Eğer satın almadan önce bu iPad açın

Bir McDonald otoparkta ya da bir gaz istasyonunda bazı rasgele adam bir ağır indirimli iPad için nakit teslim ediyorsanız, o zaman evet, size satın alma bir risk düşünmelisiniz.

Ama Suzanne Nassise gibisin ve bir tanınmış perakendeci Apple’ın popüler tablet satın aldığınızda, bunu okunaklı olmasını bekliyoruz. Nassise o yeni 499 $ iPad olduğuna inandıkları ile geçen ay Brockton, Massachusetts, bir Walmart yürüdü diyor.
O ev var ve kutusu açıldığında, o “‘Vay be, o ışık tarafında biraz var. – Apple şık bir ürünü var'”, diye düşündü, CNN bağlı WCVB söyledi
Sonra onu açmak için çalıştı.
Hiçbir şey olmayınca Nassise daha yakından plastik dikdörtgen baktım. Taklit iPad – Bir iFake, eğer sen – gerçek bir iPad şarj portu ve hoparlör, küçük olan ikincisi, nokta boyalı-çoğaltmak için çalıştı.
Susan Nassise sadece kutusunu açmak ve bir plastik sahte bulmak için, Brockton bir Walmart bir iPad için 499 dolar ödedi. “Bunu fark ettiğimde, ben üzülmüştü,” diye WCVB söyledi. “Ben sadece bir ağırlık için 500 $ ödedi.”
Onun hikayesi tanıdık geldiyse bunun son birkaç yıldır devletlerin çeşitli perakendeciler de oldu, çünkü bu kadar. Çok sayıda alışveriş ne onlar düşünce sadece kutusunu açmak ve değersiz bir çığırtkan içinde bulmak için, iPad’ler vardı satın almış. Daha da kötüsü, bazı mağazalar alıcılar aldatmaca onları çalışıyor olabileceği gerekçesiyle iadesi vermeyi reddetti.
Diğer perakendeciler bağışıklık olmasa problem haberlerin çoğunluğu, Walmart iPad alımları yer var.
2010 yılı Aralık ayında, yılın ilk iPad isabet raflar, Dorchester, Massachusetts bir adam, o sahte olduğu ortaya çıktı bir iPad üzerinde yerel Best Buy $ 800 geçirdiğini söyledi. Mağaza aynı şeyi beş veya altı başka insanların başına söyledi, onun yerel NBC istasyonu, WHDH söyledi.
Işadamı ne diye düşündü Woodstock, Gürcistan’da bir Walmart bir iPad olduğunu satın sonra gelecek yıl, Ken Lemal benzer bir hikaye anlattı. Nassise gibi Lemal iPad o üreticiden doğrudan bir ürün satın almış önerilen şekilde paketlenmiştir.
“Herhalde birileri anahtarlamalı (iPad) ve selofan ve her şeyi ile geri aldı düşünüyorum,” Lemal son röportajda CNN söyledi. “Bir çalışanın, diyor ‘Ah o kadar sarılı, biz envanter geri alı koyacak ve bunu başkasına sattı alır. I’in ne olur diye düşünüyorum.”
Vancouver, British Columbia, Future Shop ve Best Buy mağazalarında birkaç iPad alışveriş yılında Aynı yıl onlar modelleme kil ile dolu plastik torbalar bulmak için Apple ambalaj açılmadığı söyledi. Geçen Kasım ayında, Miami’de bir adam yanlışlıkla onun gerçek anlaşma üzerinde 480 $ harcadı düşünüyordum, karısı onun doğum günü için sahte iPad verdi.
Ocak ayında, Randolph bir kadın, New Jersey, o da onu mahallede Walmart alışveriş sonra sahte bir Apple tablet ile yara olduğunu söyledi.
“Ben eve ve kutusu açıldığında, ben gerçek bir iPad olduğunu düşündüm,” Jamie Frick Newark Star-Ledger söyledi. “Ben şarj çıkardı ve ardından iPad takın çalıştım, ve ben her şeyi fark etmeye başladı olmasıdır.”
Peki bu dolandırıcılık oluyor nasıl? Perakende zincirleri söylemiyoruz. Ama hakim teori, bir iPad satın benzer boyut ve ağırlıkta bir şey ile değiştirilmesi ve daha sonra tekrar satış zemin hazır görünüyor böylece kutusunu ambalajladığını bir aldatmaca sanatçı ile başlar. Sonra kişinin iadesi için kutusu döndürür. Diğer spekülasyonlar benzer swap yapmak Depolarda baskın vicdansız mağaza çalışanları odaklanmıştır.
Ilk başta Walmart Nassise, Massachusetts kadın, çünkü unwrapped olmuştur iade mal karşı bir politika bir değişim veya para iadesi teklif reddedildi. Yerel ABC istasyonu karıştı sonra Ama Nassise sonunda onu satın almak için bir geri ödeme aldı.
Gee Walmart sözcüsü Dianna şirketin sorunun farkında olduğunu söyledi ve bunu çözmek için çalışıyor.
“Biz aktif işlem kayıtlarını inceledikten sonra geri dönüyor ve bu ürün raflarda geri almak nasıl belirlemek için ile eşleşen video bakıyoruz,” dedi. “O sahte olduğunu belirirse, yerel kolluk kuvvetleri ile tüm bu bilgileri paylaşacağız.”
Benzer sahte iPad bölüm gördü Best Buy, Yorumlarınız için tekrarlanan taleplerine yanıt vermedi.
Walmart Gee iPad alışveriş kutusunu açmak ve bir satın alma yapmadan önce dikkatle tableti kontrol önerir.
Lemal deneyimi üretici dışındaki kimseden ürün satın alma onu dikkatli yaptı. Kutunun üzerinde çift kontrol seri numarası: Ama önemli bir ders öğrendim.
“Eğer bir sorun varsa, sadece Kutunun içinde öğeyi kontrol etmek perakendeci güvenmeyin; çağrı Apple ve bu kutunun kendisi üstünde seri numarasını doğrulamak,” dedi. “Ya onları oradayken bunu gerektirir, ya da ne zaman eve … (söyleyecek) o satın aldığınız tarihten önce satılan olsaydı.”

Leave a Reply