App wirtualnych produktów w tej kategorii jest to, jak cen?

Ekonomiści Varian definicja: “All digital produktu lub produktów, które mogą być zdigitalizowane, można uznać za produkty informacyjne”, tradycyjnych produktów informacyjnych do książek, filmów, stanowiła teraz rozmawiać oczywiście jest oprogramowanie, Witryny, strony zajęcia.
Po pierwsze, koszt materiałów informacyjnych
Ceny będą rozmawiać o kosztach, koszty produktów informatycznych charakteryzuje się: produkcja wysokich kosztów stałych (np. finansowania rozwoju Windows 8-konsumentami i wejść pracy), ale wzrost kosztów zmiennych bardzo niski skopiować lub nawet zerowe (jak już opracowane Windows 8 rzeźbione naczynia, lub Network Bezpośrednia sprzedaż). Ta struktura kosztów prowadzi do:
1, większość informacji produkowane koszty stałe są koszty utopione, że nie może być zatrzymany, jeśli koszty produkcji w celu odzyskania. Jeśli inwestować w biurze, ale nie chcę go do zmiany zdania, możesz go sprzedać, aby odzyskać część kosztów. Ale jeśli film się nie powiedzie, wtórny rynek obrotu pozwala sprzedać skrypt do odzyskania kosztów.
2, zmienna struktura kosztów informacyjnych produktów: koszty krańcowe nie wykazują tendencję wzrostową, choć przyniosły dużą liczbę kopii, a głównie koszt wytworzenia kopii nie wzrośnie. Różnica jest taka, że ​​z firm produkcyjnych, Microsoft nie musi zmierzyć amortyzację i zdolności produkcyjne: Jeśli można przedstawić kopię, a następnie będzie można produkować ten sam koszt jednostkowy 1.000.000 egzemplarzy, lub 10 milionów egzemplarzy. Przemysł Informacje, tworząc realną gospodarki niewyobrażalne korzyści skali: im więcej produkują, niższy średni koszt produkcji. Jest to niski koszt i przyrostowego operacja na dużą skalę pozwala Microsoft na czerpanie 92% marży brutto.
Ekonomia powszechnie uważane doskonale konkurencyjna cena rynkowa produktu jest równa jej koszt krańcowy. Znajduje to odzwierciedlenie w branży informatycznej jest bardzo jasne – koszt krańcowy wynosi zero dla produktów, takich jak numery telefonów, notowania giełdowe, mapy, często bezpłatnie, w portalu można łatwo uzyskać.
4, produkty informacyjne uzyskują produkty, podczas gdy jego niskie koszty zmienne dotyczące obrotu daje ogromne możliwości. Sprzedawcy pasty do zębów produktów promocyjnych dla każdego klienta może zapłacić dwanaście dolarów produkcji, pakowania i dystrybucji kosztów, ale multi-vendor informacje wysłać bezpłatną próbkę kosztów jest prawie zero. Kopie produktów informacyjnych dla producentów i konsumentów są bezpłatne.
Po drugie, informacje o cenach produktów
Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjne teorii opartej na kosztach metody ustalania cen jest trudne do zastosowania w odniesieniu do produktów informatycznych, które wymaga firmom być bardziej konsumenta punktu widzenia do rozważenia strategii cenowej. Generalnie celem firmy Strategia cenowa jest osiągana poprzez poprawę dyskryminacji cenowej produktów w celu maksymalizacji zysków. W ramach 4P, ceny wydaje się być najbardziej przeoczone aspektem firmy, w biznesie marketing szkoły zawodowej nauczania obejmuje również minimalne. To prawda, że ​​podstawą każdego konkurencji gospodarczej w produktów i usług, nie tylko poprzez strategię przywództwa cenowego w celu osiągnięcia zrównoważonego, ale strategia cenowa jest Business Management “kuglarstwo sztuczki” modelu, prawie bez kosztów, ale mogą znacznie poprawić zyski . Cechy produktu zera marginalne ceny koszt umożliwić przedsiębiorstwom, aby pozbyć się wielu niewoli, teorii cen w ostatnich latach znaczący wkład w rozwój firmy Microsoft, IBM i innych firm strategii cenowej.
1, podział konsumentów i dyskryminacja cenowa
Wtedy mówimy o dyskryminacji cenowej i cena, w jaki sposób działania. Dla produktów informacyjnych, możemy zrozumieć ekonomię dyskryminacji cenowej do następujących środków:
Spersonalizowana Cennik: w różnych cenach na różnych użytkowników dla każdej sprzedaży.
