Dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarında sıcak araçlar

Cep telefonları daha hızlı ve daha yetenekli, akıllı elde edilebilir, ancak bunları şarj sonra pil sadece birkaç saat dışarı çalıştırdığınızda, iki boş çorba kutu arasına gerilmiş bir ip parçası ile daha iyi olurdu.

Pil performansını birçok akıllı telefon kullanıcıları için bir saplantı haline ile, yarış o suyu yakan cihazlar ders kalabilirim sağlamak için uzatan güç yollar yeniliklerine açık.

Hatta pilleri gerek var telefonları – İyi haber şu ki bilim adamları nadiren şarj gerekebilir güç hücreleri oluşturmak için yolda olduğunu söylemek. Kötü haber bu uzakta birkaç yıl olabilir olmasıdır.

Onlar gelene kadar, telefon ve gadget şirketlerin büyük teknoloji duyuruları yokluğunda, Barcelona bu hafta vitrin gezegenin önde gelen mobil teknoloji de önemli konuşuyor noktalarından biri oldu, sorunun çözümü için çabalıyorlar.
Çinli üretici Huawei amiral gemisi P2 smartphone Ascend eldiven giyen kullanıcılar tarafından çalıştırılabilir. Gadget’lar ve Gizmos bir vitrin bize ölüyor pil, su hasar ve sevgili hayatlarını tehdit etmeye cüret tehlikeli durumlardan bir dizi veda dalga sağlayacak – Sadece yılki Mobil Dünya Kongresi’nde sergilenen yeniliklerden biri cep telefonları.
Fujitsu Nesil baston GPS teknolojisi kullanıcıları izlemek ve izlemek için özellikleri
YotaPhone renkli bir dokunmatik ekran ve düşük güç monochome e-mürekkep Sensirion minik sıcaklık ve nem sensörleri elinizin avuç içine bir hava istasyonu koyacağız kullanarak bir ekran hem de bulunmaktadır.
Bluetooth özellikli mobil cihazları ile kontrol edilebilir Spheron adlı robot topları, Mobil Dünya Kongresi’nde bir hit oldu
Herhangi bir yeni telefonları yokluğunda, HTC akrobatik Parkour görüntüler sundu.
Sony’nin Xperia Tablet Z kötü hava banyo veya açık havada kullanım için ideal, su geçirmezdir.
Hatta standart bir kulaklık vasıtasıyla – Yeni Qualcomm Snapdragon işlemci 7.1 cep telefonunla ses hoparlör sistemi surround çoğaltmak için yeteneği ile birlikte geliyor.
Paddle online alışveriş daha kolay ve güvenli hale getirmek için çalışır bir alışveriş sistemidir. Fikir e-ticaret sitelerinde ödeme sürecinin basitleştirilmesi, kasada düğmesi “Paddle al” a ekleyin.
Nokia 105 sadece arama yapar ama bekleme üzerinde 35 günlük pil ömrü sunuyor no-fırfırlar telefon. Bazen sadece şeyleri basit tutmak için çalışır.
Nvidia otomatik olarak anında aydınlık ve karanlık alanlar için bir resim ayarlayın gerçek zamanlı High Dynamic Range fotoğrafçılığı yeteneklerini gösteriyor.
Ford Avrupa’daki Ford Sync AppLink arabalara müzik akışı hizmeti getirmek için Spotify ile çalıştı. Bu Ford SYNC AppLink Sesle kontrolü kullanarak, sürücülerin sürücü koltuğundan akıllı telefon uygulamaları kontrol etmenizi sağlar bulunuyor. Telefon-tablet hibrid mobil teknolojinin evriminin bir sonraki adımıdır – FonePad, Phablet, ne istersen onu aramak.
Fransız start-up Wysips sonsuza korkunç ölü pil mesajı bir son verebilir, şeffaf bir film (yapmak biraz üzerinde bir dolar maliyet) geliştirmiştir. Bir fotovoltaik ekran, ortam ışığı ile güneş veya hatta kapalı postanızda telefonunuzu şarj izin verir.
Çin teknoloji devi Huawei, suya dayanıklı Mobil Dünya Kongresi’nde kendi standında bir fishbowl D2 smartphone Ascend sergiler.
Nokia’nın kablosuz şarj cihazı telefonunuza “it yenilenir ve şarj uyanacaktır” böylece dinlenmek için bir yastık olduğunu. Bu Fatboy tasarım mobilyalar ile birlikte markalı ve renkler bir dizi geliyor.
Çapı sadece 6.9cm – LG Fuarı’nda dünyanın en küçük kablosuz şarj tanıttı.
Biri sinsice hiç tekrar Özel mesajlarınızı okurken endişelenmenize gerek yok. Fujitsu’nun yeni amiral gemisi akıllı telefon, Oklar V F-04E, parmak izinizi telefonunuzun kilidini gerektirir “biyometrik güvenlik” vardır.
‘Phablet’ madde olmalıdır MWC 2013 gibi görünüyor ve. Samsung Galaxy Note 8.0 telefon yetenekleri ile sekiz inç tablet.
Asus’un phablet PadFone Infinity olur: bir kez yuvaya yarıklı, bir beş inç akıllı telefon, bir 10.1 inç tablet olur.
Balıkgözü, geniş açı ve bir makro mercekleri içermektedir iPhone ve iPod touch için hızlı bağlantılı objektif: Olloclip iPhone fotoğrafçının rüyası gadget.
Bir flamenko dansçısı Intel’in en yeni akıllı telefon tasarımı görüntüleme yeteneklerini göstermek için Mobil Dünya Kongresi’nde ziyaretçilerin gerçekleştirir.
İki adam Mobil Dünya Kongresi’nde ilk gün boyunca yeni bir Samsung 3D cihazı test edin.

