Chińskie pociągi dużych prędkości przyciągnąć sfrustrowanych ulotek

W mniej niż pół godziny, aby oszczędzić, Chen Zhu spokojnie wyszedł ze stacji metra, połączony z masową Dworca Zachodniego Pekinie z małym, torby kołowych.

Na zdobycie jej bilet w kiosku, Chen breezed przez punkt kontrolny zabezpieczenia przed skanowaniem jej bilet do otwarcia zautomatyzowaną bramę prowadzącą do platformy. Pięć minut po wejściu na pokład, czytała książkę, jak jej pociągiem pocisku wycofał się z dworca dokładnie na czas.
Dla tego młodego dziennikarza, który często podróżuje do pracy, kroki te stały się częścią rutyny coraz bardziej atrakcyjne pośród pogarszającą powietrza korków na głównych lotniskach w Chinach.
“Loty spośród Pekinie są zawsze opóźnione,” Chen powiedział. “Od drzwi do drzwi, szybkobieżne pociągi są często szybsze niż latanie dla mnie.
Dobra kuchnia w ruchu
Duża przyszłość Europy kolei dużych prędkości
Pociąg opuszcza Beijing West Rail Station. Najdłuższy na świecie kolei dużych prędkości linii linki Beijing i Guangzhou, południowe Chiny hub 2300 km od hotelu.
Pracownik przygotowuje się do otwarcia Dworca Wuhan w 2009 roku. Szybki przejazd rozpoczął się w Chinach w roku 2007 i obecnie posiada najdłuższą na świecie sieć Bullet Train, z dróg zbliża 10000 km w ogóle.
Czekając na pociąg w Nanjing. Krajowy operator kolejowy biegnie szybkich lokomotyw oznaczonych “Harmony” w Chinach.
Shenzhen North Railway Station, w pobliżu Hongkongu, został ukończony w 2011. Pekin-Kanton linia zostanie ostatecznie związał się z Shenzhen i Hong Kongu.
2011 kolizja spowodowała 40 zgonów doprowadziły wielu do pytania, czy skupić się na celach budowlanych szkody dla bezpieczeństwa. Prędkości pociągów zostały spowolnione po incydencie.
Patrząc na mapę sieci kolejowej w Chinach, w Guangzhou. Urzędnicy twierdzą, że do roku 2020, chiński system kolejowy – szybki i inaczej – będzie miał 120.000 km torów.
Potrzeba speedRapid developmentReady do rumbleIf budujesz itHalting concernsAn rozszerzający webHIDE podpis
Chiny szybko expanding szybki sieć kolejowa jest teraz najbardziej ruchliwych na świecie z dzienną przejazdów przekraczającej 1.300.000.
W godzinach porannych podróży Chen, pociąg G511 ścigał przez wieś 300 kmph (186 mph) z Pekinu do centralnego miasta Wuhan w ciągu zaledwie pięciu godzin – mniej niż połowę czasu na regularne trasy kolejowej.
Nowy związek między Pekinie i Wuhan otwarty w grudniu ubiegłego roku i dodał do tego, co stało się najdłuższy na świecie linia szybkiej kolei, działa prawie 2300 km (1429 mila) od stolicy Chin do południowej metropolii Guangzhou.
Czytaj więcej: Co kobieta biznesmeni chcą w hotelach
Chociaż Chen wciąż woli latać na dłuższych trasach, mówi w podróży służbowej krótszym niż sześć godzin, wybór pociągu na samolot jest teraz nie myślenia.
“Pracuję lub czytać w pociągu,” powiedziała, podkreślając korzyści z nieprzerwanego mobilnego odbioru telefonu. “To wspaniałe, że każdy ma dostęp do gniazdka elektrycznego.”
Na 85 dolarów, jej siedziba drugiej klasy kosztuje mniej niż połowa pełnego klasy ekonomicznej taryfy biletu lotniczego na tej ważnej trasie biznesu.
Teraz drugi na świecie pod względem wielkości gospodarki, i płukać gotówką, China został zajęty zakup zagranicznych technologii kolejowych i budowy szybkich linii.
Chiński rząd, który jest właścicielem i operatorem wszystkich krajowych spółek kolejowych, rozpoczęła pierwszy w kraju dużych prędkości w 2007 r. i obecnie posiada 9300 kilometrów (5778 mila) tras szybkich kraju, zwracając się do nieistniejącego sieci na najdłuższy na świecie w kilku Krótkie lata.
W mniej niż dziesięć lat, wykonaliśmy więcej szybkich linii kolejowych, niż zajęło Japonii i Europie 40 lat na budowę
Zhao Jian, Beijing Jiaotong University “W mniej niż dziesięć lat, wykonaliśmy więcej szybkich linii kolejowych, niż zajęło Japonii i Europie 40 lat na budowę”, powiedział Zhao Jian, profesor ekonomii na Beijing Jiaotong University i jeden z kraju czołowych ekspertów na temat transportu kolejowego.
“Mieliśmy taki niesamowity wzrost, bo wywłaszczenie gruntów jest tania i tak jest praca”, wyjaśnił. “Masz także ekonomii skali – pozostałe kraje zazwyczaj zbudować kilkaset kilometrów tras, ale w Chinach mówimy o tysiące kilometrów.”
Czytaj więcej: Chcesz biuro z obsługą pokoju?
Chociaż Zhao jest często cytowany jako sceptyczny głos w rozwoju kolei dużych prędkości w Chinach, nawet on jest pod wrażeniem po zrobieniu kilku przejażdżki.
“Wziąłem szybkich pociągów w Japonii, Niemczech, Francji, Korei Południowej i na Tajwanie,” powiedział. “Nasza oferta płynność i najszybciej przejechać na świecie.”
Ogromne inwestycje i szybkiej budowy, jednak wzbudziły obawy społeczne nad nową usługę w rejestrze bezpieczeństwa oraz komercyjnej, wśród państwowych mediów raporty pustych pociągów podróżujących między niewygodnych nowych stacji w mniej rozwiniętych województwach.
Już urzędnicy kolejowi zwolnił jakieś torpedy – pierwotnie planowano uruchomić tak szybko jak 380 kmph (236 mph) – aby usługa bezpieczniejsze i tańsze.
“Podniesienie prędkości do 350kmph (217 mph) lub 380 kmph (236 mph) obniżyłoby wbudowane zwolnień bezpieczeństwa, a także znacznie zwiększyć zużycie i rozdarcie i koszty eksploatacji,” Zhao powiedział. “To nie jest szybciej, tym lepiej.”
Przez większość swojej podróży, pociąg Chen był tylko w połowie pełne, ale nie spowodowała spadek jej entuzjazm dla jej ulubiony środek transportu.
“Myślę, że w części kraju, przy szybkich pociągów będzie jak biorąc autobusów w przyszłości,” powiedział.
Chiński rząd rzekomo przeznaczy część 300000000000 dolarów, aby tę wizję rzeczywistości, przenosząc pełną parą na planie budowy 25.000 km (15534 mil) sieci szybkich kolei do 2020 roku.

Leave a Reply