Dlaczego interfejs użytkownika nie mogą być przeznaczone?

Ostatnio wielu projektantów user experience omówienia tematów związanych. Powinniśmy dać naszym użytkownikom lepsze doświadczenia, starają się je jak naszej stronie, aplikacji i ekranu startowego. Interfejs użytkownika jest bardzo niejasne, tak wiele osób nadal uznaje jej tendencyjne. Ponadto, istnieje wiele projektanci, jak znaleźć doświadczenia użytkownika wydaje się mieć głębokie przekonanie, że w rzeczywistości nierealne. Doświadczenie użytkownika zależy nie tylko od tego, co zaprojektowane, ale również, a wszystkie aspekty mają związek. Ten artykuł wyjaśni, dlaczego doświadczenie użytkownika może zostać zaprojektowane.
Różne interpretacje doświadczenia użytkownika
Niedawno odwiedziłem szereg wysokiej klasy firmy projektowej, ich praca wygląda bardzo dobrze, i został na wystawie w przypadku Spółki, jakość jest niekwestionowana. Jednak te prace wydają się stawiać doświadczenie użytkownika jest równoważne do mapy strony, makiet takich treści, taka sama, jak architektura informacji. To jest z gruntu fałszywe, ale to jest dalekie od tego, co chcemy.
Ten poziom nie reprezentuje całej naszej branży, ale badania wykazały, że doświadczenie użytkownicy mają różne standardy i często wykorzystywane jako gorący temat dyskusji. (Więcej skomplikowany wygląd Hans-Christian Jetter i artykuł Jens GERKEN za (“Uproszczony model doświadczenia użytkownika do praktycznego stosowania”). Nie tylko o interakcji człowiek-komputer, użyteczność, lub informacji architektura, choć łatwość użycia jest Najważniejszym czynnikiem w doświadczenie użytkownika.
Wiele badań wskazuje, że zrozumienie doświadczenia użytkownika są różnice, ale nadal wiele osób mają tendencję do doświadczenia użytkownika jest dialog między człowiekiem a komputerem (HIC). (Zobacz Lai-Chong Prawo et artykuł Effie AL (“Zrozumienie, określenie zakresu i określenie doświadczenia użytkownika: podejście badawcze”).
Jednak dialog człowiek-maszyna parał pewne rozwiązania, cele firmy i wyniki, a doświadczenie użytkownika daleko poza te obszary. Ona musi być traktowane z różnych perspektyw, takich jak, emocjonalne doświadczenia estetycznego, wpływem łatwości użytkowania. Oczywiście, jest to łatwe do oceny pod względem łatwości obsługi, a z drugiej strony nie jest łatwe!
Hassenzahl user experience wiele modeli, które zostały zaproponowane model doświadczenia użytkownika, niektóre są oparte na Hassenzahl modelu. Model ten zakłada, że ​​jest przypisany do każdego użytkownika i produktowe funkcje. Jak widać, te funkcje dla różnych użytkowników są różne, doświadczenie użytkownika jest generowany, gdy użytkownik robi różne wyniki charakterystyki produktu reakcji.
Etykiety / atrybutów można podzielić na cztery kategorie: operacyjne, rozpoznawalność, irytujące, sugestywny. Kategorie te na wyższym poziomie jest podzielony na praktyczne i zabawne.
W związku z rzeczywistą praktycznością operacyjnej oraz funkcji produktu, zabawny i łatwy w related psychicznego, rozumiem, jak mogą nam pomóc, aby wiedzieć, w jaki sposób różni się od punktu o produkcie w zakresie projektowania, a nie projektowanie doświadczenia użytkownika. I koledzy też pokazuje, dlaczego doświadczenie użytkownika może zostać zaprojektowane.
Operatywność
Hassenzahl z młotkiem i metaforą pragmatyczne i hedonizmu. Praktyczne funkcje jest, aby oczyścić nasze funkcji produktów. Jednakże, istnieje hedonistyczne Opis młotkowy, taki jak stosowany w jog pamięci na. W tym modelu, praktyczne wykonalność funkcji i oprogramowania związanych, w istocie, sprawności i funkcji podstawowych produktów, podczas gdy zazwyczaj te i informacje o dostępności produktu. W miejscu, końcowe wyniki powinny być proste i intuicyjne, a użytkownicy wiedzą, jak używać. Wreszcie operacyjności użytkownika doświadczyć najważniejszą cechę.
Chociaż operatywność jest ważne, ale produkt nadal potrzebuje dodatkowych funkcjonalności. Pierwszym jest określenie funkcji, myślę: teraz przed sobą, aby pokazać wiele wpisów, który pasuje do Twoich nawyków, który z nich jest Ci zależy, choć niektóre z nich towarzyszyć będzie opisów. Drugim krokiem jest, aby użytkownicy pokazać swoją tożsamość, w związku z tym, w celu osiągnięcia tej funkcji, trzeba umożliwić użytkownikom wyrażenie własnych pomysłów. Rozwój mediów społecznościowych wymaga funkcję identyfikacji. Zanim powiedzieć światu, że robimy osobistych preferencji stronę i zwierzęta, a teraz możemy skorzystać z mediów społecznych.