Mobil Dünya Mobil Dünya Kongresi Yeni araçlar Kongresi Yeni azından Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi Yeni araçlar kullanılarak Yeni araçlar Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi Yeni gadget’lar gelen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni gadget’lar gelen Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi Yeni araçlar az gadget’lar de Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi’nde yeni araçlar da Mobil Dünya Kongresi Yeni araçlar az Mobil Dünya Kongresi’nde GİZLE CAPTION az Mobil Dünya Kongresi Yeni araçlar
>> New gadgets at the Mobile World Congress”>Mobil Dünya Kongresi’nde <<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 >>> Yeni araçlar
BlackBerry dönüş savaşı
Oturaklı karlılık doğru hareket
Yolda Oyun “Güç kaynağı burada odasında dev bir fil olduğunu,” Tweeting ve 2013 Mobil Dünya Kongresi’nde raporlama yaparken kendi cep telefonları hayatta tutmak için mücadele olmuştur CNN Dylan Reynolds, diyor. “Telefonları onlar daha güçlü olsun daha acıkır, ama benim kendi deneyimlerinden pil ömrü uydurarak olmadığını söylüyor.

“Her yerde ben onların telefon sadece öldüğünü şikayetçi insanlar duymak, ya da ölmek üzere olan Mobil Dünya Kongresi’nde gidin. Benim telefonlar çalışma gün boyunca bunu yapmak emin olmak için büyük ve ağır harici pil taşıyan başladım.”

Bize bildirin: Hayalinizdeki akıllı özelliği nedir?

Sorun büyük mekan çevresinde noktalarına şarj dağıtmak için etkinliğin organizatörleri açtı. Aynı zamanda şarj arasında bir ay süren yeteneğine no-frills Retro telefonu ilan ederek olası hissine neden üreticisi Nokia yol açtı.

“Ama bu sadece belirti davranıyor ve hiç kimse altta yatan bir sorun için bir çözüm var gibi görünüyor,” Reynolds ekler. “Ben Nokia telefonu bu kadar çok ilgi yakaladı bu yüzden düşünüyorum. Ayrıca telefonunuzun sofistike ve pil ömrü arasındaki trade-off altını çiziyor.”

Malik Saadi, Informa Telecoms & Media baş analisti, “başa çıkma yerine problem çözme” sanayi diyor ve ufukta hiçbir atılım olduğunu söylüyor.

“Biz yine de 2003 yılında gördüğümüz aynı pil hücresi teknolojisi görüyoruz,” dedi. “Genellikle biz tam şarjlı pil tek günlük kullanım bekliyoruz.

