Amazon Prime wyniki Viacom pokazuje po upływie umowa Netflix

Netflix pozwól jej Viacom deal strumieniowe wygasa w zeszłym miesiącu, a Amazon skorzystał natychmiast. Kindle Maker Usługa teraz premier ma wyłączne prawa do tytułów dzieciaków jak “Dora the Explorer” plus taryfy dla osoby dorosłej z MTV i Comedy Central.

Amazon (AMZN, Fortune 500) rozgrywany do treści dziecięcą i wtedy w jego ogłoszeniu wtorek, zauważając, że multi-letni kontrakt zawiera kilka tytułów z Nickelodeon (VIA) i Nicka Viacom za Jr: “Dora the Explorer” “SpongeBob Kanciastoporty” “Śladem Blue” i “raczej OddParents”. Pokazy dla dorosłych m.in. MTV “Awkward” i Comedy Central “Tosh.0”. Amazon powiedział, pokazuje dzieci są “jednym z najbardziej oglądanych gatunków telewizyjnych” na jego usługi Instant Film Prime, który kosztuje 79 dolarów rocznie z zawartego dwa dni żeglugi na niektórych produktów detalicznych. Niektóre z tytułów Nick będzie również dostępny na Kindle FreeTime Unlimited, 2,99 dolarów-per-miesięcy serwis skupia się na zawartości dziecięce.
Strata z katalogu, które dzieci są szczególnie bolesne dla Netflix (NFLX), który ostrzegał w swoim ostatnim raporcie zarobków że umowa Viacom nie wygasa pod koniec maja.
“Ponieważ w dalszym ciągu koncentrować się na ekskluzywnej i kuratorem treści, nasza gotowość do płacenia za niewyłącznej, spadków masowych Promocje treści” Netflix powiedział w sprawozdaniu kwietnia. Spółka podała, że ​​”w rozmowach z [Viacom] o licencji pokazuje szczególności, ale nie zostały jeszcze do zawarcia umowy.”
Wyłączność jest nacisk na Netflix – i wszystkie strumieniowej usługi – jak takich ofert to łatwy sposób, aby wyróżniać się w polu zdławionym z rywali, takich jak Amazon, RedBox, który jest własnością Coinstar (CSTR) i Hulu. Ale te oferty są znacznie droższe niż umowy bez wyłączności, i Netflix, w szczególności nie jest w stanie przebić się korzystne umowy ze wszystkimi.
Katalog Netflix wziął się hitem ubiegłego roku po negocjacjach z Starz nie. I tylko w zeszłym miesiącu, Netflix stracił prawie 1800 tytułów po umowach z MGM, Comcast (CMCSA) Universal i Warner Bros – wł. CNNMoney dominującej Time Warner (TWX, Fortune 500) – wygasł.
Takie posunięcia stworzyć grę muzycznych krzeseł w przemyśle streaming wideo, z treści odbijając z jednej instytucji do drugiej. Yahoo (YHOO, Fortune 500) ukradł “Saturday Night Live” treści z Hulu ekskluzywnej umowy inked w kwietniu, a Netflix wyłącznie dodano dwa koncerty Disneya do jego sklepu w maju.
Ku radości dostawców telewizji kablowej, przypływy i odpływy z jednej określonej usługi za oferty sprawia, że ​​trudne dla konsumentów, aby przeciąć przewód i polegać wyłącznie na prenumeratę strumieniowych.

Leave a Reply