Bank of Japan se boj deflaci

Bank of Japan zahájila, co slibuje, že bude agresivní kampaň proti deflaci ve čtvrtek oznámil odvážné soubor politik, které překročily očekávání trhu.

Nově instalované premiér Šinzó Abe učinil centrální banky 2% inflační cíl hlavní politickou prioritou. Jeho směrnice: “Všechno možné,” je třeba udělat k dosažení cíle do dvou let.
Centrální banka povinna, jištění ve čtvrtek pro dosažení inflačního cíle na “nejbližší možné době.”
BoJ řekl, že by rozšířit svou rozvahu zakoupením dlouhodobé dluhy a další exotické cenné papíry jako ETF. Banka rovněž spojila své programy nákupu aktiv pozastavena a pravidlo, které zakazuje nákup dlouhodobého dluhu.
Nové nákupy – na výroční tempem 60 – 70000000000000jen – zdvojnásobí banky měnovou bázi po dobu dvou let.
Abe argumentoval silně, že centrální banka neučinila dost pro stimulaci ochabující japonskou ekonomiku – a dělal, že středobodem jeho volební kampaně. On podporuje agresivní politiku pohyby jet dolů hodnotu měny, což je trend, který bude přínosem pro země vývozce.
Předpokládá se, že další uvolňování, v kombinaci s více vládních výdajů na ekonomický stimul, který by mohlo do cen a koncovým rokům deflace, což vede k silnější růst, pro svět je třetí největší ekonomice.
Abeho strategie, někdy odkazoval se na jako “Abenomics,” dostal nový impuls s úspěšným nominaci v únoru Haruhiko Kuroda uspět Masaaki Shirakawa jako šéf japonské centrální bankéře.
Čtvrteční politika oznámení bylo nejprve Kuroda vedení banky.
Související příběh: Velké naděje pro centrální bankéře Japonska
Skeptici habaděj, nicméně, a dokonce i Abe uznal, že udeří na 2% cíle před termínem by mohlo být obtížné. Zejména se ekonomové obávají trvalému poklesu tlaku na snižování mezd v Japonsku, což je trend, který dělá inflace obtížné dosáhnout.
Dalším faktorem, který může zpomalit banky tlak: obavy z politické vůle nad přikládání měnovou válku. Oba Kuroda a Abe se zarazil při vyhlídce na nákup zahraničních dluhopisů – pohyb, který by mohl ublížit soupeřící národy tím, že jede až na hodnotu svých měn oproti jenu.
I bez větších konkrétní akci doposud u centrální banky, trhy silně reagovala v naději, že slova budou proměnil činy pod novým vedením.
Jen oslabila výrazně klesá 20% vůči americkému dolaru od počátku října. Nikkei je na slzu, přidávat více než 42% od poloviny listopadu.
Po oznámení BoJ ve čtvrtek jenu oslabil dále a Nikkei srovnání své ranní ztráty. Vlna dluhopisové kupování tlačil výnos japonských 10letých poznámky na svou nejnižší úroveň od roku 2003.
Faktem zůstává, že Kuroda a Abe mají omezený počet stimulačních možností. Úrokové sazby, centrální banky Hlavním nástrojem jsou již velmi nízké.
A v lednu, Japonsko oznámilo nový 117000000000dolary vládní výdaje plán. Země už má nejvyšší dluhu k HDP na světě, a obrovské politické vůle by bylo potřeba zavést další opatření vládní výdaje.

Leave a Reply