E3 të shfaqë lojëra, jo consoles

Pjesa më e madhe e fokusit të kësaj jave në Expo elektronike Entertainment, show i madh vjetor industria e video lojës së tregtisë, do të jetë në Microsoft dhe Sony, e cila të dy kanë consoles lojë të reja që vijnë në kohë për sezonin e pazar pushime.

Por në qendër të vëmendjes në Qendrën Los Angeles Konventës nuk do të jetë aq shumë në Xbox dhe PlayStation One 4 si ajo është me të vërtetë e rëndësishme: lojra vetë.
Me këto dy gjeneratës së ardhshme consoles në horizont afërt, zhvilluesve të lojës janë në një periudhë kalimtare në mes të pajisjeve të reja dhe ato që njerëzit të gëzojnë në shtëpitë e tyre tani. Shumë prej titujve të botuar gjatë E3 mund të jetë lojë menjëherë, me një opsion tjetër-gen poshtë rrugës.
Sony është duke sjellë më shumë se 40 lojëra për PSVita saj PS3 dhe handheld si dhe PS4 ardhshme. “Përtej: Dy Souls”, “Gran Turismo 6” dhe “Killzone: Renia Shadow” janë vetëm disa nga shumë-pritura titujve ajo do të shfaq. Dhe Bungie, krijuesit e ekskluzivitet popullor “Halo”, do të tregojnë gameplay nga “fati”, një lojë të re.
“Njerëzit duan të shohin lojëra, dhe ne po shpresojmë se do të sjellë një lojë që njerëzit do të duan,” tha Eric Osborne, shkrimtar i lartë për “Destiny” dhe kreu i komunitetit për Bungie, zhvilluesi i lojës. “Ne kemi punuar me të vërtetë e vështirë, dhe sytë e turbulluar kanë filluar të japë rrugën për të buzëqesh. Është vetëm të vërtetë emocionuese për ne. Ju gjithmonë pyes veten se çfarë njerëzit janë duke shkuar për të thënë.”
Watch një demo e Xbox One
Thuaj përshëndetje për Xbox One
Ekskluzive: Sony ka shpresa të larta për PS4 Microsoft qëllimisht ndarë njoftimin Xbox saj një në dy pjesë kështu që ajo mund të përqëndrohen ekskluzivisht në lojëra gjatë E3 – konkretisht, 15 franchises ekskluzive që ka premtuar për vitin e parë të Xbox One. Kompania njoftoi të hënën se Njëra Xbox do të kushtojë $ 499 dalë në shitje në 21 shtete në nëntor.
Ndërsa kjo mund të duket Nintendo po skicojne përpjekjet e saj E3 duke mos mbajtur një ngjarje vitrinë, kompania Loja në fakt ka më shumë ngjarje të planifikuara se zakonisht. Ajo gjithashtu është tërheqës direkt për konsumatorët duke u fokusuar veçanërisht në formacion e saj software dhe i lënë ata të luajnë lojë popull të reja në dyqanet e Best Buy zgjedhur në Amerikën e Veriut.
Ubisoft është një tjetër botues me një këmbë në të pranishëm dhe një në të ardhmen. Ajo do të jetë dukur shumë e “Creed vrasësit IV: Flamurit të Zi”, një titull për shkak se në tetor për të gjitha consoles aktuale (PS3, Xbox 360, Wii). Kompania gjithashtu do të sigurojë një shije të vogël të ardhshëm-gen, blatimit të tij, “qenër Rights Watch,” në E3.
Yannis Mallat, CEO i Ubisoft Montreal Studio, tha se kompania e tij nuk prisni rreth për detaje mbi consoles të reja, por filloi zhvillimin e saj në lojë vjet më parë me një sy në atë që mund të jetë. Mallat tha se ai beson se gjithçka që planifikimi i hershëm do të paguajë dhe njerëzit do të shohin rezultatet gjatë shfaqjes.
Kompani të tjera janë edhe në kërkim përpara për të marrë titujt e tyre në skenën botërore E3. Dhe kjo nuk do të ndjehen si një E3 plotë pa një “Call of Duty” të re ose “Battlefield” lojë.
“Call of Duty: Ghosts” (Infinity Ward / Activision), 10 në ekskluzivitet blockbuster, do të jetë lojë më consoles aktuale dhe të ardhshme. “Battlefield 4” (zare / Electronic Arts) gamers do të japë një vështrim të parë në modalitetin e tij multiplayer në E3.
Gamers gjithashtu janë në kërkim përpara për të marrë në duart e tyre “Metal Gear Solid V: Pain Phantom” (Konami), “Duck Tales: Remastered” (Capcom), “Batman: Arkham Origins” (Warner Bros Interactive Entertainment) dhe e fundit Kësti i shokuar nga “Saints Row 4” (Vullnet / Silver Deep).
Pete Hines, nënkryetar i marrëdhënieve me publikun dhe marketing për Bethesda Softworks, tha se kompania e tij dhe të tjerët duhet të arrijnë një ekuilibër në mes të shërbyer bazën aktuale të tyre tifoz (me “The Elder Scrolls Online”) dhe zhvillimin e lojëra të tilla si “Wolfenstein: Rendi i Ri “consoles për të ardhmen.
“Ne jemi ende në zhvillim lojëra për atë që është në thelb një objektiv lëviz,” tha Hines. “Unë mendoj se kjo do të jetë një shumë e fun E3, sepse ajo do të jetë mbi të gjitha në lidhje me lojra dhe flasin shumë pak rreth disa sende të tjera.”
Disney gjithashtu do të jetë duke bërë një spërkatje në E3 me “Disney Infinity”, një hyrje e re në zhanër figurinë / video lodër Loja bërë popullore nga ekskluzivitet “Skylanders”. Gamers do të jetë në gjendje për të luajtur me karakteret e tyre të preferuar Disney Pixar dhe në një lojë video, si dhe figurines lodër.
Activision nuk është lënë Disney ecin në të gjithë terrenin e saj edhe pse. Saj “Skylanders Force SWAP” do të jetë në ekran, duke ofruar risi të re për zhanër. Në këtë lojë, gjysmat këmbyeshëm e karaktereve do të sfidojnë kreativitetin e lojtarëve ndërsa në mënyrë efektive dyfishuar numrin e karaktereve që ju mund të luajë në lojë.
Kati i tregtisë tregojnë E3 Hapet në mesditë PT martën dhe do të vazhdojë deri të enjten. Ajo u mbajt të parë në vitin 1995 dhe është tradicionalisht një ngjarje media-vetëm, edhe pse shumë tifozë të gjejnë mënyra për të marrë in

Leave a Reply