BlackBerry Z10 incelemesi: Bir soylu hatası

Apple ve Samsung BlackBerry Z10 serbest olursa, herkes sıkıcı çağırır. Ama bu iki şirket muhtemelen böyle bir tantana ile bir cihaz tanıttı olmazdı. BlackBerry, tabii ki, hiçbir seçeneğim yoktu.

BlackBerry (BBRY), smartphone devrimden önce en büyük mobil cihazların bazılarını yarattı şirket, son beş yıl içinde bazı komik alçak olmuştur. T (T, Fortune 500) ve Verizon ve AT (VZ, Fortune 500) ABD’nin yakında müşterilerine satış başlayacak Onun yeni Z10, bir gelişmedir. Ama bu mücadele şirket için bir kurtarıcı değil.
Donanım tamamen iyidir. Bu en mükemmel vücutlu telefonlardan biri kadar ağırlık, kalınlık ve ekran boyutu ile ilgili olarak bulunuyor. Ama en iyi telefonları dışında herhangi bir şekilde daha iyi değil.
Tasarımı sade bir şekilde temiz ve çekici, ama aynı şekilde heyecan verici değil HTC biri gibi bir telefon. Pil ılımlı kullanım şartları altında gün boyunca alabilirsiniz, ama olağanüstü değil. 4G LTE hızlı ve çağrı kalitesi gayet iyi. Ama hemen hemen tüm telefonlar artık iyi yapmak.
1280×768 ekran iyidir, ama her iyi telefonu bir piksel-yoğun, Retina sınıf ekran paketleri. Kamera saygın, ama onun dipsiz düşük ışık performansı Nokia’nın (NOK) Lumia 920 bulunan kameraya bir alev tutmadığı anlamına gelir.
Ve onun beynini – 2GB RAM ile birleştiğinde bir 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci – Zaten şimdiye kadar bu yıl rakipleri tarafından ilan edilmiştir ne bir nesil geride.
İlgili: BlackBerry 10 çok geç bir nesil geliyor
BlackBerry herhangi bir diğer yeni cihaza karşı duramazdı bir telefon gerekli. Ama bu bir amiral gemisi telefonu değil. O herkesten yıl sonuna kadar iki yıllık sözleşme ile ücretsiz giving uzağa olacak bir cihaz. Ve BlackBerry için, belli ki yeterli değildir.
Z10 son ve en büyük donanım olsa bile Yine de, sadece denklemin bir parçası olacaktır.
BlackBerry kendi işletim sistemini korur yana, şirketin yazılım merkezli tasarımı ve özellikleri ile kendini ayırt etmek gerekir.
BlackBerry kesinlikle onun platformu bu sefer düzeldi, ancak bu bile onun en iyi yeni özelliklerin eklenmesiyle, güncelleme muhafazakar hissediyor. Kurumsal ve hükümet adanmışların mevcut kullanıcı tabanı yabancılaştırmak dikkatli olup sanki bulunuyor.
Bu yüzden yeni BlackBerry Hub özelliği baskın düştü birinde her sosyal ağ parça, mesajlaşma servisi ve iletişim platformu tutmak için harika bir yol olduğunu farketmez.
BlackBerry cömertçe ödünç hangi – Ne de yeni BlackBerry 10 işletim sistemi Palm talihsiz WebOS beri en iyi multitasking çözümlerden biri olduğunu fark eder. Eğer OS olursanız, sizi tokatlamak kadar yapabilirsiniz ve tüm açık uygulamaları fayans tarafından temsil edilen ana ekran, alınır.
Sorun kullanmak istediğiniz için gidiyoruz hiçbir uygulama olmasıdır.
Elbette Facebook ve Twitter var. Ama o bu noktada standarttır. Oturaklı? Giderek alakasız. LinkedIn? Zzz. Angry Birds? Hala o oynamak değildir söyle.
İlgili: ölümden BlackBerry stok geri (şimdilik) Z10 ile
RDIO BB 10 uygulama geliştirmekte olduğu söyleniyor, ama hiçbir yerde hala edilir. Ya Spotify, Soundcloud, Netflix veya Hulu gibi herhangi bir diğer büyük akarsu eğlence hizmetleri bulamazsınız.
Hatta stok BlackBerry uygulamaları hayal kırıklığı.
Tarayıcı, yavaş unintuitive ve çirkin. Bu size ihtiyacınız bilgi almak için yeterince iyi çalışır iken, bu ikinci doğa gibi size o kadar ateş edeceğiz, sürtünmesiz yeterli deneyim değil.
Ve deli iPhone kullanıcıları bu korkunç harita uygulaması ile nasıl hatırlıyor musun? BB 10 ve Apple Haritalar’da tek bir seyir vaha gibi görünüyor olacak beş dakika harcayın. Ve alternatif olarak seçmek için herhangi bir Google Haritalar var.
Bu eleştirilere rağmen, bir şey BlackBerry yeni klavye gurur olabilir. Herhangi bir mobil işletim sistemi için en iyi mevcut bulunuyor. Tuşları iyi aralıklı ve dokunmatik algılama alır gibi doğru vardır.
Metin giriş alanına fiske kelimeler sağlayan akıllı metin özelliği, başlangıçta kullanımı zor ve sadece yazarak daha yavaştır. Ama zamanla sohbet alışkanlıkları bazı alır. Eğer düzenli olarak yeterli kullanmak ifadeler varsa, tek bir harf yazmadan tüm cümleler oluşturabilirsiniz.
Ancak burada sorun. Klavye son birkaç yıldır dokunmatik dehşete oylandı teknolojik Luddites arasında BlackBerry sadık çekirdek doğru en içindir. Dünyanın geri kalanı daha fazla ya da daha az dokunmatik ekran yazmaya adapte olmuştur.
Google (GOOG, Fortune 500) ve Apple (AAPL, Fortune 500) hararetle veri toplama ve onlar hakkında şimdi ve Siri gibi özellikler üzerinden inşa böylece üstün teknolojileri üzerinde çalışan teknoloji firmaları elde edilmiş olsa da, BlackBerry üzerinde obsessing olmuştur Başka klavye ve görünüşte bir şey.
Ve sonuçta, BlackBerry Z10 sakınmak için en büyük nedenidir. Her şey işlevsel olabilir, ama hiçbir şey gerçekten taze veya heyecan verici geliyor.

Leave a Reply