Facebook i blog, a niektóre usługi online, aby pomóc ludziom komunikować się i komunikacji między tym, kim jesteśmy i co robimy. Są one do identyfikacji i narodziny produktu. Na przykład korzyści identyfikacyjne pozwalają użytkownikom dostosować swoją sytuację, aby wyrazić swoje pomysły, WordPress, a niektóre platformy BLOG pozwala użytkownikowi na wybór tematów, aby pokazać swoją osobowość, jak użytkownik zaktualizować swój status na Facebook lub Twitter Inne i tym podobne, jak na platformie.
Podrażnienie
Gdy użytkownik zapomni umieścić załącznik, Gmail Porady.
Zasada Pareto, znany również jako “Prawo Pareto wskazuje, że 80% dostępnych środków, jest zazwyczaj tylko 20% dostępność, więc dostępność pozycji w tradycyjnych zmuszony przez przesiewania, bo większość rzadko być przyjęte, które nie mogą być być traktowane jako prawo doświadczenia użytkownika. Kilka funkcji może skłonić użytkownika do osobistego rozwoju i spełnienia pragnień ludu i podnoszenie kwalifikacji w niektórych funkcji, aby móc dać nam pomóc.
Z tego punktu widzenia, rzadziej używanych funkcji nie będzie wykorzystanie oprogramowania spadła z powodu trudności używany tylko raz. Trzymaj je, gdy użytkownik uważa, że ​​użytkownicy znajdą istnieje tak wiele potężny funkcjonalne doświadczenie, jednocześnie dając użytkownikom niespodziankę i pozytywny wpływ na produkt. W rzeczywistości, gdy Gmail przypomnij mi, kiedy myślę, że co? W mailu zapomniałem załączników Pass? Jeśli szukać gmail attchment na Twitterze, gdzie można znaleźć wiele osób tam czuję to samo.
Ponadto, istnieje wiele przykładów irytujące, ale najlepsza cecha może być poproszony o nieoczekiwane, ale konieczne, takich jak Gmail instalacyjnego. Kiedy YouTube w Super Bowl czy Walentynki, w celu poprawy jego widoczności i zmodyfikowanego logo, gdy otrzymałem MailChimp w małp do mojego wezwania “Hush, Helge, słyszałem jakieś plotki”, a następnie mogę wskazać otworzyć Bananarama na YouTube Informacje piosenka, znaleziono kilka nowych rzeczy.
Sugestywny
Czwarta funkcja sama produktu, w zależności od modelu Hassenzahl, który pomaga przypominania przeszłości funkcję o nazwie dorozumianych. Często zanurzone lub mówić o pewnych ostatnich wydarzeń, nawet jeśli jest to wczoraj. Nawet niektóre zakurzone pamiątki przywołują przeszłość może nam pomóc.
Projektowanie, możemy dać staromodny strona wygląd jest zaprojektowany, aby wywołać nostalgię naszego dzieciństwa, dzień szkoły, 60 lub 30 lat wspomnień. Nawet niektóre nowoczesne strony internetowe, streszczenie projektu może mieć również sugestywne możliwości. Facebook i wiele zdjęć na Flickr mają wyższe dorozumiana.
Doświadczenie użytkownika nie mogą być zaprojektowane w
Mimo, że to dlaczego nie być konstrukcja doświadczenie użytkownika? Ponieważ interfejs użytkownika jest nie tylko sam produkt podstawowy, ale także na użytkownika oraz stanu wykorzystania produktu.
Nie można zaprojektować użytkownika
Użytkownik zróżnicowane, niektórzy ludzie mogą łatwo znaleźć to, co chcesz, aby przejść przez witryny, dla niektórych osób nie jest to łatwe. Świadomość produktu zależy od produktu doświadczenia samodzielności. Użytkownicy będą porównywać różne doświadczenia produkty, oprócz użytkownicy również mają różne cele, będą korzystać z wszelkiego rodzaju wzorów.
Pomyśl o tym: Kiedy idziesz do restauracji, aby doświadczyć ich jedzenie i obsługa, zawsze, i trzeba było zrobić, w porównaniu do innych restauracji i znaleźć różnice. Stanowią one dla Ciebie zrobić. A twoi przyjaciele będą robić w zależności od ich wcześniejszych doświadczeń porównawczych, a to i twój duża różnica. Z oprogramowania, stron internetowych, aplikacji App jest prawdziwe.
Czynniki nie można kontrolować
Znajdź użytkownika więcej punktów popytu, ponieważ każdy użytkownik ma swoje przyzwyczajenia. Więc nie można się opierać na wykorzystanie produktów do projektowania doświadczenia użytkownika. Ta sytuacja jest poza zakresem naszego projektu, ale może zdecydować, jak korzystać z instrukcji produktu, użytkownik ma jaki rodzaj doświadczenia. W niektórych przypadkach, takich jak WordPress, na pewno chcesz poznać kilka cennych cech i korzyści. Dla odmiany, niektóre funkcje mogą uczynić to bardziej skomplikowane. Istnieją pewne sytuacje, takie jak MailChimp na małpach wskazują, że “pewne miejsca, teraz 05:00” i tak bardzo fajne, ale czasem można zauważyć, że bardzo dziwne, a nawet irytujące, bo jesteś w innej sytuacji, aby korzystać z tej aplikacji .
