Cyborg böcek ve kediler Glow-in-the-dark: biz mühendislik hayvanlar nasıl

Ultraviyole ışık altında parlayan için tasarlanmış bir cyborg böceği ya da bir evcil hayvan balık size gelecek hakkında bir film görmek istiyorum bir şey gibi gelebilir.

Ama eğer durum buysa, o zaman geleceği burada.
Bunlar sadece gelişmeleri bilim muhabiri Emily Anthes ikisidir onu yeni kitabında araştırıyor, “Frankenstein Kedi:. Biotech Brave New Beasts kadar sarılma” Ve bu süreçte etik konusunda bir diyalog açılması – kolay-digest dilinde, Anthes bilim adamları, diğer canlıların yeniden biçimlendiriyor çeşitli yollar bakar.
Klonlama, örneğin, “pharming” olarak geliyor, bu tartışmanın içine düşer veya tıbbi amaçlar için genetik mühendisliği hayvanlar. De ve bazen insanlar yararlanan – protez gelişmeler yaralanan hayvanlar için yeni seçenekler veriyoruz.
Uzaktan kumanda roaches
O bir yengeç tuzak doğrultusunda yakalandı sonra onu kuyruk kaybetti ve bir protez biri ile takıldı – – iPod kontrolü bir hamamböceği bacak Anthes İzle hikayesi Atlantik yunus Kış, bir örneğini vurgular esinlenerek 2011 film “Dolphin Tale . ” Kış kuyruğu geliştirme sürecinde, bilim adamları bazı insan ampute artık çünkü onun etkileyici kavrama kendi yapay uzuvlar kullandığınız bir protez jel liner ile geldi.
Biyoteknoloji yeteneklerini hayvan sahipleri uzatmak. Alerjisi olan kedi severler muhtemelen genetik mühendisliğinin bir çözüm sunabilir duymak ilgi olacağını ise bir sevgili arkadaşı kaybetme konusunda fret bir köpek sahibi, olasılıklar klonlama teklifler ilgisini olabilir.
Genetik bir floresan protein geni içeren için tasarlanmış edilmiştir zebrafish vardır Glofish, 49 eyalette hayvan olarak satılmaktadır. (Anthes onun gibi daha fazla bir pazar olmaktan orada öngörmemektedir ancak ultraviyole ışık altında konulduğunda parlıyor ABD, Bay Green Genler, bir ev kedisi de var.)
CNN bu örnekler ve Anthes ile bu hafta bir röportajda mühendislik hayvanların oluşturduğu stickier etik sorulara bazı araştırdı. Bazı cevaplar kısalık için düzenlenmiş vardı.
CNN: “Frankenstein Kedi” arkasındaki itici güç neydi?
Anthes: Ben bir bilim geek ve bir hayvan sever değilim, bu yüzden hayvanlar hakkında hikayeler doğru çekilmek. Zamanla, her hafta olduğu gibi orada genetiği değiştirilmiş bu konuda bazı yeni bir hikaye olduğunu, ya da, ya da cyborg böcek veya böcek uçağı klonlanmış görünüyordu fark ettim. Ben birlikte tüm parçaları koyarak ve bu tüm ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyorum ilgilenen var.
Biz olmak kimiz … Tanrı oynuyor? Senin hayvan dünyasında her zaman görmek bir deyim.
Emily AnthesCNN: Eğer yunus gibi bir şey bakmak ve nasıl bitti biz kendi ampute tedavi yolu ifa ederken, bir bütün etrafında kazan-kazan gibi görünüyor. Ama ne noktada insan problemleri yardımcı olmak için farklı deneyleri kullanarak bahsediyoruz zaman, biraz kıllı olmak ve ahlaki belirsiz mi?
Anthes: Yunus büyük bir örnektir, çünkü zaten kendi yaralı bir hayvan tedavi gerektirdiğini. Bu yolda insan hesaplaşma olabilir, ama bu işi sürecinde, size daha iyi bir hayvan yapıyoruz. Ancak tüm araştırmalar böyledir. Bazı durumlarda, biz sağlıklı ve biz onları çalışmaya böylece biz onları hasta ediyorsun hayvanları, ve, tabii ki, daha etik karmaşık bir çok şey var.
