Djalosh i cili shpëtoi bunnies

Ky është një tregim për një djalosh i cili shpëtoi një bandë e fëmijës bunnies, atëherë postuar historinë njerëz linje shpresëdhënëse të tjerë do të donte ai.

Boy bëri ata ndonjëherë. Njerëzit awwww’d aq e vështirë në Facebook historia e tij u ndanë më shumë se 9,000 herë. Redditors postuar propozime të shumta për martesë. Video e tij në YouTube kanë qindra e mijëra të pikëpamjeve. Të gjithë një bandë e lepuj aq të vogla që ata madje nuk mbush pëllëmbën e dorës së tij.
Joshua Bisnar është një përdorues i rregullt i Reddit social media site. Ai është gjithashtu një detyrë aktive Marinës Corpsman Spitali. Duke gjykuar vetëm nga postet e tij të mëparshme Reddit, e lehtë mund të vijnë në përfundim se ai rregullisht kryen vepra të mira, shpëton krijesa të imëta dhe merr shumë e postës tifoz. Ashtu si këtë një nga një nxënës i klasës së dytë të quajtur “Kenz”, i cili shkruan për muaj, “Vë bast që ju janë të mahnitshme …. Unë thesar you very much.”
Kenz, ju keni lexuar mendjet tona.
Bisnar parë mori vëmendjen tonë më herët këtë javë, kur shpëtimi i tij nga katër jetimë lepujt bëri faqen e parë të Reddit. Ai paraqet tregimin në këtë mënyrë:
“Unë jetoj në Camp Pendleton, CA. Dhe unë kam qenë rangut gjykatës volejboll në kazermat e kam gjetur një lepur të vdekur (rritur plotësisht). Siç kam vazhduar rangut kam gjetur një vrimë të vogël me 4 lepujt tiny tiny në të. Unë grabbed një vënë një kuti disa këmisha të vjetra në të dhe kap bunnies. kam hulumtuar se si për të rritur ato dhe çfarë për të ushqyer ato. Unë bëra një kuti të bukur për ata të jetojnë në një shishe dhe ushqeu deri sa unë mund të [largoj] ata të hanë ushqime lokale. Pas disa muajsh dhe i çova në një shpëtim kafshë të egra për shkak se ata kishin filluar të hidhen nga kutia e tyre. Kjo ishte një punë shumë e vështirë, por kam dashur bunnies …. ”
A ju ndjeni atë? A ndiheni akullt shkrirja tuaj të zemrës?
Për dy muaj ai ushqehet Critters pak disa herë në ditë duke përdorur një eyedropper. Pasi bunnies ishin të mëdha të mjaftueshme për të filluar hedhur jashtë kutisë, ai mori ato në një vend të shenjtë pranë kafshë të egra. “Ishte një ditë e trishtuar,” tha ai. “Unë nuk jam i sigurt se çfarë ata janë duke bërë tani, por unë doja të mendoj se ata janë duke luftuar kundër coyotes me shpata dhe forca të blinduara të ëmbël që kam bërë atyre dhe të jetojnë ëndrrën në Orange County hahet freshest e kullosa dhe përmbushjen e të gjitha llojet e vajzë sexy bunnies. ”
Kur u pyetën në lidhje me famën e tij të fundit në internet shaka ai, “Ajo që unë nuk më pëlqen në lidhje me atë është se fama është duke arritur në kokën time. Kam prerë miqtë e mi dhe familjen jashtë, ata mbajnë kërkuar mua për të holla. Shoh veten si një zot në mesin e njerëzve! ”
Aktorja Kristen Chenoweth Kafshët jep një zë
Gjatë turit afërsisht shtatë muaj Bisnar në Afganistan në vitin 2012, ai postoi fotot me kotele ai shpëtuar dhe një nga një bretkocë vogël ai me nofkën “Crouton”.
Por si një mjek dislokuar me marinsat, ai gjithashtu kishte pjesën e tij të traumës. Në një post ai e përshkruan erën e djegies mishi dhe gjaku, kur një njeri është plagosur nga një IED, “Ju kurrë nuk të harrojmë atë”, shkroi ai.
“Ne kemi pasur një numër të pacientëve vdesin mbi ne shumti për shkak të hemoragjisë masiv para se ata patën për ne,” tha ai. Kjo nuk e ka dekurajuar atë nga pursing një karrierë në mjekësi, diçka që ai shpreson të përfundojë kur ai lë ushtrinë në rreth 18 muajsh.
Bisnar i tha CNN se ai ka qenë një ikje-lover kafshë, të etur për të biseduar me të huaj që ai ishte një fëmijë. Dhe vjen keq Internet, ai gjithashtu thotë se ai ha mish.
Si për një plan për të përmbushur ndonjë nga burra apo gra të cilët shprehën një interes në Bisnar takimit, ai thotë se ai do të duan për të takuar miq të rinj, por nuk e di fare se si të shkojë në lidhje me të.
“Unë nuk mund të shkojnë vetëm në YouTube dhe të jetë si, ‘hey babe, ju tha se ju doni të merrni martuar kështu që le të bëjmë këtë gjë damn.'”
Çfarëdo që ai bën e ardhshëm, ne do të jetë në kërkim për përditësime në Reddit.

Leave a Reply