Czy Kinect Microsoftu wreszcie dostarczyć dla graczy?

Wszystko w jednej Xbox w nowych i ulepszonych kamery Kinect brzmi niesamowicie.

Ma większe pole widzenia, co oznacza, że ​​będzie pracować w mniejszych pomieszczeniach. Można go wykryć najbardziej subtelne ruchy, jak obrót nadgarstka. Można nawet powiedzieć, że tętno czytając zmiany kolorów w twarz.
Możliwości, jak te cechy mogą znaleźć drogę do gier są nieograniczone. Ale wszyscy czuliśmy to samo cztery lata temu, gdy Microsoft (MSFT, Fortune 500) wprowadziła oryginalne Kinect i obiecał gier następnego poziomu bezpłatnie kontrolery.
Co się stało? Okazało się, że sprzęt Kinect nie był tak zaawansowany, jak myśleliśmy.
Wszystkie nasze salony były zbyt małe, aby naprawdę dobrze się z Kinect. A Kinect przybył na końcu Xbox 360 w cyklu życia. Nawet jeśli twórcy chcieli budować swoje największe tytuły wokół technologii (którego nie było), nie było sposobu, Microsoft może uzyskać jego nowy sprzęt w ręce swoich dotychczasowych graczy, w rozsądnych ramach czasowych.
Więc mamy jeden rozczarowujące gry Kinect po drugim. Było kilka highlights, takie jak “Dance Central” i “The Gunstringer”, ale to, co najczęściej ma były trackery fitness i nieuniknione letdowns jak “Kinect Star Wars”.
Ale teraz Microsoft obiecuje, że wszystko jest inaczej z nowym Kinect i Xbox One. Execs Marketing pokazała parę zgrabnych trików poleceń głosowych, i zwrócił uwagę, że Kinect będzie obowiązkowa część konsoli z pierwszego dnia. Inżynierowie reklamowany jak oni zająć wszystkie oryginalne Kinect niedociągnięć.
Wszystko brzmi świetnie. Wszystko wygląda świetnie. Ale wciąż nie wiem, czy nie będzie żadnych wielkich gier dla Kinect.
Tylko kilka gier były stronę na zeszłotygodniowej Xbox One. I to nie jeden deweloper – nawet jedna z wytwórni własnych Microsoftu – obiecał wielką ideę nowego Kinect.
I zapytał Andrew Wilson, szef EA Sports, o swoich myślach na Kinect i plany EA dla Kinect. Skończyło się niewiele więcej niż w puszkach odpowiedzi na temat imponujący sprzęt jest i niejasne obietnicy, że EA (EA) gier będzie korzystać z tej technologii w przyszłości.
Ja również rozmawiałem z Yusuf Mehdi, człowiek zadanie marketingu Xbox One, na ten temat. Nawet nie pójdzie tak daleko, aby powiedzieć, że główne gry spowodowałoby znaczne wykorzystanie Kinect, ale on nie myśli nowy Kinect będzie uzupełniać tradycyjną rozgrywkę bardziej regularnie.
Przykładem wyobrażał był Kinect camera tracking tułów pochylony w lewo lub w prawo, jak grać z kontrolerem w ręku, lub wykrywania i integracji działań z otaczającego środowiska, jak ktoś idzie się za siebie podczas gry.
Ale jest posiadanie odpowiedniego sprzętu w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, tak naprawdę wystarczy, aby zachęcić deweloperów? Biorąc pod uwagę wielkie budżety, oczekiwania wysokie, a napięte terminy, że główne studios gry poruszają się na, to nie trudno sobie wyobrazić ich wybierają komfort znać, zamiast wyruszą do Kinect pustyni, gdzie groźba awarii jest wyczuwalne.
Istnieje indie deweloperzy, których reputację prawdziwych innowatorów wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. Oni wydają się idealnym grupy do sądu dla gier Kinect-centric. Ale z dźwiękami to, Microsoft jest tak zimno, jak zawsze na idei indie gier z jednej konsoli Xbox platformy.
Oznacza to, że odpowiedzialność za popychanie Kinect gier przodu może spaść na barki własnych Microsoftu wewnętrznych deweloperów.
Nintendo zrobił to w ciągu roku, co by np. przy wprowadzaniu radykalnych nowych sposobów gry. Pomimo tego, że wypracowane lepiej na swoim urządzeniu przenośnym DS niż Wii, Nintendo gry własne umieszczono projekt dla innych deweloperów poszukujących pomysłów, jak wykorzystać sprzęt.
To może być czas dla Microsoft pożyczyć stronę z Nintendo PlayBook i zrobić to samo. W przeciwnym razie nigdy nie może uzyskać upraw fajnych gier, że naprawdę w pełni wykorzystać z Kinect.

Leave a Reply