Apple’ın Mac OS X geliştirmek için 3 yolu

Apple’ın son Macintosh işletim sistemi henüz mağaza raflarında vurmak değil, ancak OS X Mavericks açıklanması herhangi bir gösterge ise, kendi iyileştirmeler size heyecan dediğimiz tam değildir.
Mavericks iddiaları işçilik, ama kesinlikle yararlıdır. Bu, daha hızlı gelişmiş bir bildirim sistemine sahip ve ikinci bir monitör kullanmak konusunda daha fazla esneklik sunuyor. Bu daha iyi bir tarayıcı ve daha iyi bir takvim uygulaması ve bir elden bulucu kullanıcı arayüzü var.
Bu özellikleri gelişmeler olarak sona bile Ama, özellikle yeni hissediyor bir şey yok. Aslında, Mavericks temel amacı Apple (AAPL, Fortune 500), son sürüm, Dağ Aslan ile yanlış var şeyler çok sabitleme gibi görünüyor.
Bu son altı yıl içinde kurs için eşit hale gelmiştir. 2007 yılında OS X Leopard çıktığından beri, Macintosh işletim sistemi için en büyük değişiklik kesme ve iOS en Bildirim Merkezi yapıştırma dahil OS X, için iOS deneyimi daha getirmek için genel bir çaba olmuştur.
OS X mükemmel bir işletim sistemi olmaya devam beri Çoğunlukla, OS X ile cesur hamle Apple’ın eksikliği, bir sorun olmamıştır.
Ama Apple yenilik istiyorsa – genellikle yapmak istiyor gibi – bu OS X geldiğinde şirket için ne kaldı? Bir daha Time Machine, söylemek, gibi önemli bir özelliği tanıtımı görecek?
Belki. Belki de değil. Ama birkaç olasılık hala var:
90 saniyede Apple’ın yeni ürün
IOS ile Birleştirme: Teknik nerds uzun spekülasyonlar ve açıkça OS X Apple’ın mobil platformu, iOS ile bir olacak o gün için diledi. Bu yangınlar OS X’in son iki yineleme iOS esque özellikleri tanıtımı yakıtlı edildi
Microsoft gibi (MSFT, Fortune 500), Windows 8 ile çalışan sadece heyecan ve yenilik duygusu yaratmak olmaz iki işletim sistemi birleştirme, ancak kombine platformu kiraz hem de en iyi özelliklerini almak ve Apple daha adamak izin izin verebilir edilir bir çevreye olan enerjileri. Genç Windows 8 hala bazen kendisine ödünç olarak ama aynı zamanda, bir karışık, tutarsız deneyim yol açabilir.
Iki platform: Apple CEO’su Tim Cook, uzun iki platform sadece kalacağını da vurguladı beri Ve bu tüm, nasıl olsa bir tartışma konusu olabilir.
Kullanıcı arayüzü Güncelleme: Apple içine iki işletim sistemi yapmaz bile, sonunda OS X (veya OS 11, ya da adı ne olursa olsun), görsel bir makyaj bir sonraki sürümü verebilir.
Bu iOS ile olduğu gibi OS X görünümünü güncelleştirmek için ihtiyaç olarak kötü gerekli değildir. Ama uygulamalar ve hizmetlerin artış Apple gelen ile, kullanıcı arabiriminin bir yenileme bu yeni özelliklerin tümünü birleştirmeye yardımcı olabilir.
ICloud genişletmek: Google (GOOG, Fortune 500) sessizce bulut ve Web hizmetleri etrafında büyük ölçüde inşa edilmiş bir işletim sistemi gelecek için uygun bir bilgisayar çözüm olduğundan kendi Chrome OS ile kanıtlamaktadır.
Apple iCloud kendi bir bulut platformu vardır. Ama onun Worldwide Developers Konferansı’nda yeni iCloud merkezli özellikleri duyuru bu ayın başlarında (bulut içinde bir şifre yöneticisi ve iWork dahil), teknoloji kusurlu ve atıl kalır.
Apple bulut içinde çekirdek hizmetlerinin daha koymak ve iCloud teknolojisini entegre etmek için daha fazla geliştiriciler araçları vermeye devam ederse, OS X tek bir cihaz daha az bağımlı ve daha iyi mobil meslektaşı ile bağlantılı olan bir daha esnek işletim sistemi olabilir.
Ama şimdi, yeni OS X Mavericks çevreleyen sadece heyecan yeni Maps uygulaması aslında bir gölün ortasında iniş olmadan bizim favori restoranlar için bize rota eğer görmek olacaktır.

Leave a Reply