V bombardování Boston, záplava digitálních důkazů je požehnáním i prokletím

Jako dým rozplyne ze dvou smrtelných útocích v blízkosti cílové čáře Bostonský maraton v pondělí, zaměřit se obrací k identifikaci osoby odpovědné. A to není snadný úkol. Obrovský počet mobilních telefonů s uzavřeným okruhem kamer na ulici poskytla neuvěřitelný množství video a fotografie.

“To je pravděpodobně jedním z nejvíce fotografovaných oblastí v zemi,” řekl Boston policejní komisař Ed Davis. Bohatství fotografické a video dostupných důkazů je výzvou i příležitostí. “Máme v úmyslu projít každý snímek.”
Bostonský maraton se rozkládá na 26 mil ulic a je velmi otevřený pro veřejnost. Činu po bombardování zahrnuje 12 městských bloků. “To je nejsložitější činu, jaký jsme kdy museli řešit,” řekl Davis na tiskové konferenci v úterý o bombardování.
“Zpracováváme veškeré digitální fotografický důkaz můžeme,” říká Richard Deslauriers, zvláštní agent FBI vedoucí Boston divize. Ptá se, že “veřejnost pokračovat podáním co mají na policii.” K dispozici je obrovské množství videa důkazů procesu, říká, vytvoření logistického problému.
Připojení důkazy bombardování Boston
Stíhání teroristický případ
Bostonský maraton obrázky bomba scéna přijatá vyšetřovatelů ukazují zbytky výbušného zařízení. Fotografie byly Společným Force terorismu úkolem Bostonu a za předpokladu, Reuters 16. dubna o úředníka vlády USA, který si nepřál být jmenován.
Ve středu ráno, federální vymáhání práva zdroj s bezprostřední znalosti šetření, řekl CNN, že víko tlakového hrnce myšlenka k byli používáni v bombardování byl nalezen na střeše budovy v blízkosti scény.
Jedna bomba byla umístěna v tlakovém hrnci skryté uvnitř batohu, FBI řekl ve společném zpravodajské bulletinu.
Přístroj měl také fragmenty, které mohou být zahrnuty hřebíky, kuliček a kuličkovými ložisky, FBI řekl.
Obnovené části zahrnují část desky plošných spojů, které by byly použity k odpálení zařízení. Donucovací úředník řekl pondělní bomby byly pravděpodobně vybuchl časovače. Ale FBI řekl, podrobnosti zápalné systému byly neznámé.
Útržky alespoň jeden tlakový hrnec, hřebíky a nylonové tašky nalezené na místě činu byli posláni do národní laboratoře FBI ve Virginii, kde technici se pokusí rekonstruovat zařízení, agent vede vyšetřování, řekl v úterý.
Americká vláda varovala, federální agentury v minulosti, že by teroristé mohli proměnit tlakových hrnců do bomb podle jejich balení s výbušninami a šrapnely a odpálí je s rozbušek.
Kusy naznačují každé z těchto zařízení bylo 6l (asi 1,6 galonů) v objemu, zákon Boston vymáhání uvedl zdroj.
“To má znaky obou domácích i zahraničních (útoky), a můžete vidět z obou stran, že” bývalý FBI zástupce ředitele Tom Fuentes řekl CNN.
Nové důkazy fotky z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z důkazů fotografií BostonNew z BostonHIDE CAPTION
Expert: Sporák bomba snadné Grant Fredericksová je soudní videa analytik a instruktorem na vymáhání práva a havarijní služby Video asociace (LEVA) v Indianapolis. LEVA je jediný digitální multimediální důkaz zpracování laboratoř na světě, navržen tak, aby vlak videa vyšetřovatele a analyzovat obrovské množství důkazů forenzní videa, Fredericks říká.
Což je přesně to, co je potřeba v Bostonu.
Fredericks říká, že neexistuje žádný standard v oblasti vymáhání práva získat video z veřejnosti v důsledku tragédie, jako včerejší útoky maratonu. Ale nejlepším příkladem hromadného sběru videa pro účely vyšetřování došlo v červnu 2011, kdy nepokoje došlo po Vancouver Canucks prohráli finále Stanley Cupu na Boston Bruins. Město Vancouver vytvořit systém, ve kterém veřejnost by mohly poskytnout důkazy, videa, například fotografie a videa z mobilních telefonů, anonymně policii.
V odezvě, Vancouver policie obdržela 5000 hodin videozáznamu od veřejnosti. Vzhledem k velikosti Bostonský maraton a rostoucí prevalencí smartphone videokamer, mohl surový objem záběrů po této tragédii být mnohem větší.
Po shromáždění těchto 5000 hodin záběrů, Vancouver policie pak kontaktoval Leva prostřednictvím soudního Response Video Analysis Team projít všechny ty videa. Fredericks říká, že 52 analytiků pak strávil 14 dnů zpracování, které záznam, určování 15.000 trestných činů, které spáchaly 300 výtržníků.
