Çin Afrika kadar satın alıyor mu?

Dünyanın ikinci süper kıtanın her yerinde petrol ve madencilik firmalarının çalışan, Afrika milyarlarca dolar akıtıyor.

Çin yollar ve köprüler stadyum ve önemli hükümet binaları için her şeyi inşa ediyor.
Afrika Birliği, Afrika’nın belki de en önemli siyasi yapı, bir merkezi 200 milyon dolar ayarlamak için, Çin parası tamamen inşa edilmiştir.
Çin’de agresif Afrika’da yatırım yaparken, ABD kenarda oturmuş gibi görünüyor. Çin’in Afrika’nın en büyük ticaret ortağı ABD geçti.
Xi Jinping sadece iki hafta önce Çin’in yeni lideri oldu ve şimdi Xi başkan olarak yaptığı ilk dış gezi bir parçası olarak Afrika’da olduğu.
Afrika dünyanın en hızlı büyüyen bir pazar ve dünyanın en zengin maden rezervi var, yani Açıkçası yapılacak para var. Ama Çin fazlasını mı istiyorsunuz?
Afrika’nın en nefret geçmişin bir tekrarı – Bazıları bu sömürgeciliğin yeni bir form olduğunu savunuyorlar.
Nijerya merkez bankası müdürü geçenlerde “Çin bizim birincil mal alır ve bize üretilmiş olanları satar, dedi. Bu, aynı zamanda, sömürgeciliğin özüdür. Afrika şimdi isteyerek emperyalizmin yeni bir form kendini açılıyor. ”
Birçok Afrikalılar kapitalizm ve sömürgecilik arasında ince bir çizgi görürsünüz.
Afrikalılar ve Çin hem de bu ticaret ve yatırım parası alıyorsanız Ian Bremmer Avrasya Grubu Başkanı ve o CNN Ali Vleshi anlattı
Onlar yatırım yeri “Açıkçası Çin seçici değildir. Bunlar genellikle Batı kadar sahip olmadığı yerlere giderim. ”
Sonuç olarak, Bremmer Çin daha az demokratik ve daha otoriter olan az gelişmiş yerlerde yatırım yapmak eğilimindedir diyor. Bu bölgelerde, Afrika hükümetleri nakit bir sürü görüyor olabilirsiniz, ancak insanlar çok az görüyoruz.
“Çin açıkça onlar anlaşma iki şekilde istediğini alıyorsanız,” Bremmer dedi.
Daha demokratik ülkelerde, insanların Çin varlığı ile huzursuz olabilir. Çince yazma çekler, artı onlar gelir ve altyapı kurmak için hazırız, çünkü çok daha fazla ABD daha – Bremmer Çin bugüne kadar Nijeryalılar olduğu en etkili ticaret ortağı olduğunu söyledim, bir Nijeryalı resmi anlattı.
ABD’li yatırım aksine, Çin dizeleri ekli gelmiyor çünkü Afrika hükümetleri, bu tercih edebilirsiniz.
“Son birkaç gün içinde, Xi Jinping Afrika’da aşağı olmuştur ve o çok net Çin’in Afrika söz konusu olduğunda, herhangi bir siyasi dizeleri olmayacak belirtti. Ve o açıkça Amerika Birleşik Devletleri Eğer demokratik olmak isterken, onlar insan haklarına dikkat etmek istediğiniz ima ediyor. Yani, Tanrım, Çin bunu yapmayacağım. ”
Ama Bremmer aslında bağlı dizeleri farklı bir dizi olduğunu söyledi.
“Çin bedel genellikle onlar yerel işsizlik sorunları acıyor, çalışmak için bu ülkelere yolluyorlar ki Çince içerik sürü Çinli işçi çok içerir. Ve tabii ki, yiyecek dahil, malları, durumu Çin’e ihraç edilecek. Bu ülkelerde bir Faust tarzı bu pazarlık bazen var. ”
Bu, Çin için ekonomik kazanç dışında, jeopolitik ya da diğer stratejik çıkarları olmadan geliyor gibi görünüyor.
“Ben Afrika’da daha iyi yönetilir oluyor çünkü Afrikalılar için sonuçta iyi olduğunu düşünüyorum,” Bremmer dedi. “Afrika’nın 1.1 milyar insan şu anda şehirlerde yaşıyor yüzde ellisi. Onların eğitimli kadınların alıyorsanız. Böyle bir şey olduğu gibi, daha iyi demografik görmeye başlarsınız. Onlar daha sürdürülebilir değil. Orada daha az yoksulluk elbette, ve hükümet geliştirir. Ve hükümet düzeldikçe, yatırım az sömürgeci seyir başlar. ”
Bir gün Nijerya gibi Çin’in yatırımları yerlerde tam bir daire gelir ve daha sömürge aramaya başlamak eğer Bremmer dedi, “hükümet kimse var ama kendilerini suçlama.”

Leave a Reply