BRICS ülkeleri Suriye: para durağı akışı, isyancılara silah Yardım

Çarşamba günü Embattled Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad 2 yaşındaki iç savaşta isyancılara para ve silah sadık akmasına yardımcı Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika liderleri çağırdı.

Savunma Suriyeli muhalif, Doha Katar büyükelçilik açtığını aynı gün geldi. Salı günü orada toplantı Arap Birliği temsilcilerinin zirvesinde isyancılar Suriye’nin koltuğu almaya izin
“Sen, sen temsil eden tüm büyük siyasi, ekonomik ve kültürel ağırlığı ile … doğrudan etkileyen uluslararası hukuka aykırı olarak haksız ekonomik yaptırımlar sonucu, Suriye halkının acılarına son vermek mümkün olan tüm çabaları sarf davet edilirler Vatandaşlarımızın ve onların günlük ihtiyaçlarını geçim, “Esad Durban Güney Afrika şehir ekonomi zirvesine katılmakta BRICS ülkelerinin liderlerine mektup dedi.
Mektupta, devlet tarafından işletilen Suriye Arap Haber Ajansı tarafından hava ve çevrimiçi yürütülen, Esad Suriye ABD tarafından desteklenen “teröristler”, Avrupa Birliği ve Arap ülkeleri bir dizi tarafından hedef alındığını belirtti.
Suriyeli muhalif Liderlik sarsıldığı?
Suriyeli din adamı bombalama öldürüldü
Almanlar Suriyeli devrimciler benimsemeye
Mühimmat dan Müzik
Zirve sonunda yayınlanan bildiride Mülteciler yükü Ürdün ekonomisi, BRICS ülkelerinin liderleri – Bütün ekonomik benzer bir gelişme aşamasında olduğu kabul – onlar bir anlaşma arkasındayız dedi oluşturulması için çağrı geçen yıl ulaştı Suriye’de bir geçiş hükümeti.
Plan, açıklamada, “çatışmanın daha fazla militarize bizim muhalefet tazeledi.
Katar Muhalefet büyükelçilik
Suriye muhalefeti, bu arada, Doha bir büyükelçilik Çarşamba, Katar açıldı.
Elçilik Suriye halkının meşru temsilcisi olarak 100’den fazla ülke tarafından kabul edilmiştir Suriye Ulusal Koalisyon için ilk.
Diğer koalisyon büyükelçiler – Paris, Londra, Washington ve Körfez İşbirliği Konseyi ülkelerine temsilcisi – koalisyonun medya ofisi ile Sarah Karkour göre, resmi bir elçilik binası olmadan çalışabilir.
Koalisyon eskiden Katar geçen yıl Şam diplomatik yetkililerinin çekti sonra orada büyükelçiliğini kepenkli Esad’ın hükümetinin diplomatik temsilcileri yer elçilik devralıyor.
Esad zirvesinde koltuk isyancı liderler Arap Ligi kararına ateş püskürdü olarak, büyükelçilik açmanın muhalefet Haber de geldi.
Hükümet Arap Ligi koltuk karar için kendi tüzüğüne aykırı olduğunu söyledi “gayri meşru bir parti ve Suriye ulusal bayrak dışındaki bir bayrak yükseltmek,” devlet SANA haber ajansı bildirdi.
Rusya da devlet tarafından işletilen RIA-Novosti haber servisine göre, zirvede Suriye Ulusal Koalisyon rolüne itiraz.
Fazla 70.000 Suriyeliler – çoğunlukla siviller – şiddetli bir hükümeti darbe, silahlı bir ayaklanma ve görünürde sonu olmayan bir iç savaşa yol açan 2011 yılı Mart ayında hükümet karşıtı protestolardan dolayı öldürüldü.
Mülteci çatışmalar
Çarşamba günü, Suriyeliler mülteciler sınırı yakınlarındaki kamplardan birinde altı yaşam koşulları dediği üzerinde Türk makamları ile çatıştılar.
Çatışmalardan video Suriyeli protestocuların tazyikli su ile göstericilere püskürtülerek yanıtladı Türk güvenlik güçleri, taş, şişe ve diğer öğeleri gibi görünen atarak gösterdi.
Türkiye’de yapım aşamasında daha fazlası ile, 17 mülteci kampları kurma fazla 600 milyon dolardan geçirdi.
Suriye’de mücadele dahili 2 milyon insanı yerinden etti ve 4 milyondan fazla Birleşmiş Milletler göre, gıda, tıbbi bakım, insani yardım ihtiyacı vardır.
Yaklaşık 1 milyon kişi – ülke nüfusunun yaklaşık% 5 – mücadele BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne göre, 2011 yılı Mart ayında patlak yana Suriye kaçtı.

Leave a Reply