Analýza není magie, Fredericks říká. Tři směny odborníků videa forenzní distribuován syrové videozáznam, který analytiků, kteří pak dal důkazy do jednoho interoperabilní formátu a nahrál do centrálního systému řízení.
Odtud bylo sledováno a kódované – to znamená, že někdo vnímá spáchat trestný čin byl profilován a pak připojen na speciální kód, který by identifikovala, například to, zda byly s batohem na zádech nebo s kapucí, zda byly nebo něco držel se je a jiné fyzikální vlastnosti, které by mohly být identifikovány. (CNN popisuje první potenciální podezřelého v bombardování Bostonský maraton jako “vidět s černým batohem a mikinu” a “snaží se dostat do oblasti s omezeným asi pět minut před prvním výbuchem.”)
Účelem je označit lidi, aby je bylo možné identifikovat později – říct: “Hele, to je ta samá osoba” uvedeny v předešlých videí, říká.
Fredericks poznamenává, že Boston policie se pravděpodobně nyní prochází podobným procesem shromažďování každý kus digitálních médií dostupných z tranzitu a téměř 600 kamery s uzavřeným okruhem televizní pokrývající Massachusetts Bay Dopravní podnik sám.
Podle ACLU Massachusetts, “může uložená videa snadno sdílet s ostatními [policejních útvarů] přes standardní webové prohlížeče používají systém chráněn platným základním uživatelským jménem a heslem.”
V po úterý Popular Mechanics citoval studii, odvozovat: “Pokud bombardér (y) se veřejnou dopravou, je tu dobrá šance, ty kroky lze vrátil prostřednictvím videozáznamu.”
Ale to profilování otevřenou možnost pro neoprávněné zatčení? Připomeňme si tragédii Richard Jewell, ochranka falešně obviněn z bombardování Atlantu je Centennial Olympic Park během 1996 olympijských her.
“To, co o profilování je, že nejste profilování jedince, jste profilování typ,” říká Fredericks. V Bostonu, se nyní úřady česání videa důkazy pro “každého, kdo s batohem na zádech.” Jinými slovy, není to na grafické analytika role se starat o to, zda jsou lidé neprávem obviněn z účasti na bombových útocích Boston maratón, že to bude až na vymáhání práva, aby se důkazy, než začnou zatýkat lidi.
“Video úředník je jen technik,” říká Fredericks.
V e-mailu, na pokraj, Larry Compton, video analytik forenzní řešení pro video ve Washingtonu DC, vidí, kde by dojít ke zlepšení v budoucnosti, aby byl proces jednodušší.
“Co je třeba rozvíjet, je řešením pro vlády přijmout veřejnou videa a obrázky pro takové situace, protože tam bylo pravděpodobně několik Zapruders který zachytil důkazy,” píše, odkazující na slavný film o atentátu na Kennedyho. “Musí to být mnohem komplexnější a užitečnější, než jen náhodné návrzích na 911 center.”
On navrhne, že takový systém by měl přijímat bezdrátový, web a e-mailové příspěvků, pokud je aktivní. Každý podaný návrh by měl obsahovat základní kontaktní údaje, kamery info, stejně jako časový synchronizační odkaz.
“To by bylo rychlé větší obraz,” píše Compton.
A za video důkaz, Fredericks říká federální úřady již bude mít seznam potenciálních podezřelých z terorismu, kteří by mohli být zapojeni. “Budou se zeptat,” kdo je ve městě, který jsme sledovat? “Ti lidé se okamžité podezřelí před videa důkazy analyzovány.
“Poselství je toto: nejplodnějším zdrojem důkazů k prosazování práva pochází z videa důkazů pochází z video zdroje,” říká. “Tyto druhy případů opravdu zdůraznit, že široká veřejnost je sbírání videozáznam, každý okamžik každého dne. Takže když budete mít zásadní událost v hlavní oblasti, jako je tento, kdy máte obrovskou shromáždění veřejnosti, všichni tam s mobilním telefonem má nyní shromažďování důkazů zařízení, které mohou být použity donucovací. ”
“Prosazování práva jen potřebuje dostat to video.”
UPDATE: “FBI zřídila hrot – na 1-800-CALL-FBI – pro každého, kdo má informace, obrázky nebo údaje týkající se včerejších explozích na trase Bostonský maraton Máme zájem zejména o přezkoumání videozáznamu zachycen. kolemjdoucích s mobilními telefony nebo kamery v blízkosti jednoho z výbuchů. V rámci šetření tohoto druhu, žádný detail příliš malý. ”
Přečtěte si původní článek na pokraji: V Bostonu bombardování, záplava digitálních důkazů je požehnáním i prokletím

Leave a Reply