Cennik Groups: wrażliwość cenowa różnych grup konsumentów, aby ustawić różne ceny.
Wersje: stworzenie linii produktów, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać odpowiednią wersję i konsumpcji.
Spersonalizowana ceny
Wysoce interaktywne Pojawienie się Internetu umożliwia indywidualną pricing (tj. doskonały dyskryminacja cenowa), jak to możliwe. Ponieważ cena może zostać zmieniona natychmiast, zniżki sprzedaży, sprzedaży i innych form promocyjnych cenach w Internecie jest bardzo łatwe do wykonania. Linie lotnicze na stronie internetowej za pomocą dynamicznego ustalania cen, lub siedzibę aukcyjnego, last minute w sprzedaży biletów, a nawet zrodził sieci ogon (http://weipiao.com) klasę modelu biznesowego. Thomson Reuters i innej dostawca danych prawie cenę wywoławczą dla każdego klienta jest inna, płacisz cena może ulec zmianie w zależności od rodzaju podmiotu (korporacja, mała firma, rząd, instytucje naukowe), od wielkości organizacji, Korzystanie z bazy danych w czasie (dzień lub noc), należy użyć objętość bazy danych (z rabatów), co baza danych, którego używasz, możesz go wydrukować lub oglądać na ekranie.
Ogólnie rzecz biorąc, spersonalizowane cenowa oparta na wspieraniu dane na temat nawyków konsumenckich zrozumienia, a tym samym produktem jednoczesnego i różnicowanie cen. Personalizacja produktu jest stosunkowo łatwe (rzeżucha np. spersonalizowana strona i usługi RSS), ale ceny są trudniejsze indywidualne, firmy z reguły nie są w stanie oszacować użytkownikowi na kilka funkcji więcej niż w bezpłatnej wersji zaawansowanej wersji oprogramowania, jego gotowość do zapłaty wzrośnie dużo, więc często wymagane przez rynek rozważyć zaawansowaną wersję testowania oprogramowania w porównaniu do wersji darmowej premii.
Cennik Grupy
Dla producentów, idealna sytuacja jest oczywiście indywidualną cenę, ale to wymaga dokładnego zrozumienia chęci konsumentów do spłaty jest często wysokie koszty przewyższają korzyści. Druga najlepsza opcja to wycena grupy, tj. na podstawie wrażliwości cen różnych grup systematycznych różnic, w celu zapewnienia im różnych cenach, rozszerzenie bazy konsumentów. Takich jak studenci na ogół wysoka zmienność cen, Windows 7 Professional Edition Cena na planie 199 uczelni studentów, studenci naprawdę mają czas do mnie, ponieważ uważa, że ​​cena jest również dopuszczalne, aby kupić oryginalne okna.
Wersjonowanie
Sprzedawcy oferują linię produktów, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać odpowiednią wersję i konsumpcji. Zaletą jest to, że sprzedawca nie może wydać cen koszty zrozumieć cechy popytu konsumpcyjnego, ale przez konsumentów zgodnie z ich potrzebami aktywnie wybrać uzna najbardziej odpowiednich produktów, takich dostawców do maksymalizacji zysków zdobył oba osiągnęły cele, ale także od zachowania konsumenta zakupu, aby zrozumieć ich cechy charakterystyczne popytu. Takie jak wspólny angielskiej wersji podręczników ekonomii mają tendencję do Indii i amerykańskiej wersji dwóch wersjach, w rzeczywistości, nieistotne, podręczniki pisane przez Amerykanów w Indiach, by uzyskać “lokalizację” po postanowieniu, jak również Rupia indyjska denominowanych PKB jako przykład podręcznik ekonomii mało odwołanie się do rynku amerykańskiego, to umożliwi konsumentom być idealnie oddzielone, stałą cenę na rynku indyjskim i na rynku Ameryki Północnej nie będzie drogie prawdziwe Chuanhuo książki wydawcy sprawę dyskryminacji cenowej.
2, inne metody wyceny
Cena logika Out dyskryminacji, w połączeniu z cechami produktów informatycznych, wspólne ceny, są:
Wiązanie
Ponieważ koszt krańcowy jest bardzo niski, wyjście nie jest ograniczona do działalności Informacje o produkcie mogą być często różne kombinacje, aby osiągnąć maksymalny zysk. Spójrz na ten przykład:
Xiao Ming i Li jest gotów zapłacić cenę dwóch oprogramowania firmy Microsoft.
