Čínská vysokorychlostní vlaky přilákat frustrovaných letáky

S méně než půl hodiny nazbyt, Chen Zhu klidně vyšel z metra stanice připojené k masivnímu Pekingu Západní nádraží s malým, kolových sáčku.

Při načítání letenku z kiosku, Chen breezed přes bezpečnostní kontroly před skenováním letenku otevřít automatické brány vedoucí na nástupiště. Pět minut po nástupu, četla knihu jako její vlak kuličky vyjel z nádraží přesně na čas.
Pro tohoto mladého novináře, který často cestuje za prací, tyto kroky se staly součástí stále atraktivní rutiny uprostřed zhoršující letového provozu přetížení hlavních letišť po celé Číně.
“Lety z Pekingu jsou vždy zpoždění,” řekl Chen. “Ode dveří ke dveřím, vysokorychlostní vlaky jsou často rychlejší než létání pro mě.
Dobré jídlo na cestách
V Evropě je vysokorychlostní železniční budoucnost
Vlak opouští Beijing West Rail Station. Svět je nejdelší vysokorychlostní železniční linka odkazy Pekingu a Guangzhou, Čína jižní hub 2300 km daleko.
Pracovník přípravy na otevření nádraží Wuhan nádraží v roce 2009. Vysokorychlostní železniční služba začala v Číně v roce 2007 a nyní má svět je nejdelší vlak kuličky síť, s cestami blíží 10000km ve všech.
Čekání na vlak v Nanjingu. Národní železniční dopravce provozuje vysokorychlostní lokomotivy označené “Harmonie” v čínštině.
Shenzhen Severní nádraží, v blízkosti Hongkongu, byl dokončen v roce 2011. Peking-Guangzhou linka bude nakonec být spojena s Shenzhen a Hong Kong.
2011 kolizí, který měl za následek 40 mrtvých vedla mnohé k otázce, zda se zaměřují na stavební cílů je zastiňovat bezpečnost. Vlak Rychlosti byly zpomalil po incidentu.
Při pohledu na mapu železniční sítě v Číně v Guangzhou. Úředníci říkají, že do roku 2020, čínský železniční systém – vysoká rychlost a jinak – bude mít 120.000 km železničních tratí.
Potřeba speedRapid developmentReady na rumbleIf stavíte itHalting concernsAn rozšiřující webHIDE TITULKY
Čínská rychle se rozšiřující vysokorychlostní železniční síť je nyní svět je nejzaměstnanější s denním počtem cestujících převyšující 1,3 mil..
Na ránu cestu Chena, vlak G511 hnal na venkově na 300 km za hodinu (186 mph), z Pekingu do centrálního města Wuhan za pouhých pět hodin – méně než polovinu času na pravidelnou leteckou cestou.
Nové spojení mezi Pekingem a Wuhan otevřen v prosinci loňského roku a přidal se, co se stalo světově nejdelší vysokorychlostní železniční trať, běh téměř 2300 km (1429 mil) od hlavního města Číny na jihu metropole Guangzhou.
Přečtěte si více: Co ženy chtějí obchodní cestující v hotelech
Ačkoli Chen upřednostňuje létat na delších trasách, ona říká, že na služební cesty kratší než šest hodin, výběr z vlaku na letadlo je nyní nasnadě.
“Pracuji nebo číst ve vlaku,” řekla, zdůrazňující výhody nepřerušovaného mobilního telefonu recepci. “Je skvělé, že každý má přístup k elektrické zásuvce.”
Na 85 dolarů, její druhé třídy sídlo stojí méně než polovinu plné jízdné Economy letenku na této hlavní obchodní trasy.
Nyní na světě druhou největší ekonomikou, a při penězích Číny byl zaneprázdněn nákup zahraničních železničních technologií a budování vysokorychlostních tratí.
Čínská vláda, která vlastní a provozuje veškeré tuzemské železniční společnosti, který byl zahájen v zemi první vysokorychlostní služby v roce 2007 a nyní se může pochlubit 9300 km (5778 mil) na vysokorychlostních tratích celostátní, soustružení neexistující sítě na nejdelší na světě v několika krátkých let.
Za méně než deset let, jsme vybudovali další vysokorychlostní železniční linky než to, co se v Japonsku a Evropě 40 let stavět
Zhao Jian, Peking Jiaotong University “Za méně než deset let, jsme vybudovali další vysokorychlostní železniční linky než to, co se v Japonsku a Evropě 40 let stavět,” řekl Zhao Jian, profesor ekonomie na Pekingské Jiaotong univerzitě a jeden z země je předními odborníky na železniční dopravu.
“Měli jsme takovou úžasnou růst, neboť vyvlastnění pozemků je levné, a tak je práce,” vysvětlil. “Máte také úspory z rozsahu – v jiných zemích obvykle vybudovat několik set kilometrů tratí, ale v Číně, mluvíme o tisíce kilometrů.”
Přečtěte si více: Chcete kancelář s pokojovou službou?
Ačkoli Zhao je často citován jako skeptický hlas v rozvoji vysokorychlostní železnice v Číně, i on je zaujatý po užití několika jízd.
“Vzal jsem si vysokorychlostní vlaky v Japonsku, Německu, Francii, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu,” řekl. “Naše nabídka nejhladší a nejrychlejší jízdu na světě.”
Masivní investice a rychlá výstavba však vyvolaly obavy veřejnosti v průběhu této nové služby v oblasti bezpečnosti a komerční životaschopnosti záznamu, uprostřed mediálních zpráv státních prázdných vlacích, které cestují mezi nepohodlných nových stanic v méně rozvinutých provinciích.
Již železniční úředníci zpomalil některé kulka vlaky – původně plánoval běžet tak rychle, jak 380 km za hodinu (236 mph), – zajistit, aby služby bezpečnější a levnější.
“Zvýšení rychlosti na 350kmph (217 mph) nebo 380 km za hodinu (236 mph), by vedlo ke snížení vestavěný bezpečnostní propouštění, a výrazně zvýší opotřebení-a-slza a provozních nákladů,” řekl Zhao. “Není to tím rychleji, tím lépe.”
Během většiny z její cesty, Chen vlak byl jen z poloviny plná, ale to není tlumit její nadšení pro její oblíbený způsob dopravy.
“Myslím, že v některých částech země, přičemž vysokorychlostní vlaky bude jako s autobusy v budoucnosti,” řekla.
Čínská vláda se údajně strávil 300 miliard dolarů, aby tuto vizi reality, pohybující se plnou parou vpřed na jeho plánu vybudovat 25.000 kilometrů (15.534 mil) vysokorychlostní železniční sítě do roku 2020.

Leave a Reply