App virtuální produkt v této kategorii je, jak ocenění?

Ekonomové Varian je definice: “Všechny digitální výrobek nebo výrobky, které mohou být digitalizovány, lze považovat za informační produkty”, tradiční informační produkty na knihy, filmy, představoval více mluvit samozřejmě je software, aplikace, webové stránky třídy.
Za prvé, náklady na informačních produktů
Ceny budou hovořit o nákladech, jsou náklady na informační produkty charakterizuje: výroba vysokými fixními náklady (např. finanční prostředky na rozvoj Windows 8 náročná a vstupy práce), ale nárůst variabilních nákladů velmi nízkou kopie nebo dokonce nulové (jako již vyvinuté Windows 8 vyřezávané misky, nebo Network Přímý prodej). Tato struktura nákladů vede k:
1, většina informací vyrábí fixní náklady jsou fixní náklady, které nelze zastavit v případě, že výrobní náklady, které mají být vráceny. Pokud jste investovali v kanceláři, ale nechci to změnit svůj názor, můžete ho prodat získat zpět část nákladů. Ale když uděláte film selže, žádný sekundární obchodování na trhu umožňuje prodávat skript obnovit náklady.
2 variabilní náklady struktura informačních produktů: budou mezní náklady nevykazují rostoucí trend, i když se vyrábí velký počet kopií, většinou náklady na výrobu kopie nezvýší. Rozdíl je v tom, že se výrobní podniky, Microsoft nemusí čelit odpisy a omezení výrobní kapacity: Pokud si můžete vyrobit kopie, pak budete moci produkovat stejnou jednotkovou cenu 1 milion kopií, nebo 10 milionů kopií. Informační průmysl, vytvářet reálné ekonomiky nepředstavitelné úspor z rozsahu: čím více vyrábějí, tím nižší je průměrné výrobní náklady. Je to nízká přírůstkové náklady a rozsáhlé operace umožňuje Microsoft sklízet 92% z hrubé marže.
Ekonomika obecně považován za dokonale konkurenční tržní cena produktu je rovna jeho mezní náklady. To se odráží v informačním průmyslu je velmi jasný – mezní náklady jsou nulové pro výrobky, jako jsou telefonní čísla, ceny akcií, map, často bezplatně, v portálu mohou snadno získat.
4, informační produkty obvykle zkušenosti produkty, zatímco jeho nízké variabilní náklady na marketing nabízí skvělé příležitosti. Prodejci výrobků zubní pasty propagačních pro každého zákazníka muset zaplatit dvanáct dolarů výroby, balení a distribuce nákladů, ale od různých dodavatelů informací zaslání vzorku zdarma nákladů je téměř nulová. Kopie informačních produktů pro producenty a spotřebitele jsou zdarma.
Za druhé, informace o cenách produktů
Obecně platí, že tradiční teorie založené na nákladech způsob cenotvorby je obtížné použít pro informační produkty, které vyžaduje, aby společnosti, aby se více spotřebitele pohledu zvážit cenovou strategii. Obecně platí, že společnosti cenová strategie cíle je dosaženo prostřednictvím zlepšení diskriminace ceně produktu maximalizovat zisky. Jako součást 4P, cena se zdá být velmi snadno přehlédnout aspekt společnosti, v obchodě škola odborník na marketing výuka zahrnuje také minimální. Je pravda, že základem každé obchodní soutěže s výrobky a službami, a to nejen v oblasti cenotvorby strategie pro dosažení udržitelného, ​​ale cenová strategie je řízení podniku “kejkle triky” model, téměř bez nákladů, ale může výrazně zlepšit zisky . Produkt má nulové mezní náklady ceny umožnit podnikům, jak se zbavit hodně otroctví, cenové teorie v posledních letech výrazně těžil z vývoje společnosti Microsoft, IBM a další společnosti cenové strategie.
1, spotřebitel divize a cenová diskriminace
Pak se mluví o cenách a cenová diskriminace v tom, jak operace. U informačních produktů, můžeme pochopit ekonomii cenové diskriminace do následujících způsobů:
Personalizované Cena: za různé ceny pro různé uživatele pro každého prodeje.
