Cyberataki nie może złamać internet

Ostatnia ciąg gigantycznych cyberataków udowodnił, że można zginać, ale nie złamać Internetu.

Łatwo jest wziąć w dół strony. Metoda ataku o nazwie “dystrybuowane odmowa usługi” pozwala cyberprzestępcy na bezpośrednie ogromne ilości ruchu na stronie internetowej, przytłoczenia swoje serwery i renderowania nieosiągalnego miejscu. Banki, strony internetowe rządu i giełdy finansowe były częste cele ostatnich ataków DDoS.
Ale w zeszłym miesiącu, European spam-profilaktyka serwis Spamhaus został trafiony z największych cyberattack znany w historii. Prędkości zwolnił dla dużej części Europy, według CloudFlare, firma wynajęta przez Spamhaus pokrzyżować swoje ataki.
Napastnicy używane prawie 100.000 serwery wysłać 300 gigabitów ruchu na sekundę. To ponad trzy razy większe niż sponsorowanych cyberataków irańska września 2012, co uniemożliwiło dostęp do stron internetowych niektórych banków amerykańskich na dzień.
Podobne opowieści: przerażające wyszukiwarka w internecie
Jednak eksperci twierdzą, że cały Internet nie może być po prostu włączył lub off jak włącznik światła.
“Infrastruktura Internet jest bardzo wytrzymały i został zaprojektowany, aby zapewnić niezawodne dostawy ruchu przy wysokiej jakości usług,” powiedział Dr Phyllis Schneck, dyrektor ds. technicznych w firmie McAfee, Intel (INTC, Fortune 500), dział zabezpieczeń Internet. Pomimo łatwości zdejmując poszczególne strony internetowe, byłoby to bardzo trudne do utrzymania Spamhaus atak poziomie przez dłuższy czas – niech sam ciągły przepływ ruchu, który przekracza możliwości dostawców usług internetowych do połączenia swoich klientów. Chociaż dziesiątki tysięcy serwerów nazw domen systemu porwano w ataku Spamhaus istnieją 21.000.000 takie serwery w Internecie dzisiaj.
Podobne opowieści: lobbing Cybersecurity dwukrotnie w 2012
Internet jest bardzo rozproszony system. Były czasy, kiedy regionalnym dostępu do Internetu zostało przerwane, albo ataków na krytyczne usługi, przypadkowym podwodnego cięcia kabla lub rzędu bieg użyteczności zamykaniem dostępu. Jednak Internet nadal działać dla miliardów ludzi spoza tych regionów.
W Stanach Zjednoczonych, wiele zwolnienia są wbudowane w Internecie. Nawet jeśli jeden lub dwa tory zostały zakłócone z routera sieci sąsiedztwa w Internecie, prawdopodobnie nawet nie zauważy. Internet jest Transmission Control Protocol jest naprawdę dobry w przekierowywanie ruchu.
Innym kluczowym punktem: Cyberattackers zależy od internetu też.
“Internet jest co napastnicy muszą dostarczyć Denial of Service”, powiedział Gavin Reid, kierownik inżynierii i produktów dla Cisco (CSCO, Fortune 500). “Przypuszczam, że to możliwe, atak DDoS może być na tyle duża, aby wziąć w dół dużej części Internetu, ale nie widziałem tego.”
Tylko rządy naprawdę mieć możliwość szlifować cały Internet do zatrzymania na długim odcinku czasu.
Więc nawet jak Cyberataki zwiększyć rozmiar, wpływ łączność z Internetem dla wielu, cyberprzestępcy nie zniszczy internet.

Leave a Reply