyor. Facebook’un halka arz gününde, Zuckerberg bir hisse senedi opsiyonu kullanılarak ve 6 sent her bir “grev fiyat” 60 milyon Facebook hisse satın aldı.

Hangi devletin en yüksek gelir vergisi oranı vardır
Bu hisselerin satmadım bile, IRS seçenekleri icra zamanda olağan gelir olarak nitelendirir. Mantığı bu seçenekler sadece normal ücret gibi ödeme şekli, olmasıdır.
Zuckerberg için yaptığı hisse senedi opsiyonları başına yaklaşık 2.3 milyar $ gelir geçen yıl bildirdiği gelir. % 35 üst 2012 federal vergi oranı ve% 13,3 üst Kaliforniya oranı birbirine ekleyin – ulusun en yüksek – ve% 48.3 toplam vergi oranı olsun.
İlgili haber: Phil Mickelson en Kaliforniya vergi arkasındaki gerçeği
İşte bazı kesintiler faktoring ve diğer gelirler Zuckerberg Toplanan geçen yıl önceydi. Sadece Sam Amca ve California vergi ajansı Zuckerberg karşılığında tam olarak ne biliyorum, ama CMoney istişare üç California CPA numaraları koştu ve yıl boyunca Zuckerberg faturası muhtemelen $ 1 milyar doları aşması inanıyoruz. Bu gerçekten sıradışı … Hatta milyarderler için.
“, Genellikle sermaye kazançları sıradan değil, gelirin büyük olduğunu numaraları ile,” Toby Johnston, zengin müşterilerine çalışır vergiler firması Moss Adams LLP Silikon Vadisi ofisinde bir ortağı söyledi. Onların kazançları kapalı kar Yatırımcılar Facebook’un kurucusu olacak daha geçen yıl önemli ölçüde daha düşük vergi oranı ödedi. 2012 yılında en yüksek federal sermaye kazançları oranı% 15 oldu. Bu yıl% 23.8 (bir Medicare ek vergi dahil) kadar gider.
Internal Revenue Service Bireysel mükelleflerin getirileri üzerinde yorum değil, ama her yıl büyük bildirilen gelir ile 400 ABD vergi dosyalarında toplu verileri bırakır. Ortalama iyi kazanan 202.000.000 $ gelir ve 2009 için 41 milyon dolarlık bir federal gelir vergisi tasarısı, mevcut en son veri vardı.
Bir Facebook sözcüsü Zuckerberg vergi konusunda yorum yapmaktan kaçındı.
Geleceğini biliyordum dev fatura karşılamak için, Zuckerberg Facebook stok onun hazinesi daldırılır. O 1135000000 $ alarak, Facebook’un Halka arz sırasında 30,2 milyon hisse sattı. Zamanda, Facebook Zuckerberg hisse opsiyonu satın vergileri kapsayacak şekilde bu gelirlerin “büyük çoğunluğu” kullanmak için planlanan bir düzenleyici dosyalama dedi.
İlgili haber: 12 vergi denetim kırmızı bayraklar
Ve Zuckerberg başgösteren vurmak başka bir büyük vergi var: Hâlâ geç 2015 yılında sona erecek 60 milyon unexercised seçenekleri üzerinde oturuyor. O cari vergi oranları bugün o paraya, o bir 826.000.000 $ fatura anlamına geleceğini onları içeri paraya eğer Facebook (FB) cari hisse fiyatı ise, bu seçenekleri 1.6 milyar dolarlık vergi geliri sağlayacaktır. ABD Hazine Zuckerberg vergileri yararlanacaktır. Hisse senedi hibe ve seçenekleri Facebook çalışanı nakit binlerce gibi bir düşeş oluyor Yani irade California. Kaliforniya devlet Yasama Analist Ofisi en son tahminlerine göre, Facebook’un halka arz bağlı vergi gelirlerinde yaklaşık 1500000000 $ toplamak için bekliyor.
Peki bazı ülkelerin genelinde yıllık GSYİH daha büyük bir vergi faturası ödüyorsunuz? (Biz Grenada, sen bakıyorsun.)
Kaliforniya 80.000 $ daha büyük tüm vergi faturaları için bir elektronik ödeme gerektirir, ancak IRS herhangi bir tutar için bir kağıt çek alacaktır.
Büyük banka hesabınızdan kaybolur bir toplamı izleyerek sağ, korkutucu geliyor? Flip tarafında, en azından bunu göze olabilir.
“Çoğu insan sana gerçeği söylemek gerekirse, heyecan duyuyoruz,” Stan Pollock, teknoloji işçiler için vergi konuları ele uzmanlaşmış bir San Francisco bölgesinde muhasebeci dedi. “Ben vergi ödeyerek reddetmiş olan bu büyük windfalls olsun çok az müşteri vardı. Onlar şanslı olduğunu biliyorum.”

Leave a Reply