Skupiny Cena: Cena citlivosti různých skupin spotřebitelů nastavit různé ceny.
Správa verzí: poskytovat produktovou řadu, která umožňuje uživatelům vybrat si správnou verzi a spotřeby.
Personalizované ceny
Vysoce interaktivní Příchod internetu umožňuje individuální ceny (tj. dokonalá cenová diskriminace), jak je to možné. Vzhledem k tomu, že cena může být změněna okamžitě, sleva prodej, prodej a další formy propagačních cen na internetu je velmi snadné implementovat. Letecké společnosti na webových stránkách pomocí dynamické ceny nebo aukce sedadlo, last minute letenek či jízdenek a dokonce plodil síti ocas (http://weipiao.com) třídu obchodního modelu. Thomson Reuters a dalších on-line poskytovatel dat téměř požadovaná cena pro každého zákazníka je jiný, budete platit cena se může lišit v závislosti na tom, jaký typ entity (korporace, malé firmy, vláda, akademické instituce), velikost vaší organizaci, budete Použití databáze času (den nebo noc), můžete použít databázi objem (s množstevní slevy), co Databáze, kterou používáte, můžete ji vytisknout, nebo jen sledoval obrazovku.
Celkově osobní cen je založen na podpůrné údaje o spotřebitelské návyky porozumění, a tím současně diferenciace produktů a cen. Produkt personalizace je poměrně snadné (např. řeřicha osobní stránky a RSS služby), ale cena je mnohem obtížnější individuální, jsou podniky obecně nejsou schopni odhadnout uživateli několik více funkcí než verze bez pokročilejší verzi softwaru, jeho ochota platit stoupat moc, tak často si vyžaduje trh, aby zvážila pokročilou verzi testování softwaru v porovnání s volnou verzi prémie.
Skupiny Cena
Pro výrobce, Ideální je samozřejmě osobní cen, ale to vyžaduje přesnou představu o ochotou spotřebitelů platit je často vysoké náklady převyšují přínosy. Druhý nejlepší možností je do skupiny cen, tj. na základě cenové citlivosti různých skupin v systematických rozdílů, s cílem poskytnout jim s různými cenami, rozšiřuje spotřebitelskou základnu. Jako například studenti obecně vysoká citlivost na ceny, Windows 7 Professional Edition cena na sadu 199 vysokoškolských studentů, studenti opravdu čas na mě, protože se domnívá, že cena je také přijatelná si koupit originální oken.
Verzí
Prodejci nabízejí řadu produktů, které umožňují uživatelům zvolit správnou verzi a spotřeby. Výhodou je, že tato cenová prodejce nemůže strávit náklady pochopit vlastnosti spotřebitelské poptávky, ale spotřebitelé podle svých potřeb aktivně zvolit, které považuje za vhodné produkty, aby tito dodavatelé maximalizaci zisku vydělal oba dosáhli cíle, ale také spotřebitele nákupní chování, pochopit jejich poptávku vlastnosti. Jako je společné anglické verzi učebnic ekonomie mívají Indie a americkou verzí dvou verzích, ve skutečnosti nevýznamné, učebnice napsané Američany v Indii dosáhnout “lokalizace” po řádu, stejně jako indické rupie denominovaných HDP jako například ekonomika učebnice trochu apelovat na americký trh, bude to umožnit spotřebitelům, aby dokonale oddělené, paušální cena na indickém trhu a severoamerický trh nebude drahé originální kniha Chuanhuo, vydavatelé si uvědomil, cenovou diskriminaci.
2 jiné způsoby tvorby cen
Z cenová diskriminace logiku, v kombinaci s funkcí informačních produktů, časté ceny jsou:
Sdružování
Vzhledem k tomu, mezní náklady, je velmi nízká, výstup není omezena na činnosti informačního produktu může být často různé kombinace oblečení pro dosažení maximálního zisku. Podívejte se na tento příklad:
Xiao Ming Li a je ochoten zaplatit cenu dvou softwarem společnosti Microsoft.