Bu muhtemelen en biri – en değilse – genetik mühendisliği yaygın kullanımları, bilim mühendisliği fareler ve daha sonra insan hastalığı için şifa ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi edinmek için okumak istediğiniz çeşitli hastalıklardan muzdarip fare. Bu hayvan refahı ve insan refahına doğrudan karşı olan oldukça net bir örneğidir.
Derinden haksız görünüyor, çünkü zor bulunuyor, ve bazı duyu, öyle. Ben hayvanları seviyorum ve bize sadece tümörleri ile her zaman çivili sıçan oluşturarak görmek istemiyorum, ama aslında kanser için bir çare doğuracak söyledi eğer, o hayır demek zor.
Çalışmalar halk derinden bu konuda çelişki olduğunu göstermiştir, ve sana potansiyel faydaları nelerdir dayalı yapabileceğiniz bazı ayrımlar vardır düşünüyorum. Ben hayvanlar üzerinde kozmetik test fikrini sevmiyorum ve ben bir sürü insan benimle aynı fikirde olacağını düşünüyorum. Ama insanlar için potansiyel sonuca çok büyük çünkü, hayvanlar üzerinde kemoterapi test söz konusu olduğunda çoğu insan biraz daha kabul olduğunu düşünüyorum. Tabii ki, bu hayvan için bir teselli değil.
CNN: Seni biz kişiselleştirme alışık bir dönemde olduğunuzu, teknoloji hakkında kitabınızda ilginç bir noktaya geldi düşündüm. Bu ne için biyoteknoloji beklemeye geleceği olabilir?
Anthes: Biz uzun bir süre için özel tasarlanmış hayvan istenen var, bunları oluşturmak için bizim seçenekleri sınırlı o kadar. Moleküler genetik teknikleri gerçekten bize gidip, ilk defa, çok özel bireysel genlerin hedef sağlar.
Ilgi büyük alanlarından biri anti-alerjik evcil hayvanlar oluşturmak olmuştur. Kediler ile, örneğin, bir gen özel olarak var ki bir insan çok tepki hangi bir protein kodlar. Fikir bu proteinin devre dışı eğer, belki bir alerjik reaksiyona neden olmayan bir kedi olması.
Ben bir genetik hipoalerjenik kedi için talep çok olacak ve ben çok kolay pazarda bir hit olmanın hayal bir şey olacağını bir şey olduğunu düşünüyorum.
Ben gerçekten görmek için gidiyoruz düşünüyorum … elektronik bit ve biyolojik olanlar birleştirmek yaratıklar bir büyüme.
Emily AnthesCNN: Bu çok yararlı bir amaca, ama sonra tekrar, etik sınırları nerede sorular ortaya çıkarmaktadır.
Anthes: Ben genetik teknolojileri de yağmuruna tutarak olmuştur bütün eleştirileri anlıyorum ve çoğu kesinlikle geçerli olduğunu düşünüyorum. Biz hayvan refahı düşünmelisiniz, çevresel etkileri göz önünde, insan güvenliğini düşünmelisiniz.
Ve kesinlikle biz hayvanlar için iyi değildir değişiklikler, insanlar için iyi değil yapmak istediğiniz durumlar olacağı, çevre için iyi değil, ve biz kesinlikle bu ürünleri reddetmek gerekir.
Ben gerçekten yapmak istediğim nokta her zaman bu şekilde olmak zorunda olmadığını düşünüyorum. Her ürünün zararlı ve tehlikeli olacak, ve bazı gerçekten yararlı olabilir. Ben bazı yararlı uygulamalar olabilir zaman bu teknolojilerin yandan dışarı reddetti görmekten nefret ediyorum.
CNN: biyoteknoloji hakkında kaygı kaynaklanıyor nereden buluyorsun?
Anthes: Biraz farklı kaygıları vardır düşünüyorum ve onlar bilimkurgu esque çeşit olsun bile bazıları pratiktir. Bu değiştirilmiş balık gevşek olsun [B] şapka olur, ve ne hasara yol açıyor olabilir?
Sonra hakkında daha felsefi endişeler vardır, ‘Bu doğal mı?’ ve sonra, ‘bu normal değil, o yanlış yapıyor? ” Ve kim Allah’a oynarken, alıntı tırnağı olmak mı? Senin hayvan dünyasında her zaman görmek bir deyim. Biz kontrol edemediği güçlerin salmanın sıralamak mı? Bunlar tekrar tekrar gelip tüm soruları vardır.
