Apple’ın iMessage DEA en kötü kabus

Eğer metin mesajları tel-vida olmak istemiyorsanız, kendinizi bir iPhone alma düşünebilirsiniz.

Kolluk Apple’ın servisi üzerinden gönderilen kısa mesaj konuşmaları izlemek ve takip etmek mümkün değildir, çünkü Apple’ın görünüşte zararsız iMessage uygulaması, ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi keder sonsuz miktarda veriyor. CNet ile elde edilen bir iç belge DEA olarak iMessage gördüğü ortaya koymaktadır “DEA yolunu kesmek için bir meydan okuma.”
Ajansın istihbarat notu “iki Apple cihaz arasında Yeni mesaj ne olursa olsun cep telefonu servis sağlayıcının,, şifreli iletişim olarak kabul edilir ve ele geçirilebilir değil olabilir”.
DEA Bu hikaye için yorum reddetti.
IMessage 2011 yılında tanıtıldı rağmen, DEA araştırmacılar sadece geçen ay iMessage izlenebilir olmadığını keşfetti. Bu kolluk aslında, sadece olmayan iMessage metinleri bir iPhone toplanacak edebiliyoruz zaman “yanlış, onlar metin yayınlar tam bir rekor olduğuna inanıyorum” olabilir inandıkları için Ajans, yaklaşık dahili bir not gönderdi.
Bu iPhone ve onun donanım-şifreli iMessage haberleşme protokolü uzakta meraklı otoriter gözlerden kendi tartışmalar tutmak için arayanlar için teorik bir nimet olduğunu bir süre için bilinen oldu. IMessage kullanan iki kişi tek bir başka bir ile bir konuşma yaşıyorsanız, bu şifreleme çatlamak için Apple dışında herhangi bir kişi veya varlık için zor.
Doğrudan iPhone en donanım gelen veri ayıklamak için denemek için mümkün olsa da, Technology Review onu parola korumalı ve başarısız oldu giriş bir dizi sayıdan sonra onun bellek silmek için ayarlanmışsa, telefondan bir şey almak son derece zor olduğunu işaret .

Leave a Reply