Xiao Ming 120100
Mike 100 120
Xiao Ming v právnické škole, různé dokumenty napsat, tak slovo pro něj je základním nástrojem přežití, přirozeně ochoten zaplatit, ale jen občas používal EXCEL, Mike se specializoval na účetnictví, jeho situace zřejmě řekl Xiao Ming opak.
Domníváme se, že několik cen: v případě, že dva software se bude prodávat za 120 juanů, pak koupil slovo, Mike koupit Excel, příjem 240 juanů, v případě, že prodávající rozhodl dětinské, se dvěma software za cenu 100 juanů , pak Xiao Ming Li bezcitný možná na dvou software koupit, a pak prodávajícího příjmy vzrostly na 400 juanů, což bylo velmi dobré.
Ale to není prodávající hranice příjmů, v případě, že prodávající svázaný tyto dva prodeje softwaru, cenové 220, Xiao Ming Li a jsou ochotni koupit dvě, takže prodejci zázračně dostal 440 juanů v příjmech.
Tento příklad je moje cenová strategie “kejkle triky” nejvíce intuitivní chápání ochotou spotřebitelů platit v chápání předpokladu, rozumné ceny pro podnik čistého zisku o 40 let. Sdružování realitu vyžaduje určitou komplementaritu mezi produkty, cílové zákazníky se překrývají. Sdružování je často schopen poskytnout poměrně velké slevy přilákat pozornost, nejvíce extrémní příklad tohoto je Microsoft dodáván zdarma, pokud okna IE zkontrolovat v Netscape, abychom věděli, že prohlížeče jsou zdarma. Sdružování se vždy znepokojen horké akademické monopolní společnosti pro informační produkty poskytují dodáván cen bylo také prokázáno, že Pareto optimální. (Hitt, Chen 2001)
Zámek Cena
Informačních produktů je význačným rysem je snadno tvořit efekt zablokování. Například, většina lidí snadno nahradit svou vlastní schránku, QQ a microblogging, bude společnost nebude ochotna častá výměna ERP systém. Lock-in efekt pro vytváření produktů, spotřebitel náklady spojené se změnou vyšší cenová citlivost je velmi nízká, mohou firmy často přetečení drahé.
Sdílení Ceník
Další charakteristika informačních produktů je sdílená, že je snadno kopírovat snadno roztírá. Tato funkce je jasně dát společnost velkou ztrátu, ale i rozumné cenové strategie k rozvoji nových zdrojů zisku. V knihách, například, akademických časopisů do univerzitních knihoven často prodávají za vysoké ceny, prodávaly za nízké ceny pro jednotlivce. Knihovna byla ochotna platit vyšší ceny, protože data jsou sdílena mezi několika uživateli. Podniky mohou hodnotit správný výrobek prodávat vysoko, přičemž pro hodnocení lidí s nízkou produktu sdílet. Pro běžné knihy, pokud jste Harry Porter vášnivý čtenář, budete mít ve své knize, když poprvé koupil v tvrdých deskách. Pokud jste jen obyčejní čtenáři mohou počkat až po školní knihovna koupila půjčil čtení. Software se rychle obsadili trh prostřednictvím sdílení cen z mnoha příkladů, z nichž nejznámější asi 1994 Netscape uvolní Netscape Navigator, který obsadil vrchol osmdesát procent podílu prohlížeče na trhu, který byl pak považován za průkopníka éry internetu.
Rozdělit ceny
Snadné kombinovaných produktů, často také snadno rozdělit. Rozdělit ceny se vztahují na výrobky a služby, rozdělených do různých složek, a sice jejich ceny přilákat pozornost zákazníků klíčovou výhodu. U informačních produktů, je klasickým příkladem je antivirový software sám o sobě a jeho virové databáze izolace, byly ceněné prodat, virové databáze, která spotřebitelům umožní vytvářet dostatek pozornosti na špičkovou technologií na zvýšení ochoty ke koupi. (Zdá se, že Norton, zapomeňte na které společnost)
Predátorských cen
Informační produkty aktualizovat rychleji, podle životního cyklu výrobku teorie společnosti obecně přijmout nový výrobek může být predátorských cen získat větší zisk.