Xiao Ming 120100
Mike 100 120
Xiao Ming w Law School, wiele prac do napisania, więc WORD dla niego jest podstawowym narzędziem przetrwania, on naturalnie w stanie zapłacić, ale tylko sporadycznie używane EXCEL; Mike specjalizował się w rachunkowości, oczywiście jego sytuacja powiedział Xiao Ming przeciwnie.
Rozważamy kilka cen: jeśli dwa oprogramowanie jest w cenie 120 juanów, a następnie zakupione słowa, Mike zakup EXCEL, dochód z 240 juanów, jeśli sprzedawca postanowił infantylne, dwa oprogramowanie jest w cenie 100 juanów , następnie Xiao Ming, Li bez serca może na dwa oprogramowania do zakupu, a następnie przychody Sprzedającego wzrosła do 400 juanów, było bardzo dobre.
Ale to nie jest limit dochodu sprzedającego, jeżeli sprzedawca związany tych dwóch sprzedaży oprogramowania, cenę 220, Xiao Ming i Li są skłonni kupić dwa, więc sprzedający cudem dostał 440 juanów przychodów.
Ten przykład jest moja strategia cenowa “sztuczki sztuczki strony” najbardziej intuicyjne zrozumienie gotowości konsumentów do zapłaty w rozumieniu założeniu, rozsądne ceny dla przedsiębiorstwa zysku netto o 40. Wiązanie rzeczywistość wymaga pewnej komplementarności produktów, klientów docelowych pokrywają. Wiązanie jest często w stanie zapewnić stosunkowo wysokie rabaty, aby przyciągnąć oko, najbardziej skrajnym przykładem tego jest Microsoft w pakiecie za darmo, gdy IE okna sprawdzić w Netscape, aby wiedzieć, że przeglądarki są darmowe. Bundling zawsze zaniepokojony gorącej firmy akademickiego monopolu produktów informatycznych dołączonego ceny również okazały się być Pareto optymalne. (Hitt, Chen 2001)
Zablokuj Cena
Produkty informacyjne jest główną cechą jest łatwo tworzą efekt zamknięcia. Na przykład, większość ludzi nie będzie łatwo zastąpić swoją skrzynkę pocztową, QQ i mikroblogowania, firma nie będzie chciała częste wymiany system ERP. Blokada w efekcie do powstawania produktów, przełączanie konsumentów kosztuje większa czułość cena jest bardzo niska, firmy mogą często przepełnienia drogie.
Udostępnianie Cennik
Inną cechą charakterystyczną produktów informacyjnych jest wspólne, to jest łatwe do kopiowania łatwo się rozprowadza. Funkcja ta jest wyraźnie dać firmie wielką stratę, ale również poprzez racjonalne strategie cenowe, aby rozwijać nowe źródła zysku. W książkach, na przykład, czasopism naukowych do bibliotek uniwersyteckich często sprzedać po wysokich cenach, sprzedają po niskich cenach dla osób fizycznych. Biblioteka była w stanie zapłacić wyższą cenę, ponieważ dane są dzielone pomiędzy wielu użytkowników. Przedsiębiorstwa mogą oceniać odpowiedniego produktu do sprzedaży duże, pozwalając na ocenę osób z niskim produktem akcji to. Dla zwykłych książek, jeśli Harry Porter zapalonym czytelnikiem, będzie w książce, gdy pierwszy raz kupił twarda okładka. Jeśli tylko zwykli czytelnicy, mogą poczekać do biblioteki szkolnej kupiono pożyczył Reading. Oprogramowanie szybko zajęte rynku dzieląc cen na wielu przykładach, najsłynniejszy chyba 1994 Netscape wydała Netscape Navigator, który zajmował szczytu osiemdziesiąt procent udziału w rynku przeglądarki, które zostało następnie uznane pionier ery Internetu.
Podział pricing
Łatwe do siebie produkty, często również łatwe do podziału. Ceny Podział odnosi się do produktów i usług, w podziale na poszczególnych komponentów, a mianowicie ceny produktu, aby przyciągnąć klientów uwagę kluczową przewagę. Dla produktów informatycznych, jest klasycznym przypadkiem jest samo oprogramowanie antywirusowe bazy danych i jej izolacja wirusa, zostały wycenione do sprzedaży, bazę wirusów, aby umożliwić konsumentom wygenerować wystarczającej uwagi do wiodącej technologii w celu zwiększenia skłonności do zakupów. (Wydaje się, że Norton, zapomnieć, jaka firma)
Drapieżne ceny
Produkty Aktualizacja informacji szybciej, według teorii cyklu życia produktu, firmy generalnie przyjąć nowy produkt może być drapieżnych cen, aby uzyskać więcej zysku.