Pil içinde mimari değişti ve akü içindeki hücrelerin sayısı artmış olmasına rağmen, “gerçek teknoloji aynıdır.

“Biz örneğin yakıt hücreleri için, akü bir devrimci ya da yeni bir tür gerekir, ancak pahalı olduğu için maalesef bu teknolojileri pazara yapmak mümkün olmamıştır, ve onlar da telefon sığmayacak kadar büyüksün.”

Ve bu yüzden sanayinin davranışlarını adapte tüketici dayanarak söyledi. “Tüketiciler bu konuda bir şey yapamam bilirler. Adapte edilir, bu yüzden baş etmenin yollarını öğreniyoruz.”

@ CNNI / mobileworldcongress biri mevcut başetme mekanizması Tweets güneş enerjisi olduğunu. Güneş arka panelleri ile donatılmıştır Telefonları için biraz zaman var olmuştur ama çoğu bekleme telefon tutma zorlukla yeteneğine sahiptirler.

Bu yılki MWC Fransız firması Wysips bu dünyanın ilk kalıcı güneş dokunmatik ekran olduğunu söylediklerini açıklayacak gördüm. Şeffaf fotovoltaik filmi hala kullanıcıların cihazı kullanmasına olanak tanırken güç üretmek için en smartfonlar üzerinde monte edilebilir.

Wysips onun 0.5 milimetre kalınlığında ekran doğrudan güneş ışığına maruz kalan her 10 dakika pil ömrü fazladan bir dört dakika sağlamak için telefonun güç girişine doğrudan takılabilir diyor. Ayrıca yapay aydınlatma gelen şarj edebilirsiniz.

Devamını oku: dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarında sıcak araçlar

Bu sadece telefonu hayatın germe yardımcı olsa da, şirket elektrikle cep standart ve belki de neredeyse tamamen bağımlı olarak bir gün takılabilir daha verimli modeller üzerinde çalışıyor diyor.

Cihazlar bir mat (hatta bir yastık) gelen suyu emmek için izin kablo gerektirmeyen şarj pedleri artan popülaritesi ile, Kablosuz Güç Konsorsiyumu herhangi bir telefon herhangi bir şarj erişebilirsiniz böylece bu tür sistemlerin standartlaştırmak için kulis yapıyor.

Mevcut şarj pedleri genellikle bir ürün veya marka için varız, ancak bu jenerik hale gelirse o zaman kamusal alanlar, ofisler, restoranlar, barlar veya kafelerde yüzeyleri geniş bir dizi entegre edilebilir.

Sadi’nin karamsar rağmen, batarya sorunu için potansiyel cevaplar laboratuvarlarda şekil almaya başlıyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde bilim adamları onlar birkaç saniye içinde tam güç şarj yeteneğine sahip olacak demek ki yeni uzun ömürlü güç hücreleri geliştiriyor.

Nanoteknoloji kullanarak, MIT Profesörü Joel E. Schindall o bir “sentetik pil,” yerine standart ünitelerinde kullanılan kimyasal reaksiyonların, mağazalar küçük bir karbon ormanda şarj, bir güç hücresi dediği için zemin hazırladı “nanotüpler.”

Başka bir yerde, bazı yenilikçiler insan vücudunun kinetik enerjisi yüksek güç tüketen cihazlar ile deney vardır. Bu teknoloji zaten güç saatler için kullanılır, ama akıllı gerektirdiği seviyeye bu kadar ölçekleme zordur.

Ama Georgia Teknoloji Enstitüsü’nden bir ekip daha sonra viably büyük cihazları şarj olabilecek miktarlarda harnessed olabilir statik elektrik üretmek için, bu tür ayak sesleri gibi, vücut hareketi kullanan yeni bir yöntem oluşturduk.

Bu tür çözümler ticari gelişme off net bir şekilde, ama Apple kinetik ve güneş enerjisine dayalı bir güç kaynağı etrafında ateşli beklenen iWatch tasarımı söylentileri ile, pilsiz dünyanın böyle uzak bir hayal değildir.

Tagged with 

Leave a Reply