Czy telepatyczne szczury komputery biologiczne adwentowe?

Szczury współpracował telepatycznie kontynenty w pierwszym użyciem neurotechnology do przekazywania myśli bezpośrednio pomiędzy mózgach zwierząt.

Naukowcy przeszkoleni szczurów w Durham, Karolina Północna i Natal, Brazylia do wspólnej pracy w celu rozwiązania problemów w zamian za łyk wody. W pierwszym doświadczeniu miały naciśnięcie właściwego dźwigni odpowiadający danym świetle wskaźnika, w drugim mieli odróżnić wąskich i szerokich otworów.

Elektrody podniósł aktywność mózgu pierwszego szczura, “Encoder” i doprowadza go przez internet do mózgu swojego partnera, “Dekoder”, który miał te same dźwignie w klatce, ale nie otrzymała żadnych sygnałów wizualnych, którego z nacisnąć. Najlepsze szczury dekoder poprawnie naśladować ich odpowiednich partnerów enkodera 70 procent czasu.

Miguel Nicolelis, pionier badań nad interfejsami mózg-komputer na Duke University w Północnej Karolinie, pracował na eksperymentach z naukowcami na Safra Międzynarodowego Instytutu Neuroscience Natal w rodzinnej Brazylii. Ich wyniki zostały opublikowane w czwartek w czasopiśmie sprawozdań naukowych.

Prof Nicolelis powiedział eksperymenty mogą doprowadzić do stworzenia biologicznego komputera – lub “brain-net” – łączenie wielu umysłów. “Nie możemy nawet przewidzieć jakie właściwości wschodzących wydaje kiedy zwierzęta zaczynają interakcję jako część mózgu-net”, powiedział. “W teorii, można sobie wyobrazić, że połączenie mózgu mogłoby przyczynić się, że poszczególne mózgi nie mogą osiągnąć samodzielnie. Jedno zwierzę może nawet zawierać czyjeś poczucie siebie.”

Współpraca pracował nie tylko wtedy, gdy oba szczury były w tym samym laboratorium, ale także wtedy, gdy był w Duke, a drugi w Brazylii. “Mimo, że zwierzęta były na różnych kontynentach, z otrzymanego przekazu hałaśliwym i opóźnienia sygnału, mogą nadal komunikować”, powiedział Miguel Pais-Vieira, inny członek zespołu. “To mówi nam, że możemy stworzyć funkcjonalną sieć mózgach zwierząt rozmieszczonych w różnych miejscach.”

Poprzednie badania wykazały, że informacje wizualne i dotykowe mogą być podawane do iz mózgu szczura za pomocą elektrod wszczepionych mikroskopijne w korze – ostatnio, gdy zwierzęta nauczyły się “czuć” niewidzialne promieniowanie podczerwone.

W pierwszym eksperymencie profesora Nicolelis ‘, szczur koder dostał większą nagrodę, jeśli dekoder też dokonał właściwego wyboru, prowadząc do dwukierunkowej nerwowej współpracy obu szczurów. “Widzieliśmy, że kiedy szczur dekoder popełniła błąd, koder zasadniczo zmieniło zarówno jego funkcjonowanie mózgu i zachowanie, aby ułatwić swoim partnerem, aby uzyskać to prawo,” powiedział. “Koder poprawić stosunek sygnału do szumu, że jego aktywność mózgu reprezentowane decyzję, więc sygnał się czystszy i łatwiejszy do wykrycia.”

W drugim eksperymencie, skan dekodera mózgu wykazały, że stanowią zaczęła wąsy enkodera oraz własne wąsy kory w dotyku. “Szczur stworzył reprezentację drugiego ciała na szczycie własnej”, powiedział profesor Nicolelis.

Profesor Christopher James, ekspert w mózg-komputer relacje na Warwick University w Wielkiej Brytanii, powiedział, że zespół Duke plany dla sieci multi-mózgowych może działać u zwierząt, ale ze względów etycznych i praktycznych, nie byłoby właściwe dla ludzi, w przewidywalnej przyszłości . “System wymaga wprowadzania inwazyjnych elektrod uczestników i sygnałów wizualnych i dotykowych zaangażowanych mózgu są dość surowe,” Prof James zauważył. “Nie można wymieniać abstrakcyjnych myśli.”

Leave a Reply