Ackman: P & G CEO może trzeba iść

Bill Ackman, działacz menedżer funduszu hedge, który niedawno na czołówki gazet na swoim wielkim pozycji krótkiej na Herbalife, wyzerowany w Procter & Gamble na konferencji Sohn Investment w Nowym Jorku środę.

Prezes Procter & Gamble (PG) jest jednym zajętym człowiekiem, ale to nie znaczy, że jest skupiona wyłącznie na swojej pracy na czele jednej z największych światowych korporacji.
Bob McDonald, który doprowadził P & G, od lipca 2009 r., służył na pokładzie 21 różnych organizacji, w tym Xerox (XRX), co z początku 2012 roku. I Ackman myśli, że może być więcej niż kilka za dużo.
“Wykonujemy konserwatywne założenie, że po prostu uczestniczyć w posiedzeniach zarządu, a nie w tym czasie podróży, stanowi to 25% swojego czasu,” Ackman powiedział podczas swojej prezentacji.
Podobne: Czy prezes Procter & Gamble Bob McDonald powiesić na?
P & G Rzecznik zakwestionował Ackman komentarze i powiedział, że McDonald służy on tylko siedem płyt. Tylko jeden, Xerox, jest corporate board, powiedział.
Still Ackman jasno z tych słabo ukrytych komentarzach, że chce McDonalda out. Powiedział, że jest gotów dać McDonald 02:58 kwartałów uzyskać firmę w lepszej formie. By lepszym stanie, chce zobaczyć co najmniej 5% Roczny wzrost i znaczące cięcia kosztów. W obu tych wskaźników, P & G szlaki swoich rówieśników, powiedział Ackman.
Ackman nazywa board P & G “first class” i powiedział, że spodziewa się, deska do podejmowania właściwych decyzji.
Ackman posiada około 1% produktów konsumenckich makera akcji, co czyni go jednym z zainteresowanych stron najlepszych P & G. Był zagorzałych kierownictwa firmy i jej wyników finansowych od ujawnienia jego udziału w zeszłym roku.
Jeżeli McDonald nie odwrócić losy dość szybko, kto ma Ackman że powinien wkroczyć? On nie określił, ale powiedział, że istnieje kilka jakości wewnętrznych i zewnętrznych kandydatów.
Ackman znana na wniesienie nowego przywództwa w jego inwestycji, choć nie wszystkie jego porusza się tak, jak planowano.
Nie wspomniał JC Penney (JCP), sprzedaży detalicznej, do którego zwabił byłą Apple (AAPL) głowa detalicznej Ron Johnson. (J.C. Penney CEO się po burzliwej kadencji)
Ackman również milczał na jego wielki mld dolarów krótkiej pozycji w firmie marketingu wielopoziomowego Herbalife (HLF).
Konferencja Sohn jest znany do produkcji dzikich zawirowań akcji, ponieważ inwestorzy spieszyć przestrzegać zakłady, że główne zarządzających funduszami robią za lub przeciw akcji. Dyskusja Ackman za nie ruszał ceny P & G w akcji wiele.
Podobne: Herbalife raporty rekordowe wyniki
Ale kilka innych zapasów whipsawed.
Corvex kierownictwa Keith Meister powiedział inwestorów do zakupu bezprzewodowych dostawców danych Poziom 3 Communications (LVLT) i TW Telecom (TWTC). Uważał Poziom 3 będzie długotrwałe consolidator w branży. TW Telecom, przeciwnie, może być celem przejęcia w dół drogi. Akcje obu spółek wystrzeliły w górę o 7%.
Akcje Yellow Pages firmy Dex Media (DXM) zebrał 30%, po zauważył krótkim sprzedawcy i Japonia bear Kyle Bass przedstawił sprawę dla długoterminowego wzrostu gospodarczego jako firma przenosi się do mediów cyfrowych.
Clear Channel Outdoor w (CCO) akcji zyskał ponad 7% po Mitchell Julis od Canyon Partners dała firma bilbord kciuki.

Leave a Reply