Cenová strategie přijaté v těchto třech případech výhodnější: inovátory v životním cyklu výrobku příznivé, protože v brzké době nejsou citliví na cenu, jako ti, kteří nakupují Google Sklo vývojářů, menší konkurenci je příznivější riziko , Když cena a existuje silná vazba mezi funkcemi zavedením příznivější (geek ochotni koupit Google Glass pochopení funkce výrobku je velmi hluboká). Predátorských cen je také použit ve snížení ceny společnosti má vysokou pružnost, podívejte se na Samsung Galaxy S každou generací snížení cen to.
Konkurenční ceny
Referenční ceny konkurenčních výrobků je nejčastější cenová strategie, neexistuje žádná cenová strategie znamená, že společnost je nejpopulárnější ceny. Příklad z vývojářů App Store App vyvinout stejný druh cen jsou často stejné. Teorie her na základě tohoto modelu oceňování udělal spoustu detailů zde není mluvit, stručná informace produkty konkurenceschopné ceny hlavní faktory, aby zvážila: struktury trhu, zralost a funkce produktu.
Je-li podnik do vyšší cenové elasticity (tj. spotřebitelé více citlivé na ceny), vyspělé trhy obecně přijmout nízkou cenovou strategii zachytit podíl na trhu. A pokud se jedná o rozvíjející se tržní účastníci trhu nemají dostatečně velký podíl na trhu, společnosti mají tendenci spadnout do cenové války. (Naše B2C elektronický obchod) i vítěz cenové války, a nakonec také inklinují být ve zkreslené tržní ceny, a pak se snaží zvýšit úroveň cen je velmi obtížné získat normální zisk, často jediný způsob, jak vzít nějakou změnu k nárůstu cen. Pro knižního například B2C, cenová válka, aby dnešní spotřebitelé jsou velmi citlivé na diskontní sazby. (Velmi zajímavý jev, vnímání úsilí spotřebitelských marketing může být citlivější než cena samotného), zvýšení cen znamená pouze to, aby vydavatelé původní knihy, elektřina poskytovatelé zůstala nízká sleva.
Společnosti mají tendenci být více rys-bohatý výrobky drahé, ale často přehlížena dalších funkcí do jazyka akceptovaného spotřebitelů. Pokud společnost není úspěšná v marketingové komunikaci na technické vlastnosti výrobků prodejní místo, tato vysoká cenová strategie je nepochybně porucha. Více zajímavých příkladů jako Evernote Premium účet pro jeho větší kapacitou nahrávání dodal režimu offline poznámky, zobrazení poznámek historie, kolaborativní editování, heslem a další funkce, ale to nefunguje, pro které barvu propagace, spotřebitelé jsou obtížnější vnímat Senior Account výhody. Koneckonců, ne každá země používají Google Doc uživatelé mají silné pochopení spolupráce úpravy snadné, pokud mohli natočit video o jeden párů dlouhé vzdálenosti pár společně se spolupracujícím editační funkce, aby cestovní plány nebo plánujete svatbu, pravděpodobně účty pro upgrade, který posílí uživatele ochota platit. (Evernote konzistentní cen v USA a Číně, myslím, že v současné době není moc koupit Senior Account)
Těsně nad centrální Stálý výbor s přihlédnutím k informacím o produktech cen v určitém okamžiku, je společnost skutečná cenová strategie je často používán v areálu, například v App Store prodávat hru, dělal bezplatnou verzi a plnou verzi dva (verzování), a občas omezit zdarma (propagační ceny), a pak v App poplatků v rámci rekvizity a mincí (dělené ceny), zatímco balíček vybavení je dodáván ceny. Je-li hra je dost dobrá kvalita vysoká popularita může být prodávány za vysoké ceny v brzy-line bojovat proti vysoké zisky, pak postupně klesla v posledním tepla (predátorské ceny).

Leave a Reply