Boston bombalama, dijital kanıt sel bir nimet ve bir lanet

Duman Pazartesi günü Boston Maratonu bitiş çizgisine yakın iki ölümcül bombalı gelen temizler gibi, odak sorumluların belirlenmesi döner. Ve bu hiç de kolay bir görev. Sokakta cep telefonları ve kapalı devre kamera büyük sayı video ve fotoğraf inanılmaz bir zenginlik sağlar.

“Bu muhtemelen ülkedeki en iyi fotoğrafı alanlarından biridir,” Boston Polis Komiseri Ed Davis söyledi. Uygun fotoğraf ve video kanıt zenginliği bir meydan okuma ve bir fırsat hem de. “Biz her kare geçmesi niyetinde.”
Boston maraton sokaklar 26 kilometre boyunca uzanan ve büyük ölçüde halka açıktır. Bombalama etrafında olay 12 şehir blokları kapsar. “Bu, hiç uğraşmak zorunda kalmıştım en karmaşık olay ise,” Davis bombalama hakkında bir basın toplantısı Salı günü dedi.
“Elimizden geleni dijital fotoğraf delil işliyoruz,” Richard DesLauriers, FBI Boston Bölümü giden özel ajan diyor. O “halka onlar polise ne olursa olsun göndererek devam.” Diye sorar Sürecine video kanıt büyük miktarda var, o bir lojistik sorun oluştururken, diyor.
Boston bombalama delil bağlanması
Bir terör durumda savcılık
Araştırmacılar tarafından alınan Boston Maratonu bomba sahne resimleri patlayıcı kalıntıları göstermektedir. Fotoğraf Boston Ortak Terörizm Görev Gücü tarafından üretilen ve tespit edilmesi reddedildi bir ABD hükümet yetkilisi tarafından 16 Nisan günü Reuters’e için verilmiştir.
Çarşamba sabahı, soruşturmanın ilk elden bilgiye sahip bir federal kolluk kaynak sahne yakın bir binanın çatı bulunan olan bir düdüklü tencere bir kapak bombalama kullanılan sanılan CNN söyledi.
Bir bomba bir sırt çantası içinde gizli bir düdüklü tencerede muhafaza edildi, FBI bir ortak istihbarat bülteninde söyledi.
Cihaz ayrıca çivi, BBS ve rulman dahil olabilir parçaları vardı, FBI dedi.
Kurtarılan parça bir cihaz patlatmak için kullanılmış olabilir devre kartı, bir parçası bulunmaktadır. Bir kolluk resmi Pazartesi günü bomba muhtemelen zamanlayıcılarla patlatıldı söyledi. Ama FBI infilaklı sisteminin ayrıntıları bilinmeyen olduğunu söyledi.
En az bir düdüklü tencere, çivi ve olay yerinde bulunan naylon torba Yazısı teknisyenleri cihazları yeniden çalışacağız Virginia FBI ulusal laboratuvar, gönderildi, soruşturma açan ajan Salı söyledi.
ABD hükümeti teröristlerin patlayıcı ve şarapnel ile ambalaj ve patlatma kapaklar ile patlama ile bomba haline düdüklü tencereler dönüşebilir geçmişte federal kurumlar uyardı.
Adet cihazların her hacmi 6 litre (1,6 galon yaklaşık) oldu öneririz, bir Boston kolluk kaynak dedi.
“Hem iç ve dış (saldırılar) ve işaretlerinden vardır, ve bu her iki tarafında görebilirsiniz,” eski FBI Müdür Yardımcısı Tom Fuentes CNN söyledi.
BostonHIDE BAŞLIK gelen BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan BostonNew kanıt fotoğraflardan yeni kanıtlar fotoğrafları
Uzman: Hibe Fredericks Kolluk ve Indianapolis Acil Hizmetleri Video Birliği (LEVA) bir adli Video analisti ve öğretim yapmak kolay Ocak bomba. LEVA Video araştırmacılar yetiştirmek ve adli video kanıt büyük miktarda analiz etmek için tasarlanmıştır dünyadaki tek dijital multimedya kanıt işleme laboratuvarı, Fredericks diyor.
Hangi Boston ihtiyaç duyulan tam olarak budur.
Fredericks gibi dünkü maraton bombalama gibi bir trajedinin ardından halktan Video satın almak için kolluk standart bir olduğunu söylüyor. Vancouver Canucks Boston Bruins için Stanley Kupası finallerine kaybettikten sonra ayaklanmalar meydana Ama soruşturma amaçlı kitle video koleksiyonu en iyi örnek, Haziran 2011’de meydana geldi. Vancouver Şehir halka gibi polise anonim cep telefonları, fotoğraf ve video gibi video kanıt, sağlayabilir hangi bir sistem kurmak.
Buna karşılık, Vancouver polisi halktan video 5000 saat aldı. Boston Maratonu ve akıllı telefon video kameralar artan yaygınlığı büyüklüğü göz önüne alındığında, bu trajedi sonrası görüntüleri ham hacmi çok daha büyük olabilir.
Görüntüleri bu 5000 saat topladıktan sonra, Vancouver Polis daha sonra tüm bu videoyu geçmesi Adli Video Analizi Müdahale Ekibi ile LEVA temasa geçti. Fredericks 52 analistler sonra 300 isyancıların tarafından işlenen 15.000 suç eylemleri belirlenmesi, bu görüntüleri işleme 14 gün geçirdim diyor.
