Facebook Ev, gizlilik ve

Facebook ve çevrimiçi gizlilik: Birkaç yıldır, diğer hakkında konuşmadan yaklaşık bir konuşmak zor oldu.

Ve Ev olarak adlandırılan Facebook’un son teklif, bir istisna değildir.
Facebook Ana Sayfa daha modern, Facebooky dekor ile standart Android mobil işletim sistemi güncelleme, bir deri gibi davranır bir Android uygulaması. Android ana ekran otomatik olarak arkadaşlarından son gelişmelerden ile döndürür Facebook news feed bir grafik sürümü ile değiştirilir. Telefonun ana sayfa siteye gönderme ve arkadaşlarınızla iletişim kurmak için ek Facebook özelliklere sahiptir.
Facebook Ana Sayfa ağır Facebook kullanıcıları sosyal ağ hizmetleri kullanmak için daha uygun bir yoldur. Ayrıca potansiyel bir kişi hakkında bilgi toplamak için Facebook için daha güçlü bir araç olduğunu ve şirket reklamları sunmak için daha fazla yol ve yer verir.
Zuckerberg Bu reklam gelirinin çoğunluğu yapar Facebook, için zor bir denge olduğunu Facebook Ana Sayfa açıklar. Bir kişi hakkında daha fazla bilgi bilmek Facebook onları daha iyi reklam hedeflemek ve daha fazla para kazanmak anlamına gelir.
Bazı uzmanlar ve gizlilik uzmanlar zaten Facebook veri kapmak için potansiyeli hakkında kaygı yaratmaktadır. Site GigaOm Om Malik “Bu uygulama gizlilik herhangi bir fikir aşındırır. Bu yüklerseniz, o zaman Facebook her hareketini ve her küçük eylem izlemek mümkün olacak olması çok muhtemeldir.” Diyor
Pek çok bilgi var bu Onlar ne sıklıkta ve ne kadar onlara konuşma konum, aradığınız kimin hakkında bilgi almak olacak “, ve ile birlikte:. Ve Parker Higgins, Electronic Frontier Foundation ile bir aktivist, Dijital Eğilimler söyledi Facebook iletişim geri kalanı, (bu) özel hayatın çok net bir resim boya olabilir. ”
Peki toplanacaktır?
Normal bir telefon üzerine, güçler toplama Facebook’un veriler, resmi Facebook mobil uygulaması içinde veya bir tarayıcıda sitede ne ile sınırlıdır.
Facebook Ana Sayfa bu hapishaneden Facebook kurtarır ve bir kişinin konumu, eylem ve iletişim hakkında daha fazla bilgi toplamak için geniş dizgin verir.
Dahili GPS teknolojisi bir kişi herhangi bir zamanda nerede akıllı biliyorum anlamına gelir. Facebook Ana Sayfa Telefonları en hatta yaşadığınız yere ziyaret ne işletmeler veya mahallelerde belirlemek için herhangi bir zamanda bu bilgilere erişebilir. Bu veriler daha sonra bu size her Pazar ziyaret yakınında veya kahve dükkanı konum bir mağaza için bir kupon olarak daha kişiselleştirilmiş reklam sunmak için kullanılabilir.
Bir Facebook temsilcisi Ana Sayfa aktif kullanıcıların GPS konum izlemez CNN söyledi.
Herhangi bir Facebook mesajları veya zaten göndermek veya yapmak aramaları ek olarak, Facebook Ev karışımı içine SMS metin mesajları çeker. Eğer bunları konuşmak zaman, konuşmak ve, hakkında konuşmak ne metin mesajları, durumunda veri toplama için muhtemelen verimli zemin kim.
Üçüncü taraf uygulamalar biraz sınırlı bir şekilde olsa da, aynı zamanda Facebook Ana ekosistemin bir parçasıdır.
“Küçük bir kullanıcı randomize haddeleme alt kümesi için, başlatmak ne uygulamalar etrafında … bilgi toplama ve ne zaman olacak,” Facebook sözcüsü bir e-posta CNN söyledi. “Biz üçüncü parti uygulamalar içinde etkinliği hakkında herhangi bir bilgi toplamaz.”
İnsanlar zaten isteyerek Facebook bu bilgilerin çok paylaşın. Ama telefonunuzda arka planda çalışan Facebook Ev, daha kolay şirket sessizce her şeyi hakkında veri toplamak için yapacaktır. , Konum verileri ile bir görüntü yükleyerek bir restoran ya da diğer iş içine kontrol – – ve pasif (teknoloji şirketleri “sürtünmesiz” paylaşım aramak için ne gibi) paylaşan fark aktif bilgi paylaşımı arasındadır.
Diğer bir deyişle, nerede arkadaşlarınız kim ve sizin gibi uygulamalar isteğe bağlı değil ne, Facebook söylüyorum, bu otomatik olacak.
Facebook Ana Sayfa yeni bir gizlilik kontrolleri gerektirir ve mevcut tüm gizlilik ayarlarını saygı söyledi.
Facebook hayranları bakım mı?
Facebook uzun kafa karıştırıcı gizlilik kontrolleri ve veri madenciliği üzerinde gizlilik endişeleri tarafından rahatsız olmuştur, ama bu tür endişeleri çekirdek kullanıcılar üzerinde önemli bir etkisi olduğu için görünmüyor. Pew Araştırma Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya Facebook kullanıcılarının% 61’i sosyal ağ sitesi bir mola almış bulundu, ancak sadece% 4 bir neden olarak gizlilik endişeleri gösterdi.
12 Nisan başlattı Facebook Ev, herkes zorla varlık değildir. Uygulama indirme gibi önceden yüklenmiş Ana Sayfa ile yeni HTC telefon satın alıyor, tamamen isteğe bağlıdır. Bu zorunlu ve etkilenen herkes çünkü çok geçmiş Facebook gizlilik konularda öfke olmuştur.
Arkadaşlarınız, aileniz ve tür orta okulda bilen insanlar ile temas halinde tutan bir ücretsiz bir hizmet için adil yeterli alışverişi – Facebook sadık çoğu ne sitede yapmak izlenir fikrini kendilerini istifa etmiş olabilir.

Leave a Reply