Apple Siri verilerinizi tutar ne kadar süre ortaya koymaktadır

Bu soruları, mesajları, ve insanlar Siri fısıldayan olduğunu sert komutları tüm kadar iki yıl için Apple sunucularında saklanır, şimdi bildirebilirsiniz Kablolu.

Dün, biz Siri en gizlilik politikası bazı bulanık dipnotlar ile ilgili endişelere yol. Bizim hikaye koştu sonra, Apple sözcüsü Trudy Muller Apple’ın politikası açıklamaya çağırdı, bir şey gizlilik savunucuları için soran olmuştur.
Bu Apple Siri veri tutuyor ne kadar söyledi ki ilk kez, ama Nicole Özer, ilk dikkatimizi bu Siri gizlilik soruların getirdiği Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği avukatı göre, hala Apple yapabileceği daha var.
Apple’ın Muller göre, şirket verileri anonim emin olmak için adımlar atıyor ve sadece Siri kendini geliştirmek için Siri ses klipleri toplar. “Müşterilerimizin gizliliği bizim için çok önemli,” diyor.
2011: İşte Apple’ın yeni ses tanıma ne var. Analiz için Apple’ın veri çiftliğine size Apple’ın ses aktif kişisel dijital asistan içine konuşmak zaman, onu gemiler o uzakta. Apple kullanıcı temsil etmek için rasgele sayılar üretir ve bu sayı ile ilişkilendiren ses dosyaları. Bu sayı – değil Apple kullanıcı kimliği veya e-posta adresi – kadar Siri en arka uç ses analiz sistemi ile ilgili olarak sizi temsil eder.
Ses kaydı altı aylık olduğunda, Apple ses dosyasından numarasını silme, klipten kullanıcı numarası “kesilir”. Ama test ve ürün geliştirme amaçlı 18 ay daha için bu kopuk dosyaları tutar.
“Bir kullanıcı hem tanımlayıcıları ilişkili herhangi bir veri ile birlikte hemen silinir Siri kapalı, dönerse.” “Apple iki yıla için anonim Siri verileri tutabilir,” Muller diyor
Ama Nicole Özer Apple daha ileri gitmek gerektiğini söylüyor. O kendi Siri SSS üzerindeki Siri Gizlilik Politikası Apple bağlantı görmek istiyorum böylece tüketicilerin bir Apple ürünü satın almadan önce neler oluyor anlamaya olabilir. Şu anda, size sadece sizin iPad veya cep telefonunuzun Siri Ayarları bölümünde içinde bunu bulabilirsiniz.
“Onların Siri SSS sayfasında gizlilik uygulamaları hakkında bilgi içermez Apple için iyi bir neden yok,” Özer bir e-posta mesajı dedi.
Siri verileri kullanıcılara doğrudan bağlantılı olmasa bile Ayrıca, insanlar kendi kişisel dijital asistan söylediklerine konusunda dikkatli olmalıdır. Transkript “Eğer Siri için söylediklerine, hakkında aileniz veya iş hassas şeyler ortaya koyabilir,” diye ekledi. “Siri böylece konuşmadan önce gerçekten düşünmek için kendinize bir not, Apple için çalışıyor.”

Leave a Reply