Facebook Home, prywatność i

Facebook a prywatność online: Już od kilku lat, to już trudno mówić o jednym, nie mówiąc o innych.

I Facebooka najnowsza propozycja, zwany Home, nie jest wyjątkiem.
Facebook Home jest Android, który działa jak skóry, aktualizację standardowego Android mobilny system operacyjny z bardziej nowoczesnym wystroju Facebooky. Ekran główny Android otrzymuje z graficzną wersję RSS Facebook wiadomości, które automatycznie przerzuca kartki najnowszych wydarzeniach z przyjaciółmi. Telefonu strona główna ma dodatkowe funkcje Facebooku zamieszczania na stronie i komunikowania się z przyjaciółmi.
Facebook Home to wygodny sposób na ciężkie użytkowników Facebooka do korzystania z usług w sieciach społecznościowych. Jest również bardziej wydajne narzędzie do Facebook, aby potencjalnie zbierać informacje o osobie, a to daje firmie więcej sposobów i miejsc służyć do reklamy.
Zuckerberg tłumaczy Facebooku domu Jest to trudne, balansowanie na Facebooku, co sprawia, że ​​większość swojego przychodu na reklamę. Wiedząc więcej informacji o osobie oznacza Facebook może lepiej kierować reklamy do nich i zarobić więcej pieniędzy.
Niektórzy eksperci i specjaliści prywatności są już budzi obawy co do możliwości wygrania danych przez Facebooka. Om Malik z GigaOM miejscu mówi: “ta aplikacja eroduje pojęcia prywatności. Jeśli zainstalujesz ten, to jest bardzo prawdopodobne, że Facebook będzie w stanie śledzić każdy ruch i każdy konkretnych działań.”
I Parker Higgins, działacz z Electronic Frontier Foundation, powiedział Trendy cyfrowe: “Będą się informacje o tym, kto dzwonisz, jak często i jak długo mówisz im, że jest dużo informacji, a w połączeniu z. resztę komunikacji Facebooka, (to) może malować bardzo jasny obraz swojego życia prywatnego. ”
Więc co będzie zbierane?
Na zwykłego telefonu, Facebook jest gromadzenie danych uprawnienia są ograniczone do tego, co robisz wewnątrz oficjalnej aplikacji mobilnej Facebook lub na miejscu w przeglądarce.
Facebook Home zwalnia Facebook z tego więzienia i daje mu większy upust zebrać więcej informacji o lokalizacji osoby, działań i komunikacji.
Wbudowana technologia GPS oznacza smartfony wiedzieć, gdzie człowiek jest w danym momencie. Telefony z Facebooka Home może uzyskać dostęp do informacji w dowolnym momencie, aby ustalić, jakie przedsiębiorstwa lub okolic polecamy odwiedzić większość lub nawet, w którym mieszkasz. Dane te mogą być następnie wykorzystane do służyć bardziej spersonalizowane reklamy, takich jak kupon do sklepu jesteś blisko czy kawiarnia polecamy odwiedzić każdą niedzielę.
Przedstawiciel Facebook powiedział CNN, że Home nie będzie aktywnie śledzić lokalizację użytkowników GPS.
W uzupełnieniu do wszelkich wiadomości na Facebooku lub zaproszeń już wysyłają lub zrobić, Facebook Home ściąga wiadomości SMS w mix. Kim rozmawiać, kiedy mówisz do nich i, w przypadku wiadomości tekstowych, co mówisz o to prawdopodobnie płodne podstaw do gromadzenia danych.
Aplikacje firm trzecich są częścią ekosystemu Facebooka domu, choć w sposób nieco ograniczony.
“Dla małych randomizowanych podzbioru toczenia użytkowników, będziemy zbierać informacje … wokół jakie aplikacje uruchomić i kiedy,” rzecznik Facebook powiedział CNN w wiadomości e-mail. “Nie zbieramy żadnych informacji o swojej działalności w ramach aplikacji firm trzecich.”
Ludzie już chętnie akcji większość z tych informacji z Facebooka. Ale Facebook Home, działa w tle w telefonie, będzie łatwiej dla firmy po cichu zbierać dane na temat wszystkiego, co robisz. Różnica jest między aktywnego udostępniania informacji – przesyłanie obrazu z danych o lokalizacji, sprawdzenia się w restauracji lub innego rodzaju działalności gospodarczej – i biernego udostępniania go (co tech lubią nazywać “tarcie” podział).
Innymi słowy, mówiąc Facebooka, gdzie jesteś, kim są twoi przyjaciele, a co aplikacje Cię zainteresować nie będzie obowiązkowe, to będzie automatyczne.
Facebook powiedział Home nie wymaga nowych kontroli prywatności i będzie respektować wszystkie dotychczasowe ustawienia prywatności.
Czy Facebook fani opieki?
Facebook od dawna nękany przez obawy związane z prywatnością na mylące kontroli prywatności i eksploracji danych, ale takie obawy wydają się nie mieć żadnego istotnego wpływu na użytkowników podstawowych. Ostatnie badania przeprowadzone przez Pew Research Center odkryli, że 61% użytkowników Facebooka miały przerwę w portalu społecznościowym, ale tylko 4% cytowany obawy związane z prywatnością jako powód.
Facebook Home, który rozpoczyna się 12 kwietnia, nie jest zmuszony na nikogo. Pobieranie aplikacji jest całkowicie opcjonalne, jak kupuje nowy telefon HTC z Domu zainstalowanego. Wiele oburzenie ostatnich kwestii Facebooka prywatność została dlatego, że były obowiązkowe i dotknięte każdy.
Wielu wiernych Facebooka może pogodzili się z myślą, że to, co robią na miejscu jest śledzony – fair enough zamian za bezpłatną usługę, która utrzymuje ich w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną i ludźmi, których rodzaj wiedzieli w szkole średniej.

Leave a Reply