En akıllı telefonlar kısa sürede fazla 200 $ mal olabilir

200 $ smartphone günleri sayılı olabilir. Bu kablosuz şirketler sübvansiyonlar ortadan kaldırmak için çalışıyoruz bir sır değil.

Tipik olarak, müşterilerin telefonları için ön bir indirimli fiyat ödemek ve daha sonra bir iki yıllık sözleşme boyunca maliyet kapalı çalışma.
Bu taşıyıcılar müşterileri cezbetmek ve uzun vadeli fırsatlar hapset yardımcı oldu. Apple (AAPL, Fortune 500) gelen iPhone gibi süper high-end cihazlar sübvanse özellikle Ama bu indirim, aynı zamanda alt-line katiller vardır. IPhone piyasadaki en büyük sübvansiyon farkla taşır.
Bir sözleşme olmadan bir 16 gigabayt iPhone 5 örneğin, Apple’ın web sitesinde 649 $ için satıyor. Ama bir sözleşme ile 199 $ için büyük bir taşıyıcı telefon alabilirsiniz. Yeni bir iPhone başlattı hangi çeyreğinde, Verizon, AT & T ve Sprint genellikle dalma kablosuz işletmeler için kar marjları.
Taşıyıcılar genellikle de Samsung Galaxy S4, dahil olmak üzere Google’ın (GOOG, Fortune 500) Android işletim sistemi, çalışan üst akıllı telefonların fiyatı 400 $ vurmak. Kablosuz şirketler sübvansiyonları sona yollarını aramaya başlıyor nedeni budur.
İlgili hikaye: iPhone taşıyıcıları için bir kabus
Bazı uluslararası havayolu zaten fiyat indirimleri kurtulmak aldık. Diğerleri getirmek-your-kendi cihazı fırsatları ve yaratıcı finansman seçenekleri sunuyoruz,
Amerika Birleşik Devletleri’nde, ilk sübvansiyon ortadan kaldırmak için – tür – T-Mobile (TMUS) ‘dir.
Markalı olan No 4 taşıyıcı, kendisini “uncarrier,” tam fiyatlı telefonları ya da T-Mobile’ın hizmet geçmek istediğiniz zaten kendi bir satın müşteriler için sözleşme-ücretsiz hizmet planları sunuyor. Bu müşteriler hala iki yıl içinde kendi telefonlarının tam değerini ödemek gerekiyor olsa da, sübvanse telefonları için finansman seçenekleri sunuyor.
T-Mobile o alacak gibi yardımlarına soğuk hindi gibi gitmiyor olsa da, rakiplerinin dikkatini çekti. Verizon (VZ, Fortune 500) ‘nin CEO, AT & T (T, Fortune 500) ve Sprint (S, Fortune 500) hepsi T-Mobile ne yaptığını yakından aradığınız söylemişti var.
Sprint CEO’su Dan Hesse taşıyıcıları indirim telefonları devam edemez geçen ay analistler ile bir konferans araması söyledi “sübvansiyonlar sadece yukarı devam çünkü, ve … sektöründe sık sık yükseltmek için göze alamaz.” Verizon son dört ay kendi sözleşme uzatılmış – 20 24 – onun sübvansiyonlar için daha fazla patlama almak için.
İlgili hikayesi: cep telefonu fiyatlandırma model T-Mobile darbeler
Endüstri uzmanları sübvansiyonların sonuna yol açabilecek diğer faktörler olduğunu söyledi … ya da en azından, küçük indirimlerle.
“Sübvansiyon model kesinlikle uzak olacak mı?” Pierre Alain Sur, PricewaterhouseCoopers ‘küresel iletişim iş lideri sordu. “Bu noktada söylemek zor, ancak eğilim bu yönde işaret ediyor.”
Akıllı telefonlar daha dayanıklı hale geliyor, ve yenilik yavaşlıyor. Apple hala iPhone 4, iki yıl önce başlatılan bir cihazın deli miktarda satmaktadır.
Geriye kalan müşterilerin zihniyet değiştirmektir. İlginç bir şekilde, tüketiciler görüşme yapma dışında hepsi aynı özelliklere sahip aslında büyük akıllı telefonlar tablet, için tam fiyat ödeyerek hiçbir sorunu var. Ama taşıyıcıları sonsuza telefonu fiyatı iskonto edilmiştir.
“Kötü bir alışkanlık,” Craig Wigginton, Deloitte de ABD Telekomünikasyon sektörünün lideri söyledi. “Bu ebediyen yapılacak fikrini var.”
Wigginton havayolları için kablosuz teknolojisi göre. Sadece kalan tüm izlemeden önce tamamen sübvansiyonlar ortadan kaldırmak için bir taşıyıcı alabilir. T-Mobile kablosuz o ilk “havayolu” olabilir.
Taşıyıcılar yavaş yavaş önümüzdeki iki üç yıl içinde akıllı telefonlar için daha fazla ücret alabilir, Wigginton dedi. Onlar ilk önce 250 $ 300 ile so-üzerinde yeni bir telefonun fiyatı artırabilir.
Eğer 199 $ için en son iPhone veya Galaxy istiyorsanız Yani, er ya da geç onu satın almak gerekebilir.

Leave a Reply