Strategia cenowa przyjęta w następujących trzech przypadkach bardziej korzystne: Pierwsi w cyklu życia produktu korzystny, ponieważ wczesne wprowadzenie nie jest wrażliwy na ceny, takie jak te, które kupić Google Szkło deweloperów, mniej konkurencji jest bardziej korzystne ryzyko ; Gdy cena i istnieje silny związek między funkcjami poprzez wprowadzenie bardziej korzystne (maniakiem skłonni kupić zrozumienia Szkło Google funkcji produktu jest bardzo głęboko). Drapieżne ceny jest również stosowany w obniżeniu ceny spółki posiada wysoką elastyczność, spójrz na Samsung Galaxy codziennie cena pokolenie odcina go.
Konkurencyjne ceny
Ceny odniesienia konkurencyjnych produktów jest najczęściej strategii cenowej, nie ma strategii cenowej oznacza firmy najbardziej popularne cen. Przykład z deweloperów aplikacji App Store, aby rozwijać ten sam rodzaj cen są często same. Teoria gier opiera się na tym modelu wyceny dokonane wiele szczegółów nie jest tu mówić o, krótką informację produkty konkurencyjne ceny główne czynniki, które należy rozważyć: struktury rynku, dojrzałość rynku oraz produktów cechy.
Jeśli obiekt do wyższej elastyczności cenowej (tj. konsumenci bardziej wrażliwy na cenę) dojrzałe rynki generalnie przyjąć niską strategię cenową, aby uchwycić udział w rynku. A jeśli to jest nowe podmioty na rynku nie ma wystarczająco dużą część rynku, firmy mają tendencję spadkową do wojny cenowej. (Nasz B2C electronic business) Nawet zwycięzca wojny cenowej, a ostatecznie również wydają się być w zniekształconej cen rynkowych, a następnie stara się podnieść poziom cen jest bardzo trudne do uzyskania normalnych zysków, często oznacza tylko poświęcić trochę zmian do podwyżek cen. Na przykład B2C księgarskich, wojna cenowa zrobić dzisiejsi konsumenci są bardzo wrażliwe na stopy dyskontowej. (Bardzo ciekawym zjawiskiem, postrzeganie działań marketingowych konsumentów mogą być bardziej wrażliwe niż cena, sam) wzrost cen oznacza tylko umożliwiają wydawcom oryginalne książki, dostawców energii elektrycznej na niskim poziomie rabatu.
Firmy są bardziej bogate w funkcje produkty drogie, ale często pomijany dodatkowych funkcji w języku akceptowany przez konsumentów. Jeśli firma nie jest skuteczne w komunikacji marketingowej cech technicznych do produktów punkt sprzedaży, w tym wysokiej strategia cenowa jest niewątpliwie porażką. Więcej interesujących przykładów takich kont Premium Evernote dla jego większej pojemności wysyłania dodał, w trybie offline notatki, przeglądać notatki historii, współpracującą edycji, ochronę hasłem i inne funkcje, ale to nie działa, dla których kolor promocji konsumenci są bardziej trudne do postrzegania Senior korzyści konto. W końcu nie każdy kraj używali użytkownicy Google Doc silną zrozumienia zespołowej edycji łatwe, jeśli w stanie nakręcić film o jednej pary długi pary na odległość, wraz z wspólne funkcje edycji zrobić plany podróży lub planowanie ślubu, prawdopodobnie kont na upgrade zwiększy użytkownika gotowość do zapłaty. (Evernote zgodne ceny w USA i Chinach, myślę, że obecnie nie jest dużo, aby kupić starszy konto)
Tuż nad Central Stały Komitet z uwzględnieniem cen produktów informacji w pewnym momencie, firmy rzeczywista strategia cenowa jest często używany w złożonych, takich jak w App Store do sprzedaży grę, wykonane bezpłatną wersję i pełną wersję dwóch (wersjonowanie), a od czasu do czasu ograniczyć wolny (promocyjne ceny), a następnie w ramach App opłat rekwizytów i monet (Split pricing), podczas gdy sprzęt jest w zestawie pakiet cen. Jeśli gra jest wystarczająco dobra jakość wysokiej popularności mogą być sprzedawane po wysokich cenach w wcześnie-line walczyć wysokie zyski, a następnie stopniowo spadła w ciągu ostatniego ciepła (drapieżnych cen).

Leave a Reply