Analiz büyü değil, Fredericks diyor. Video adli tıp uzmanlarının üç vardiya sonra tek bir çalışabilir biçime kanıt koymak analistler, için ham video kanıt dağıtılmış ve merkezi bir yönetim sistemi içine yükledi.
Oradan, izledim ve kodlu – Bir suç işlemek için algılanan kimse onlar ile bir şey taşıyan olup olmadığını, bir sırt çantası ya da bir hoodie giyen olup olmadığını, profilli ve daha sonra tespit edecek bir özel bir kod bağlı, örneğin olduğunu anlam onları, ve tespit olabilir başka bir fiziksel özellikleri. (“Siyah bir sırt çantası ve kazak görülen” ve CNN Boston Maratonu bombalama ilk potansiyel şüpheli açıklar “ilk patlama önce beş dakika Kısıtlı bir alana girmek için çalışıyor.”)
Bunun amacı daha sonra tespit edilebilir bu yüzden insanlar etiketlemek için – önceki videoları tanımlanan “hey, bu aynı kişi olduğunu”, demek, diyor.
Fredericks Boston Polis olasılıkla şimdi tek başına Massachusetts Körfezi Ulaşım Otoritesi kapsayan geçiş temin ve yaklaşık 600 kapalı devre televizyon kameraları dijital medya her parça toplama, benzer bir süreçten geçiyoruz belirtiyor.
Massachusetts ACLU göre, “Depolanan Video kolayca temel bir kullanıcı adı ve şifre ile korunan bir sistem kullanarak standart web tarayıcıları üzerinden diğer [polis] paylaşılabilir.”
Bir yazı Salı, Popular Mechanics çıkarım, çalışma alıntı: “bombacısı (ler) toplu taşıma aldı, bu adımları video görüntüleri ile takip edilebilmektedir iyi bir şans var.”
Ama bu profil haksız tutuklamalar için olasılığı açıyor? Richard Jewell, yanlış 1996 Olimpiyatları sırasında Atlanta Centennial Olimpiyat Parkı bombalama suçlanan güvenlik görevlisi trajedisini hatırlayın.
“Profil hakkında bir şey Tek bir profil değil yani, bir tür profil konum,” Fredericks diyor. Boston, yetkililer şimdilik video kanıt penye olan “bir sırt çantası olan herkes.” Diğer bir deyişle, bu insanlar yanlış Boston maraton bombalama karışmakla suçlanıyor olmadığı konusunda endişe video analistin rolü değil, bu insanların tutuklama başlamadan önce delil elde etmek için kolluk kadar olacak.
“Video memuru sadece bir teknisyen,” Fredericks diyor.
Gelişmeler sürecini kolaylaştırmak için gelecekte yapılmış olabilir nerede Eşiğinde bir e-posta olarak, Larry Compton, Washington DC Adli Video Çözümleri ile bir video analisti, görür.
“Ne geliştirilmesi gerekmektedir kanıt yakalanan olasılıkla birkaç Zapruders vardı gibi, bu tür durumlar için kamu video ve görüntüleri kabul etmek hükümetler için bir çözümdür” diye Kennedy suikast ünlü film referans, yazar. “Bu 911 merkezlerine sadece rastgele gönderimler çok daha kapsamlı ve yararlı olması gerekir.”
O kullanıldığı zaman böyle bir sistemi, kablosuz, web ve e-posta gönderimleri kabul gerektiğini göstermektedir. Her sunulması temel iletişim bilgileri, kamera bilgi, hem de zaman eşitleme referans içermelidir.
“Bu hızlı bir büyük bir resim sağlayacak,” Compton yazıyor.
Ve video kanıt ötesinde, Fredericks federal yetkililer zaten dahil olabilir potansiyel terör zanlılarının bir liste olacak diyor. “Onlar ‘kim kimin izliyorsanız, şehirde var?’ Isteyeceğiz” video kanıt analiz edilmeden önce bu insanlar anlık şüpheli olur.
“Mesaj şudur: kolluk mevcut kanıtların en üretken kaynak, video kanıt geliyor video kaynaklarından geliyor,” diyor. “Vakalarının Bu tür gerçekten genel video kanıt her gün her an toplama olduğunu çizgi. Yani halkın büyük bir toplama sahip olduğu böyle önemli bir alan önemli bir olay olduğunda, bir cep telefonu ile herkes orada Şimdi kolluk tarafından kullanılabilecek bir delil toplama cihazı vardır. ”
“Kolluk sadece video almak gerekiyor.”
GÜNCELLEME: “FBI bir ipucu hattı kurdu – 1-800-CALL-FBI de – bilgi, görüntü veya Boston Maratonu yol boyunca dünkü patlamalar ile ilgili bilgileri olan herkes için Özellikle çekilen video görüntüleri gözden ilgilendi. cep telefonları veya patlamaların ya yakın kişisel fotoğraf makineleri ile seyirci tarafından. bu tür bir araştırmada, hiçbir ayrıntı çok küçük. ”
Eşiğindeki orijinal makaleyi okuyun: Boston bombalama olarak, dijital kanıt sel bir nimet ve bir lanet

Leave a Reply