Ahududu Pi Dilimleri: Dünyanın en ucuz bilgisayarı Hacking

Bu güzel olmayabilir, ama dünyanın en küçük, en ucuz kişisel bilgisayar gezegende teknoloji hobi arasında keyifli DIY yenilik dalgası ilham almaktadır.

Sadece 25 $ fiyat etiketi ile, mütevazi Ahududu Pi olan maliyeti, boyutu ve düşük güç gereksinimleri ideal köy mucitler için uygun hale bir kredi kartı büyüklüğünde, yaklaşık, kolay programlanabilir, açık kaynak tek kartlı bilgisayar.
Onun yaratıcısı tarafından tanımlanan gibi Cambridge profesörü Eben Upton Üniversitesi “olduğu 1980’lerde bilgisayar endüstrisi hissediyorum bazılarını denemek ve yeniden başlatmak için bir girişim,” teknoloji dünya çapında yaratıcı hackerlar tarafından kucakladı ve izleme sıcak hava balon ev hava istasyonu kullanmak koymak olmuştur ve kamera sistemleri.
Okuyun: Coder kulübü aranın teknoloji dahileri çıkıyor
“Çok sayıda insan sadece içinde (bilgisayarlar) ne gider hiç bir fikrim yok. Ahududu Pi gibi Buluşlar gerçekten değiştirmek için yardım
Alyssa Dayan, AirPi ev hava gözetim stationThe RPI eş mucidi ekonomiklik, güç ve çocuklara yönelik gerekçe hakimler ile ödül Londra Tasarım Müzesi “Yılın Tasarımları” kısa listeye olmuştur. Ödüller eşlik serginin bir parçası olarak, RPI yaratıcı kullanımları örnekleri 7 Temmuz kadar müzede sergileniyor.
Onlar Brighton yanındaki tren süreleri sağlar Hove, İngiltere Gareth James tarafından oluşturulan şık, kişiselleştirilmiş tren kalkış kurulu bulunmaktadır.
“Bu güzel görünüyor ve oturur ve kullanışlı olması için bekler bağlı donanım adanmış bir parçası olması harika,” dedi. “Ben evi terk düşünüyorum zaman kolayca sonraki tren saati kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, bu duvarda iyi görünüyor … Artık ben soğuk Peronların etrafında asılı sona yok.”
Oku / İzle: Neden herkes Ahududu Pi bir dilim istiyor
Alyssa Dayan ve Tom Hartley AirPi, hava kalitesi ve anlamlı bilgiler haline verileri tercüme ve internet üzerine yükleyerek, sensörlerin bir dizi okuma yapmak için RPI kullandığı hava gözetleme istasyonu oluşturuldu. Sadece £ 55 RPI maliyetinin üstünde proje maliyeti.
Post-it Notes arkasında İlahi esin
Karahindiba kauçuk Hasat
Ve umarım sonunda bir ağ oluşturmak – insan dokunmatik Dayan ile biyonik el ekibi cihazı tasarlanmış ve bir web sitesi kurmak “kendi hava kalitesi ve hava okumaları almak ama teşvik etmek ve aynı şeyi başkalarına öğretmek için değil, sadece söyledi dünyanın dört bir yanından gelen ölçümler. ”
O, RPI en önemli faydalarından biri bileşenler, maliyet ile birlikte, yönetim kurulu, eklenebilir hangi kolaylığı olduğunu söyledi bunu elektronik çocuklara tanıtmak için harika bir giriş noktası yaptı.
“Ben bilgisayar kullanım kolaylığı çok fazla insan sadece içlerinde ne gider hiç bir fikrim yok o ölçüde kazanılmış olduğunu düşünüyorum,” dedi. “Ahududu Pi gibi Buluşlar gerçekten değiştirmek için yardımcı olur.”
PA Consulting Group bir ekip bir radyo arayüzü RPI bağlayarak özel bir cep telefonu şebekesi oluşturuldu.
“Biz üç-inç Ahududu Pi içine 30 metrelik baz istasyonu çekmiş ve kendi cep telefonu şebekesi yarattım,” ÖİB Frazer Bennett söyledi. “Bu raf sistemleri kapalı, düşük maliyetli yoluyla elde edilebilir olduğunu kanıtlıyor.”
İzle / Oku: Demystifying bulut tehditler ve güvenlik duvarları
Bir daha eğlenceli ruhla, Tom Rees bir oyun sistemi konsolunu kullanarak kontrol edildiğini Lego üzerinden bir otomobil yarattı.
Bilgisayarınızın evinizi kontrol için her zamankinden daha kolay, bir robot kol hareket bir tekerleği çevirmek, sıcaklık okumak, ya da kilo konuşuyoruz. Gökyüzü bir sınırı vardır
RPI meraklısı Tom Rees “Bilgisayarınızın evinizi kontrol var (ve her zamankinden daha az korkutucu) her zamankinden daha kolay, bir robot kol hareket bir tekerleği çevirmek, sıcaklık okumak, ya da kilo konuşuyoruz” dedi. “Gökyüzü bir sınırı vardır.”
Yüksek irtifa balon meraklısı David Akerman olduğunu kanıtlamak olabilir. O bir kamera ile yakın uzaya 40,5 kilometre (25.2 km) yükselmiş olması onun insansız balon uçuşları, fotoğrafların izlemek ve iletmek için RPI kullanıyor.
“Pi birkaç fotoğraf çekmek ve daha sonra iletmek için en iyi görüntü göndermek anlamına gelen, bellek ve işlemci gücü bol var,” dedi.
“Balon payloads salıncak ve bir sürü döndürmek ve görüntüleri birçok güneş ya da karanlık gökyüzünü doğrudan olacak, ve benim yazılım tüm bu reddeder.”
Olan RPI buluş tasarım Müzesi’nde sergiye dahil değildir Akerman, ona uçuş daha iyi ve daha büyük görüntü göndermek için izin verecek gelişmeler üzerine oturtulmasını ve sonraki uçuşta onun yüksek rakımlı besting iyimser olduğunu. “Ben önümüzdeki birkaç hafta içinde bu uçmak için umuyorum,” dedi.

Leave a Reply