Jednak doświadczenie użytkownika, w stale zmieniających się w czasie. Gdy użytkownicy najpierw użyć, może czuć się zdezorientowany, do produkcji przyniesie nieznaczny negatywny wpływ. Ale wkrótce potem, gdy re-use użytkownik znajdzie kilka cennych funkcji, będzie podświadomie uczyć się, jak działać, będą całym sercem, i doświadczenie użytkownika przynieść ludziom wpływ jest pozytywny.
Zaprojektowaliśmy dla użytkowników
Wielu projektantów szczyci się na inżyniera user experience. Bardzo utalentowany w tym względzie, że interfejs użytkownika mogą być przeznaczone. Ale nie możemy tego zrobić, ale powinien być przeznaczony dla użytkownika. Możemy zaprojektować produkty i usługi, ale ustalenie w doświadczeniu czasu projektowania w wielu różnych sytuacjach. W związku z tym, nie możemy zagwarantować, że nasze projekty i produkty zgodne. Nie możemy tworzyć oczekiwania użytkowników, nie można utworzyć użycia produktu.
Jako Oliver Reichenstein wskazał, że rzeczywiście sposób, aby użytkownicy mogli śledzić nas do pracy jako zaprojektowanych produktów. Film i marka potwierdziła ten punkt: zawsze przewidzieć pewne doświadczenie i zawsze osiągnąć swoje cele.
W każdym razie, w porównaniu do horrorów w teatrze więcej niż w domu horror oglądania, ponieważ środowisko, w którym różne efekty są różne. Podobnie wpływ reklamy zależy od użytkownika świadomości. Lokale reklama ma na celu ustalenie doświadczenia, jego sukces nie jest w reklamie się nie różni od projektowania doświadczenia użytkownika do projektowania user experience i bardzo ważne, a on może pomóc nam zrozumieć i wywołać własne ograniczenia. Może pomóc nam myśleć o tym, jak chcemy doświadczyć.
Wykazano na przykład, wiele czynników wymienionych w doświadczenia użytkownika, takich jak zabawy, emocji, użyteczności, mobilność, doświadczenia współpracy. Natomiast, gdy mamy do projektowania doświadczenia użytkownika, musimy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Zobacz artykuł Marianna Obrist et al “Ewaluacja generowaną przez użytkowników contentcreation całej kontekstów i kultur”). Wręcz przeciwnie, kiedy zaprojektować interfejs użytkownika, który musimy rozwiązać elementy związane zależy od nas, a my chcemy zaprojektować produkt użytkownikowi, jakie uczucia. Jeśli chcemy, aplikacja jest interesujące, to musimy dodać kilka funkcji rozrywkowych; żart, wyzwanie quizów śmieszne wideo, bardzo konkurencyjną scenę, lub inne elementy. Jednak musimy pamiętać, jak projektanci, nigdy nie możemy tak naprawdę przewidzieć, czy użytkownik był interesujący dla tej aplikacji. Użytkownicy różnych standardów, a czasem były nawet niechętnie podejmują.
Jak User Experience Design
Reasonable zrozumienie doświadczenia użytkownika
Jeśli chcemy klientom projektowanie, musimy wiedzieć, co to jest interfejs użytkownika. Poly przykładem, który pozwala na określenie właściwości zalet produktu, który jest Hassenzahl pracy doświadczenie użytkownika.
Jak Peter Morville “doświadczenie użytkownika siedem elementów”, inne modele, jak również. Tutaj doświadczenie użytkownika jest podzielony na cenne odpowiednie, dostępne, przyjęcia, łatwe do znalezienia, łatwo dostępne, rzetelne i. Te elementy i Hassenzahl model jest bardzo spójne: dla, dostępne, łatwe do znalezienia, niezawodny i łatwy dostęp do wszystkich należą do praktyczności (pragmatyzm i dostępność), a pożądane i cenne należą rozrywkę (na szczęście).
Zrozumienie instrukcji
Musimy zrozumieć naszych użytkowników. Niektóre tradycyjne metody badawcze użytkowników również zastosowanie, np. obserwacji, wywiadów i ankiet. Podobnie, nadaje się również do tworzenia znaków do projektowania user experience.
Beyond przewidywany
Wreszcie, co daje użytkownikowi więcej chciał. Nie tylko pozwalają użytkownikom efektywnie korzystać, ale także pozwalają im westchnieniem: “To jest naprawdę arcydzieło geniuszu!”. Poza oczekiwaniami użytkownika. Jeśli nie, to będą musieli korzystać z witryny sieci Web lub aplikacji, nie ze względu na atrakcyjne, ale nie mogą pomóc.

Leave a Reply