Ackman: P & G CEO’su gitmek gerekebilir

Bill Ackman, en son Herbalife üzerine büyük açık pozisyon üzerinde manşetlere aktivist hedge fon yöneticisi, New York’ta Çarşamba Sohn Yatırım Konferansı’nda Procter & Gamble üzerinde sıfırlanır.

Procter & Gamble (PG) CEO’su biri meşgul bir adam, ama o sadece dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan dümen çalışmaları odaklanmıştır anlamına gelmez.
Temmuz 2009 yılından bu yana P & G neden oluyor bob McDonald, erken 2012 olarak Xerox (XRX) dahil olmak üzere 21 farklı kuruluşların, yönetim kurulunda görev yaptı. Ve Ackman birkaç çok daha fazla olabilir düşünüyor.
Ackman yaptığı sunum sırasında yaptığı açıklamada, “Biz sadece yönetim kurulu toplantılarına katılma ve değil seyahat süresi, zamanının% 25 için bu hesapları da dahil olmak üzere, bu muhafazakâr varsayım yapmak”.
İlgili: Procter & Gamble CEO’su Bob McDonald asmak miyim?
A P & G sözcüsü Ackman adlı itiraz ve McDonald sadece yedi kurullarında görev olduğunu söyledi. Sadece bir, Xerox, kurumsal bir yönetim kurulu olduğunu söyledi.
Yine Ackman o McDonald dışarı istediği bu ince örtülü yorumlardan açıkça. O McDonald iyi durumda şirket almak için iki veya üç çeyrek vermeye istekli olduğunu söyledi. Daha iyi bir şekil olarak, o en az% 5 yıllık büyüme ve bazı önemli maliyet kesme görmek istiyor. Bu ölçümler her ikisinde de, P & G kendi yaşıtları parkurları, Ackman dedi.
Ackman P & G Yönetim Kurulu “birinci sınıf” olarak adlandırılan ve o yönetim kurulu doğru karar vermek için beklediğini söyledi.
Ackman onu P & G en paydaşların biri haline tüketici ürünleri üreticisi hisselerinin yaklaşık% 1 tutar. Geçen yıl onun hissesini açıklamadan bu yana şirketin yönetim ve finansal performansını bir vokal eleştirmeni oldu.
McDonald kim Ackman adım gerektiğini düşünüyor, etrafında yeterince hızlı şeyleri açmak için başarısız mı? O belirtmek, ancak birkaç kaliteli iç ve dış aday olduğunu söyledi vermedi.
Ackman planlandığı gibi bütün hamle dışarı açılmıyor da, yaptığı yatırımların yeni liderlik getirmek için bilinmektedir.
O JC Penney (JCP), o eski Apple (AAPL) perakende başkanı Ron Johnson sokulmuş için perakendeci söz etmedi. (Sorunlu görev süresi sonra Penney CEO’su dışarı)
Ackman da çok katlı pazarlama şirketi Herbalife (HLF) onun büyük milyar dolarlık kısa pozisyon sessiz kaldı.
Sohn Konferans yatırımcılar büyük hedge fon yöneticileri hisse senedi ya da karşı yaptığınız bahisler takip etmek acele olarak, vahşi stok gyrations üretmek bilinmektedir. Ackman konuşması çok P & G’nin hisse fiyatı kıpırdamadı.
İlgili: Herbalife raporları kayıt sonuçları
Ama diğer bazı hisse senetleri whipsawed edildi.
Corvex Yönetimin Keith Meister kablosuz veri sağlayıcıları Level 3 Communications (LVLT) ve TW Telekom (TWTC) satın almak için yatırımcılar söyledi. O sektöründe uzun vadeli consolidator olarak Seviye 3 sayılır. TW Telekom, aksine, yolda bir satın alma hedefi olabilir. Her iki şirketin hisseleri yaklaşık 7% kadar vurdu.
Sarı Sayfalar firma Dex Medya (DXM) hisseleri kaydetti kısa satıcı sonra,% 30 yükseldi ve şirketin dijital ortama hareket ederken Japonya ayı Kyle Bass uzun vadeli büyüme için bir vaka anlattı.
Canyon Ortaklar Mitchell Julis billboard firma bir başparmak vazgeçti sonra Clear Channel Outdoor en (CCO) stok fazla% 7 değer kazandı.

Leave a Reply