Çfarë duhet të presin në WWDC të Apple

Të gjithë sytë botën e teknologjisë do të jetë në Apple e hënë, kur 24 vjetor Gjiganti informatikë së Worldwide Developers Konferencën Nis në San Francisko.
Si emrin e saj sugjeron se, tubim javor lejon të presë Apple prezantime dhe seminare për njerëzit që bëjnë një jetesë shkrim Apps dhe programe të tjera që të kandidojë në produktet e saj.
Por hapja e saj kryesor pothuajse gjithmonë e bën lajmin. Konferenca ka qenë pad nisjen për dy telefonat iPhone 3GS (në 2009 dhe 4 iPhone në vitin 2010) dhe Macs disa të reja, ose përditësuar,.
Këtë vit, ish-duket shumë e pamundur. Fundit? Ndoshta jo aq shumë.
Tifozët janë të grinden për disa eksitim, sepse Apple nuk ka prezantuar një produkt të ri të madh që nga tetor iPad Mini kaluar. Dhe me konkurrencën në rritje nga rivalët e tilla si Amazon dhe Samsung, ka gjithmonë mundësi që folks sekrete nga Cupertino janë gatim deri diçka të madhe.
Parashikimet për TV zgjuar Apple Kështu që këtu është një vështrim në atë që presin nga WWDC 2013. Kryesor i Apple nis të hënën në 1 ET darkës.
Një i ri iOS
Bast sigurt për WWDC është se Apple do të prezantojë iOS 7 në botë.
Për herë të parë, Apple nënkryetar Jonny Ive është përgjegjës për përditësimin, dhe raportet kanë sugjeruar sistemi operativ mobil do të jetë “i zi, të bardhë dhe të sheshtë të gjithë.”
Burime të paidentifikuara Apple kanë popped deri në Web, duke thënë se shumë nga ngjyra, shkëlqim dhe shndrit do të hiqen nga pamjen e iPad, iPhone dhe iPod ekranet e prek në favor të një temë të thjeshtë të zezë dhe të bardhë.
Style mënjanë, ka pothuajse me siguri do të jetë një mori tipare të reja për të njoftuar si.
Raportet janë përqëndruar mbi përmirësuar në makinë mbështetje për Maps dhe Siri, së bashku me integrimin e të ri për të palëve të treta (dhe jo në pronësi të Google-) Apps si faqen video Vimeo dhe foto faqen Flickr.
Azhurimi gjithashtu mund të sjellë desantim ajror, e cila lejon të lehtë shkëmbimin e Wi-Fi në mes pajisjeve të Apple, në celular.
MacBooks të reja
Laptopët MacBook dhe MacBook e ajrit jane si për shkak të përmirësohet, sipas pasi-a-vit model Apple. Dhe koha është e drejtë: Intel vetëm njoftoi një çip më të fuqishme të përpunimit.
Ajo do të jetë një sfidë për Apple për të tkurrur tashmë të Air ultra-të pakta MacBook shumë më tej. Por në qoftë se thashethemet janë të vërteta, beefier MacBook Pro mund të japë rrugën për një version të ri, sleeker e vetë.
Apple gjithashtu mund të futur një refreshed Mac Pro kullë desktop për ato xhepathellë menaxherëve të zyrës të cilët preferojnë të urdhërojë makina freshest.
Një shërbim streaming-muzikë?
Ajo duket si vetëm një çështje kohe para se hapa të Apple në tregun e mbushur me njerëz gjithnjë-streaming muzikë udhëhequr nga Pandora Spotify, dhe të tjerët.
Apple ka qenë duke e bërë marrëveshje me etiketat rekord të tilla si Universal Music dhe Warner Music Group, e cila do të lejojë që ata të këngëve të derdhet për të përdoruesit, si pjesë e një shërbimi falas ose paguar abonim.
Vëzhguesit presin një platformë të tillë, i quajtur ndoshta iRadio, do të ekzistojnë ndaras nga iTunes, shërbimi digital-media Apple, dhe të përqëndrohet në pajisje të lëvizshme.
Longshots
Sure, ka shpresa realiste. Pastaj nuk janë ato me të vërtetë zbavitëse.
Shpresoj kroje përjetshme në gjoksin e fanboy, kështu që ne nuk do të jenë ato për të shuar shpresat për një i madh, “Një gjë më shumë” befasi.
Dhe, hej – CEO Tim Cook ka ngacmohem tashmë “Kategoritë e emocionuese të reja Produkt” këtë vit.
Sipas vëzhguesve, një televizor Apple ka qenë në prag të duke u lëshuar për vite tani. (Ekspertët janë vetëm të sigurt kompania është duke shkuar për të rrokulliset nga një grup televiziv. Përfundimisht.)
Pak më shumë se një vit më parë, ka pasur një studim të veçantë cuditur Best Buy pyetur konsumatorët besnikë në lidhje me “konceptin” e një TV Apple. Ajo duket si shumë nga një gjë e vërtetë të ndodhë kurrë. Por do të ndodhë javën e ardhshme? Nuk ka gjasa.
Duke u bashkuar me mitik “ITV” është një orë Apple – një tjetër të gjithë produkti është i sigurt po vjen, pavarësisht Apple ka thënë asnjë gjë të tillë.
Tech vishet po bëhet një fushë e madhe dhe Apple me siguri do të doja të qetësohem disa prej të nxehtit të krijuara së fundmi nga qelqi Google.
Një watch ndihet pak më shumë gjasa se një TV, por jo me shumë. Këtë vjeshtë, vetëm në kohë për pazar pushime, duket si një datë shumë gjasa për lirimin e njërit apo të dy. Dhe, mjaft ndoshta, për një iPhone të ri.
Ka pasur disa zëra rreth një iPad të re të mundshme. Ajo ka qenë një pak më shumë se shtatë muaj pasi u zbulua Mini iPad, edhe pse, dhe vetëm katër muaj që Apple ofroi një version 128GB të homologut të saj më të madh. Pra, një model i ri do të jetë një surprizë.
Çfarë bëni ju doni të shihni nga Apple? Le ta dinë në komentet.

Leave a Reply