Bunun temelinde, bu yeni ve yüksek teknoloji olduğu bir gerçektir. … Yeni şeyler eski şeyler çok daha korkutucu vardır. Alıntı tırnağı olan şeyler, teknolojik, alıntı tırnağı, doğal olan şeyler daha korkunç vardır. O bir çok faktör sizin genetik mühendisliği gibi bir şey hakkında konuşurken araya sarılmış olması.
CNN: Orada bir türün veya biyoteknoloji ön planda olarak ilgisini deney oldu mu?
Anthes: Ben cyborg bu dünyada gerçekten büyüleyici olduğunu düşünüyorum, hem de geleceğin çok temsili. Ben biyoteknoloji erken bir sürü iş biyoloji ve zaten orada olan genler manipüle düşünüyorum. Ben birçok yönden geleceğe cansız ile yaşayan mash-up, bir-biyotik ile biyotik olduğunu düşünüyorum. Ben gerçekten farklı nedenlerle çok sayıda ve farklı türler, elektronik bit ve biyolojik olanlar birleştirmek yaratıklar bir büyüme sürü içinde görmek için gidiyoruz düşünüyorum.
CNN: Bu size kitap (bilim adamları askeri amaçlı istihbarat elde etmek için kullanılabilecek bir cihazın içine bir böcek açmak nasıl okuyan yerlerde) bahsettiğin robot böcek gibi.
Anthes: Bu bir çok dramatik bir örnek var ve ben onları daha olacağını düşünüyorum. Ama ben daha fazla ve daha yaygın hale gelecektir siborgların az dramatik çeşit var olacağını düşünüyorum. Beyinde nöro-protez implante tür, ve (kullanarak) biyonik protez uzuvlar dahil insan hastalığı için test edilen tedavilerin bir dizi vardır. Ben onları içine kablolu elektronik parçalar var insanlara veya hayvanlara rastlamak daha mainstream olmaya gidiyor.
CNN: Eğer son biyoteknoloji araştırmaları gelebilecek bir kişinin kişisel yaşam üzerinde büyük etkileri nelerdir sizce?
Anthes: Ben sadece deli gibi büyüyor köpek genetiği, bu alanda potansiyel bir sürü olduğunu düşünüyorum. Biz zaten bazılarını görmek için başlıyoruz: Orada az 100 $ için köpek DNA test edebilirsiniz ticari laboratuarları vardır ve gerçekten sizin için daha iyi tıbbi kararlar vermenize yardımcı olabilir bu eğilimli ne olabileceğini hastalıkları hakkında ve bu bilgileri vermek köpek. Ben bakım ve genetiğin bu dünya bize çok araştırma göstermiştir genetik köpek hastalığı, dünyanın köpekler birçok ırkları arasında büyük bir sorundur mücadele yardımcı olabilir düşünüyorum.
CNN: genetiği değiştirilmiş hayvanlar yaratmak için çalışıyor senin kitabında söylemek bizi hakkında bir şeyler söylüyor. Buna ne cevap olmak buldun yazılı bitince?
Anthes: Ben bir cevap var emin değilim, ama bir kaç şey ortaya koymaktadır.
Biz estetik değeri ile aşılamak evcil hayvan olduğu, örneğin, göstermektedir. Bazen biz sadece bize güzel bakmak için onları değiştirmek istiyorum. Bazen sadece iyi et veya ilaçların belirli türlü üretmek için, bize daha iyi bir hizmet sunmak için (hayvanları) değiştirmek istiyorum. Bazen, onların sağlığı için fedakarlık üzerinden onları daha değiştirmek istiyorum.
Biz aynı anda onlar bize vermek için ne onlara değer verdiğinizi, ama biz de istediğiniz – ya da biz istiyoruz düşünüyorum – onları kendi iyiliği için uzun, sağlıklı bir yaşam için; Bu kadar karmaşık hayvanlar ile ilişkileri bazı açılardan gösterir.
Ben tekrar ve tekrar geri geldi bir şey oldu. Alt satırda bu duygularımızı diğer türler için ne kadar karmaşık olduğunu ortaya koymaktadır. Acılarını Tamam belki o bize kanseri için bir çare verirse Biz henüz onların acı çektiğini görmek istiyorum, istemiyorum. Biz derinden hayvanlar hayatımızda oynadığı rol konusunda çelişkide olduğunuzu ortaya koymaktadır.

Leave a Reply